چاپ کد خبر: 84471
2 خرداد 1401

جنجال فروش روتختی به قیمت کارخانه توسط زن جوان در شیراز

رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری خانمی جوان خبر داد که با ایجاد یک کانال تلگرامی و به بهانه فروش رو تختی زیر قیمت بازار اقدام به کلاهبرداری از ۳۰۰ نفر شهروند کرده بود.

به گزارش گروه حوادث اول فارس از شیراز، سرهنگ حشمت سلیمانی در تشریح این خبر اظهار داشت: چند شهروند شیرازی با ارائه مرجوعه قضائی به پلیس فتا مراجعه و اظهار داشتند با مشاهده آگهی فروش روتختی‌های ارزان قیمت در یک کانال تلگرامی مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند که بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی ادامه داد: شکات بیان داشتند که در یک کانال تلگرامی به عنوان ارزان سرا، یک آگهی تحت عنوان «فروش روتخنی به قیمت کارخانه» برخورد کرده‌‌‌اند و ضمن برقراری تماس با فرد تبلیغ کننده، مجرم مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به عنوان پیش پرداخت و ارسال محصول از ما اخذ و پس از دریافت وجه دیگر جوابگو پیام‌ها و تماس‌های تلفنی ما نبود.

رئیس پلیس فتا استان گفت: کارشناسان با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند متهم که خانمی جوان بود را در یکی از محله‌های شهرستان شیراز شناسایی و وی را دستگیر کنند.

سرهنگ سلیمانی با بیان ینکه متهم در بازجویی اولیه به کلاهبرداری ۲ میلیارد ریالی از ۳۰۰ نفر شهروند اقرار کرد، گفت: این فرد کلاهبردار برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

این مقام انتظامی گفت: متهم در اظهارات خود هدف از این کار را کسب درآمد بیان داشت و در ادامه صحبت‌های خود به این نکته اشاره کرد که برخی از شهروندان به واسطه قیمت پایین و به دلیل طمع ورزی و از روی اعتماد نابجا، اقدام به واریز وجه به عنوان پیش پرداخت می‌کردند.

وی خاطر نشان کرد: کاربران هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و خریدهای اینترنتی خود را از طریق سایت‌های دارای نماد اعتماد الکترونیکی انجام دهند.

سرهنگ سلیمانی از هموطنان خواست در خصوص خرید از سایت‌های خرید و فروش دقت کافی را داشته باشند و در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان ما در میان بگذارند.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار