چاپ کد خبر: 3153
7 دی 1397
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس:

حتی برای خط کشی جاده‌های فارس پول نیست

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس گفت: جمع اعتبارات ملی و استانی تخصیص داده شده به راهداری فارس جوابگویی خط کشی محورهای استان هم نیست.

به گزارش  اول فارس، به نقل از روابط عمومی راهداری فارس، علی‌رضا سیاهپور، اعتبارات پیش‌بینی و تخصیص داده شده به راه‌های فارس را متناسب با وسعت این استان و گسترده‌ی محورهای مواصلاتی زمینی و همچنین برآورده کننده انتظارات در خصوص ایمنی و بهبود شرایط جاده‌ای ندانست.

او که اعتقاد دارد که اعتبارات مورد نظر، مطابق استانداردها هم نیست، گفت: با توجه به استانداردهای جهانی نگهداری و ایمن‌سازی جاده‌ها به طور میانگین ۴ درصد هزینه ساخت را شامل می‌شود، لذا با توجه به وجود ۲۱ هزار کیلومتر راه در فارس باید سالانه حداقل ۱۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار داشته باشیم.سیاهپور با اشاره به بالارفتن هزینه‌های نگهداری و ارتقاء ایمنی راه‌ها در صورت انجام نشدن اقدامات به موقع، افزود: هر میزان در نگهداری و ایمن سازی جاده‌ها تاخیر کنیم، هزینه‌ها به شکل تصاعدی افزایش پیدا خواهد کرد.این مقام مسئول گفت: اکنون کل اعتبار ملی حدود ۱۰۰ میلیارد تومان و استانی ۳۴ میلیارد تومان است و این اعداد با توجه به هزینه‌های موجود، پاسخگوی نیاز فارس و انتظارات مردم برای ایمنی جاده‌ها نیست.مدیرکل راهداری استان فارس تصریح کرد: تنها برای خط‌کشی جاده‌ها هر سال ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم، این برای تامین الزام ایمنی است نه ارتقاء وضعیت راه‌ها.

سیاهپور گفت: اگر کل اعتبار ملی و استانی اداره کل راهداری استان فارس را برای خط کشی سطح جاده‌ها هزینه کنیم باز با کمبود اعتبار مواجه هستیم. باید توجه داشت راهداری یک کار مستمر و شبانه روزی است و تحمل کمبود اعتبار را ندارد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار