• 09 / اسفند 1399 / 9:53
 • شناسه خبر : 46532

جزئیات کامل پرداخت وام بدون سود و ضامن به دارندگان سهام عدالت

به گزارش اول فارس ، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس با اشاره به ابلاغ آئین نامه اجرایی آزادسازی سهام عدالت توسط شورای عالی بورس و اوراق بهادار در مردادماه امسال، گفت: یکی دیگر از خدماتی که وزارت امور اقتصادی و دارایی برای دارندگان سهام عدالت درنظر گرفته است، ارائه تسهیلات بدون ضامن در قالب کارت اعتباری برای سهامداران است.

بابک دائی اظهار داشت: تمامی سهامداران سهام عدالت به جای فروش سهام عدالت خود می‌توانند از مزایای کارت اعتباری بهره‌مند شوند و برای این کار می‌توانند درخواست خود را بدون مراجعه حضوری و صرفاً از طریق درگاه ها‌ی بانک‌های ملی و تجارت ارسال کنند.

او ادامه داد: برای دریافت کارت اعتباری و استفاده از این تسهیلات، نیاز به مراجعه حضوری به شعب بانک‌ها نیست و متقاضیان می‌توانند از طریق سامانه ایوا بانک ملی ایران و یا از طریق سامانه زمرد بانک تجارت اقدام کنند.

 مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان فارس تاکید کرد: پرداخت این تسهیلات سه‌ساله بوده و نرخ سودی که در نظر گرفته شده نیز ۱۸ درصد است، اما اگر استفاده کنندگان کارت اعتباری حداکثر ظرف یک ماه، مبلغ تسهیلات دریافتی را باز پرداخت نماید، هیچگونه کارمزد یا سودی به آن تعلق نخواهد گرفت.

او، ارزش کارت‌های اعتباری را معادل ۵۰ الی ۶۰ درصد ارزش روز دارایی آزاد شده سهام عدالت افراد برشمرد و تاکید کرد سازمان بورس و اوراق بهادار سهام عدالت افراد متقاضی را به عنوان وثیقه نزد بانک عامل قرار می‌دهد لذا پرداخت این تسهیلات نیاز به ضامن ندارد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس با بیان اینکه فعلاً دو بانک آماده ارائه این خدمات هستند و در روز‌های آتی برای سایر بانک‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد، ادامه داد: متقاضیان می‌توانند با نصب نسخه‌ی جدید سامانه ” ایوا “، و مراجعه به گزینه “نشان بانک” در این سامانه و ورود به گزینه “هویت سنجی” و انجام مراحل مربوطه اقدام به ثبت درخواست جهت دریافت کارت اعتباری سهام عدالت کنند.

او یادآور شد کسانی هم که در این دو بانک حساب ندارند، می‌توانند با افتتاح حساب در این بانک‌ها از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

دائی در پایان تاکید کرد: برای دریافت این تسهیلات داشتن کد سجام ضروری است، لذا از دارندگان سهام عدالت درخواست کرد برای بهره مندی از این مزایا ابتدا در سامانه سجام به آدرس www.sejam.ir ثبت‏نام کرده و احراز هویت شوند و سپس برای ثبت نام در سامانه‌های بانک‌های ملی و تجارت اقدام کنند.

مطالب مرتبط

یک انتصاب دقیقه نودی در آموزش و پرورش استان فارس

تغییر ساعت کاری ادارات و بانک‌های استان فارس از شنبه ۳۰ تیر تا چهارشنبه سوم مرداد

آتش سوزی وسیع در جنگل های کوهمره سرخی و جروق استان فارس ادامه دارد

نظرات

 • ناشناس

  تاریخ : ۲۲ - اسفند - ۱۳۹۹

  من‌هرکاری‌کردم‌نتوانستم‌کا.رت‌اعتبا‌ری‌بگیرم‌با‌یدچکار‌بکنم


 • لیلا رحمتی کورعباسلو

  تاریخ : ۱۲ - اسفند - ۱۳۹۹

  ثبت نام در سهام عدالت


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۰ - اسفند - ۱۳۹۹

  سامانه ایوا پین میخواد
  داستان پین چی؟


 • نازنین

  تاریخ : ۱۰ - اسفند - ۱۳۹۹

  خودتونومسخره کردین مردم همه پول لازمن همون سودشو بدین وام پیشکش مردم وهمرو بدبخت وبیچاره کردین وامبدین۱۸ درصدم پس یگیرین ????


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۰ - اسفند - ۱۳۹۹

  ما اگه پول داشتیم نیازی نبودکه وام بگیریم من نمزتونم قسط بپردازم خداخیرتون بده همون بدین


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۰ - اسفند - ۱۳۹۹

  ولامردما این دولت خیلی سرگاردان کردی اصلن منزور شما چیست؟روزی یک علانی میکنی مارو پول میگری پول برگاردان نداریهمون سهم مارو ندادی خدا رهم کن


 • خدایا شرکت

  تاریخ : ۱۰ - اسفند - ۱۳۹۹

  همش چرت و پرت هس،فقط یه بازاری واسه خودتون راه انداختید وگرنه پوچ پوچن


 • محمد نوروزی

  تاریخ : ۱۰ - اسفند - ۱۳۹۹

  همشون‌دروغ‌میگن‌‌اپلکیشن‌ایوااصلا‌جواب‌نمیده‌غیرفعال‌کردن‌


 • فرهاد

  تاریخ : ۹ - اسفند - ۱۳۹۹

  دررابطه وام سهام خودتان مسخره کنید ادم پول خودش بس میدین طریق مصرف باشما هیجده درصد سود میگیربن چیزی دگه نمیخواین