• 08 / فروردین 1403 / 16:36
  • شناسه خبر : 138300

حافظیه و تخت جمشید گزینه اول بازدید مسافران نوروزی در استان فارس

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از بازدید بیش از ۷ میلیون گردشگر نورزوی از اماکن مذهبی، تاریخی و فرهنگی و طبیعی این استان خبر داد .


به گزارش اول فارس  محمد ثابت اقلیدی امروزهشتم فروردین‌ماه ۱۴۰۳ افزود: تاکنون بیش از ۹۰۹ هزار و ۹۹۵ نفر مسافر نوروزی از اماکن تاریخی و فرهنگی فارس دیدن کردند.
او با بیان اینکه این بازدیدها از۲۴ اسفندماه سال گذشته تا دیروزهفتم فروردین‌ ماه ۱۴۰۳ از تمامی اماکن تاریخی فرهنگی این استان گرفته شده است افزود: در مدت مذکور مجموعه فرهنگی تاریخی حافظ با ۲۸۷ هزار و ۶۸۴ نفر بازدید کننده در صدر آماربازدید ها قرار دارد و پس ازآن مجموعه جهانی تخت جمشید با ۱۹۶ هزار و ۴۲۳ نفر و مجموعه فرهنگی سعدی با ۱۵۱ هزار و ۱۹۹ نفر در رتبه های بعدی بازدید های مسافران نوروزی قرار دارند .

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود: در روز گذشته نیزبیش از ۳۵ هزار نفر از مجموعه فرهنگی حافظ دیدن کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۹ درصد افزایش داشته است همچنین دیروز ۳۴ هزار نفر از مجموعه جهانی تخت جمشید دیدن کردند که این رقم نسبت به بازدید سال گذشته با ۸۴ درصد افزایش همراه بوده است

او همچنین گفت: بازدید دیروز مسافران نوروزی از مجموعه فرهنگی و تاریخی سعدی نیزبه ۲۱ هزار و ۴۴۹ نفر رسید که نسبت به سال گذشته در چنین روزی با ۱۴ درصد افزایش همراه بوده است.

ثابت اقلیدی در خصوص آمار های اقامت و اسکان مسافران نوروزی از بازه زمانی مذکوراشاره کرد و گفت: دراین مدت تعداد کل اقامت ها در این استان هم به یک میلیون و ۵۸۱ هزار و ۶۷ نفر شب رسیده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس در ادامه سخنانش افزود: تعداد تردد جاده ای در فارس نیز ۱۳ میلیون و ۷۳۶هزار و ۶۷ مورد ثبت شده است.

مطالب مرتبط

واکنش رئیس ستاد پزشکیان در فارس به پیشنهاد انتصاب برخی افراد بعنوان مدیر

تغییر ساعت بازدید از بناهای تاریخی ـ فرهنگی استان فارس

باغشهرهای غیرمجاز استان فارس چگونه و چه زمانی تخریب خواهند شد؟

نظرات