چاپ کد خبر: 33697
13 مرداد 1399

جوان‌ترین نخست وزیر زن دنیا ازدواج کرد (+عکس)

ازدواج جوان‌ترین نخست وزیر زن دنیا (+عکس)
“سانا مارین”، نخست‌وزیر ۳۴ ساله فنلاند که لقب جوان‌ترین نخست وزیر زن دنیا را دارد، در یک جشن خصوصی ازدواج کرد.

به گزارش اول فارس، مارین با “مارکوس رایکونن” شریک ۳۴ ساله زندگی خود ازدواج کرده ؛ شریکی که ۱۶ سال با او همراه است و این زوج یک دختر ۲ ساله هم دارند؛ اما حالا خواسته‌اند به پیوند خود شکل رسمی بدهند.

به دلیل نگرانی‌ها از شیوع ویروس کرونا، مراسم ازدواج نخست وزیر جوان فنلاند به صورت خصوصی و بدون دعوت از مهمانان عمومی برگزار شده است. چندی پیش نخست وزیر دانمارک هم در شرایطی مشابه و در مراسمی شبیه و خصوصی ازدواج کرد.

ازدواج نخست وزیر فنلاند روز شنبه و با حضور ۴۰ نفر از اعضای خانواده و دوستان و نزدیکان عروس و داماد در اقامتگاه رسمی نخست وزیر در شهر هلسینکی (پایتخت)  برگزار شده است.

ازدواج نخست وزیر فنلاند/ عکس:دفتر نخست وزیری فنلاند

ازدواج جوان‌ترین نخست وزیر زن دنیا (+عکس)

سانا مارین از حزب سوسیال دموکرات فنلاند از دسامبر سال گذشته میلادی به منصب نخست وزیری رسیده است. همسر او هم پیشتر بازیکن فوتبال بوده است.

سانا مارین وقتی پارسال نخست وزیر شد لقب جوان‌ترین نخست وزیر دنیا را داشت اما به فاصله چند هفته و پس از انتخابات سراسری اتریش “سباستین کورتس” ۳۳ ساله به عنوان نخست وزیر اتریش برگزیده شد و حالا او جوان‌ترین نخست وزیر (مرد) دنیاست؛ و خانم مارین را می‌توان جوان‌ترین نخست وزیر زن دنیا به حساب آورد.

ازدواج جوان‌ترین نخست وزیر زن دنیا (+عکس)

ازدواج جوان‌ترین نخست وزیر زن دنیا (+عکس)

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار