• 21 / تیر 1403 / 5:58
 • شناسه خبر : 148799

حادثه مرگبار برای زوج جوان بر اثر چراغ‌های زنون

رئیس پلیس راه شمال استان کرمان با اشاره به وقوع حادثه مرگبار برای یک زوج جوان به سبب کوری لحظه ای ناشی از نور چراغ های زنون در این خصوص به همه رانندگان هشدار داد.


به گزارش اول فارس ، سرهنگ”علی رضایی”با اشاره به ممنوع بودن نصب چراغ های زنون بر روی خودروها گفت: متاسفانه عدم توجه به این موضوع از سوی راننده یک خودروی سواری منجر به کوری لحظه ای راننده خودروی مقابل و انحراف مرگبار یک زوج جوان از جاده شد.

وی با اشاره به اینکه در پی این سانحه فرزند۳ ساله این زوج جوان برای همیشه از نعمت پدر و مادر محروم شد بیان کرد:  اخیرا نیز طی گزارش های مردمی به پلیس راه از تردد سه دستگاه کامیون به دلیل نور خیره کننده ای که داشتند و  از سمت استان خراسان رضوی راهی شرق کشور بودند  جلوگیری شد؛ چراکه نصب چراغ زنون باعث مختل شدن دید سایر رانندگان می شود و حوادث مرگبار اینچنینی به دنبال خواهد داشت.

رئیس پلیس راه شمال استان در این خصوص به همه رانندگان وسایل نقلیه سبک و سنگین هشدار داد و گفت: برخورد با این عمل حادثه ساز با توقیف خودروی متخلف و رفع توقیف نیز پس از نصب چراغ استاندارد انجام می گیرد تا همچون این حادثه غمبار، جان افراد بی گناه به خطر نیفتد و کودکان معصوم ما یک عمر چشم به راه والدین باقی نمانند.منبع: پلیس

مطالب مرتبط

امیدواری جدید به درمان کوری چشم در بین افراد مسن

استفاده از چراغ زنون و چراغ با رنگ تماما سفید در خودروها مطلقا ممنوع

این زن می خواست زیباتر شود اما کور شد

نظرات

 • روح الله

  تاریخ : ۲۲ - تیر - ۱۴۰۳

  با سلام
  متأسفانه در جاده بوشهر به شیراز، و بالعکس اکثر خودروهای پلاک استان بوشهر از چراغهای با نور زنون، استفاده میکنند و رانندگی در شب را خطرناک شده است. لطفاً پلیس راهور رسیدگی کند.
  با تشکر


 • محمد

  تاریخ : ۲۱ - تیر - ۱۴۰۳

  متاسفانه پلیس راه به بسیاری از وظایف خودش عمل نمی کنه. با کمال تاسف خیلی جاها هم با رشوه قانون شکن ها مشکلشون رو حل می کنن!


 • باهر

  تاریخ : ۲۱ - تیر - ۱۴۰۳

  متاسفانه خیلی از خودروها از جمله پراید و تیبا و …دارای چراغ های زنون هستند و از بس نور انها سفید و‌درخشان هست شبها در جاده ها نمی توان رانندگی کرد و اینگونه خودروها براحتی پلیس می تواند متوقف کند و اگر کارخانه های تولید خودرو نصب می کنند از انها جلوگیری شود و اگر کارخانجاتی در ایران وجود دارند که اینگونه چراغها و لامپها را تولید می کنند انها را تعطیل نمایند.


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۱ - تیر - ۱۴۰۳

  طرف تموم زندگیش یک ۴۰۵ یا پارس و سمند و… است چراغ خودروش رو زنون کرده ته ماشینش رو برده بالا لاستیک خودرو رو پهن کرده فکر می‌کنه سلطونه….
  متاسفانه راهنمایی و رانندگی هم هیچ عکس‌العملی در برابر آنها از خود نشان نمی‌دهد