• 04 / مرداد 1402 / 17:41
 • شناسه خبر : 117072

حراج انواع خودرو و موتور سیکلت در پارکینگ های فارس در پی مراجعه نکردن مالکان !

رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به تعیین تکلیف بخشی از وسایل نقلیه توقیفی در پارکینگ‌های انتظامی این استان طی ماه‌های گذشته خبر داد و یادآور شد که دستگاه قضا بنادارد تکلیف همه وسایل نقلیه توقیفی را تا پایان تابستان امسال، مشخص و آنها را از پارکینگ خارج کند.

حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی گفت: تعیین تکلیف وسایل نقلیه موجود در این پارکینگ ها در جهت لزوم حمایت از حقوق عامه در بحث اموال و مالکیت شهروندان و در اجرای ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۹۲ و ماده ۶۶ قانون اجرای احکام مدنی و اجرای بخشنامه های صادره ازسوی دادستان کل کشور انجام شده است.

به نقل از دادگستری فارس، موسوی گفت: تاکنون چهار مرحله مزایده از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره)در سطح استان فارس برگزار شده که در اسفندماه سال گذشته تعداد ۵۴۰۰ دستگاه موتورسیکلت و ۳۸ دستگاه خودرو، در اردیبهشت ماه امسال ۶ هزار دستگاه موتورسیکلت و ۳۰ دستگاه خودرو، در خردادماه امسال ۵۲۰۰ دستگاه موتورسیکلت و در تیرماه امسال نیز ۵هزار دستگاه موتورسیکلت و در مجموع قریب به ۲۲ هزار وسیله نقلیه، تعیین تکلیف و از پارکینگ‌های انتظامی استان خارج شده است.

او با بیان اینکه مزایده این وسایل نقلیه شامل کلیه موتور سیکلت‌های توقیفی فاقد دستور و پرونده قضایی است، گفت: مطابق مقررات پیش از این به مالک و متصرف این موتورسیکلت‌ها برای مراجعه و ترخیص اخطارهای قانونی داده شده و حتی در مواردی تسهیلاتی در باب حق بیمه و هزینه پارکینگ اعطا شده است، اما متاسفانه تعداد فراوانی از این وسایل نقلیه به علت مراجعه نکردن مالکان به صورت رسوبی در پارکینگ ها باقی مانده بود که با برنامه ریزی تعیین تکلیف شد.

موسوی گفت: با برنامه ریزی، پیگیری و اقدامات انجام شدهاز سوی رؤسا و دادستان های حوزه‌های قضایی فارس، برای تعیین تکلیف وسایل نقلیه رسوبی و توقیفی در پارکینگ‌ها، بیش از نیمی از وسایل نقلیه رسوبی در پارکینگ‌های انتظامی استان فارس تعیین تکلیف و خارج شده است. بنا داریم تا پایان تابستان امسال، تکیلف همه وسایل نقلیه موجود در این پارکینگ‌ها را مشخص کنیم.

تصمیمات بدون کارشناسی شهرداری عامل گره کور ترافیک شیراز

این ۱۰ گیاه آپارتمانی بیشترین امواج وای فای را جذب می کنند

با عضویت در  کانالها زیر از اخبار اول فارس آگاه شوید

اشاره 1

 کانال تلگرام 

 کانال واتساپ 

در کانال ایتا

کانال سروش 

 کانال روبیکا

 کانال بله

بیشتر بخوانید:

نوشتن این جمله در ایران ۲ سال زندان دارد !
مزایده فوق العاده فروش ماشین آلات راه سازی و ۹۳ کالای موجود اموال تملیکی هرمزگان
نقره داغ کردن مردم و مسافرین توسط چند پارکینگ‌ در شیراز

ثبت دیدگاه

 • علی

  تاریخ : ۷ - مرداد - ۱۴۰۲

  چند وقته دنبال یه موتور ارزون میگردم تو سایت های اینترنتی به قرآن تا اسم مزایده رو میخونم هرچی باسه از روش رد میشم این جور وسیله ها خیر و برکت نداره حرومه..


 • امیر

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  کارشون همینه اموال مردم رو به بهانه های مختلف مصادره میکنن بعد میزارن تو مزایده پولشو میزنن به جیب .


 • آیت ا...

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  دولت باید یه نگاه به نظرات همه مردم بندازه بلا استثنا همه ناراضی و نادرست و اینکارو ضایع کردن حق ملت دونستن همه که اشتباه نمیکنن ولی اونا درست میگن. پس دست از اینکار حرام بردارن اونم تو دولت اسلامی که خودشون به حلال و حرام نمیدونم بگم اعتقاد دارن یا ندارن ولی ظاهرا انگاری که ندارن!


 • اسماعیل دهقان

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  اینا …مردم نباید مالخر بشن تا وسایل رو دست …باد کنه ‌.یکبار مردم غیرت بکشن تو مزایده شرکت نکنن


 • سالار

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  طرف میخواهد وسیله نقلیه خودش را ترخیص کند باید به اندازه قیمت همون وسیله به دولت پول بده یا بیشتر هم.بنابرین غیده وسیله را میزند و دنبالش نمیره.دولت هم می فروشه و پول و حقوق جیره خور هاش رو از این طریق میده


 • علی

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  موتور بدبخت ملت میگیرن همچین بهش گیر میدم جریمه میکنند


 • سالار

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  طرف میخواهد وسیله نقلیه خودش را ترخیص کند باید به اندازه قیمت همون وسیله به دولت پول بده یا بیشتر هم.بنابرین غیده وسیله را میزند و دنبالش نمیره.دولت هم میفروشه و پول و حقوق جیره خور هاش رو از این طریق میده


 • علی

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  موتور بدبخت ملت میگیرن همچین بهش گیر میدم جریمه میکنند که صاحب مال از مالش این وسیله ها سوار شدن ندارم نفرین پشت سرشان


 • علی

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  موتور بدبخت ملت میگیرن همچین بهش گیر میدم جریمه میکنند که صاحب مال از مالش میگزره این وسیله ها سوار شدن ندارم نفرین پشت سرشان


 • ناشناس

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  مال مردم گذاشتید مزایده منت هم سرمون میگذارید


 • نشناس

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  خیانت در امانت کی بی کیه همین موتور ها رومیدن به مردم دوباره میگیرن ازشون دوباره میدن دوباره میگیرن دوباره میدن کاسبی ازاین بهتر کدامه


 • ناشناس

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  .. ارگان،موتوره منوبه ناحق مسادره کردن


 • وحید

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  این حق الناسه .چرا با مال مردم این کارو میکنید .اگه راست میگید به صاحبینش بگید فقط با نشان دادن مدارک ترخیصش کنید .مال مردم رو توقیف میکنید چند میلیون هزینه تراشی میکنیدبخواین جیب سرهنگ های بازنشسته ومالکین پارکینگ رو پر کنید طرف هم کارگره نداره هزینه پرداخت کنه شما تمام داراییش رو میفروشید ودوباره این چرخه ادامه داره.


 • داریوش

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  اونقدر گیر از مردم بیچاره میدین که از حق خودشون بگذرن و اون وسیله را از نخواستن ترجیه بدن .حالا برین حراج کنید مال مردمو


 • ناشناس

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  ای بابا چه حالی میکنن یه عده با مال مردم…


 • پیمان

  تاریخ : ۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  به نظرتون حلاله خرید و فروشش؟


 • حاجی

  تاریخ : ۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  به خدا این کار درستی نیست بهترین کار اینه که زنگ بزنین به خود صاحب وسیله بیاد ببره گناه داره


 • علی

  تاریخ : ۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  من جریان توقیف و فروش خودرو یک دهم قیمت توسط ستاد احرایی را نوشتم زدن تکراریه و ثبتش نکردن !!!


 • علی

  تاریخ : ۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  شعرداری خودروی منه که کذاشته بودم برا معاوضه از در منزل بابام برده بود پارکینگ پارک ابی کوشک میدان شیراز ۲ ماه بعد داده بودنش ستاد احرایی و اونا هم کنمتر از ۶ ماه داده بودنش یک دهم قیمت واقعی ، خلاصه پولشم نگرفتم گفتم برا خودتون !!!!


 • Kamran

  تاریخ : ۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  مردم میرن پول میدن موتور میخرم بعد دولت توقیف می‌کنه بعد دوباره میفروشه ب خود مردم این خودش دزدی تو روز روشنه


 • مهدی

  تاریخ : ۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  مال کدوم بدبختید دارین حراج میکنین ها