• 26 / خرداد 1400 / 12:04
  • شناسه خبر : 57439
نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر شیراز

حرفهای خواندنی ” مصطفی جاودانی ” نامزد انتخابات شورای شهر شیراز

نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر شیراز گفت: آمده ام دیوار بتونی و فولادی شهرداری و شورای شهر را شیشه ای کنم.

مصطفی جاودانی نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر شیراز در جمع خبرنگاران به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود در خصوص انتخابات و دلایل حضورش در این عرصه پرداخت.

او در ابتدا به جایگاه انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: انتخابات حق تعیین سرنوشت و دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی است که باید از این حق با انتخاب افراد شایسته، پاکدست و کاردان نهایت استفاده را ببریم.

این کارآفرین برتر با تاکید بر حضور حداکثری در انتخابات پیش رو افزود: مشارکت مردم در انتخاب افراد اصلح و شایسته بسیار مهم است چراکه اگر این مشارکت وجود نداشته باشد، لابی های قدرت و کسانی که نفوذ دارند، به راحتی کرسی ها را تصاحب کرده و شهر را از یک انتخاب مناسب محروم می کنند.

جاودانی در ادامه با اشاره به سابقه ۲۱ساله خود در عرصه صنعت، تولید و کارآفرینی اظهار داشت: بنده یک صنعتگر هستم و تخصصم کارآفرینی و سرمایه گذاری است و با توجه به تجربیاتی که در این عرصه دارم و نیاز شدید کلانشهر شیراز به سرمایه گذاری، در این عرصه وارد شدم.

مصطفی جاودانی با بیان اینکه ۲۰سال در عرصه های سیاسی فعال بوده ام بدون آنکه اعتقادی به چپ و راست سیاسی داشته باشم، افزود: مردم امروز از این جناح بازی ها خسته شده اند چراکه می بینند جناح ها درد آنها را دوا نمی کنند لذا دنبال کسانی هستند که با نگاه جهادی و انقلابی وضعیت کشور را بهبود ببخشند.

این فعال عرصه صنعت افزود: بنده آمده ام تغییر و تحولاتی در این راستا ایجاد کنم و امید دارم تجارب ۲۰ساله در عرصه های مختلف که حاصل سفرهای متعدد و دانش و تجربه است، در این مسیر یاری دهنده باشد.

او در ادامه با بیان اینکه کلان شهر شیراز امروز نیاز به شدت نیازمند مدیریت است به ویژه مدیریت بودجه و سرمایه گذاری، اظهار داشت: بالغ بر ۶هزار میلیارد تومان بودجه شهر شیراز است که معادل بودجه عمرانی کل کشور و بلکه بیشتر است و اگر این بودجه درست مدیریت شود، اتفاقات بزرگی را در این شهر شاهد خواهیم بود.

جاودانی با اشاره به مباحث گردشگری، عوارض بیماری کرونا و تاثیر آن بر بودجه شهرداری و… گفت: مردم به دلیل تعطیلی کسب و کار و… توان پرداخت عوارض شهری را ندارند در حالی که بودجه شهر نیز باید از طریق مردم تامین شود لذا به نظر می رسد باید راهکار دیگری برای جذب بودجه اندیشید که بهترین آن از طریق جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی است.

این فعال عرصه اقتصادی تصریح کرد: امروز سیستم مدیریتی حاکم بر شهرداری، پاسخگوی نیازهای مردم نیست زیرا نتوانسته از ظرفیت های خود در این راستا استفاده کند.

او به مشکلات شهر شیراز در حوزه های حمل و نقل و فضای سبز و … نیز اشاره کرد و گفت: امروز سیستم حمل و نقل شهری شیراز با مشکلات زیادی مواجه است و تصمیمات سطحی نیز بر این مشکلات افزوده است.
جاودانی افزود: مثلا زیرساخت های لازم برای دوچرخه بی دود فراهم نبود اما این طرح اجرا شد و همان طور که مشاهده می کنیم انبوهی از دوچرخه در مکان های مختلف بدون استفاده رها شده است در صورتی که اگر کارشناسی به موضوع ورود می کردیم اول باید زیر ساخت این طرح ایجاد می شد و بعد فرهنگ سازی و پس از آن خرید دوچرخه و اجرا کردن طرح.

این فعال اقتصادی ادامه داد: و یا در بحث مترو هر چه سریعتر فازهای دیگر مترو باید تکمیل شود. اتوبوس های قدیمی از رده خارج شده و اتوبوس های جدید و مدرن جایگزین شوند و این کارها بدون نگاه سرمایه گذاری و جذب سرمایه ها آن هم با ابزارهای مالی جدید و به روز، امکان پذیر نیست.

او همچنین گفت: امروز در شیراز به شدت سرانه فضای سبز پایین است؛ در حوزه ورزش، فضای مناسب نداریم و یا بافت فرسوده و حرم مطهر هنوز جای کار بسیار دارد و با این حجم از مشکلات اولویت دار، بنده واقعاً نمی دانم بودجه ها کجا هزینه می شود؟

جاودانی تصریح کرد: شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) و پایتخت فرهنگی کشور بوده است و این جایگاه حتماً باید احیا شود.

این فعال صنعتی در ادامه به معضل حاشیه نشینی در کلانشهر شیراز نیز اشاره کرد و گفت: شاید دومین دلیل برای وارد شدنم به انتخابات شورای شهر همین موضوع حاشیه نشین ها بود. بنده کودکان حاشیه نشین و کار را فرزندان خود می دانم.

او در تعریض به نگاه برخی کاندیداها به حاشیه شهرها در آستانه انتخابات افزود: الان در آستانه انتخابات بیشتر کاندیداها در همین حواشی شهر برای پر کردن سبد رای خود می گردند زیرا می دانند که در بالاشهر کمتر به بحث انتخابات ورود پیدا می کنند. اگر نگاه کاندیداها ابزاری باشد و برای جمع آوری رای، حقیقتاً انسانی نیست بلکه ما باید برای جنوب شهر و حاشیه نشین ها برنامه داشته باشیم.

جاودانی افزود: همین حاشیه نشین ها در انتخابات حضور پیدا می کنند و رای می دهند. بنده واقعاً سعی دارم این نابرابری و بی اعتمادی را از بین ببرم لذا دیوار بتونی و فولادی شورای شهر و شهرداری را حتماً شیشه ای خواهم کرد.

او تاکید کرد: بنده مطالبه گری را به مردم یاد خواهم داد لذا معتقدم شورا هر ۶ماه باید به مردم گزارش دهد و در این راستا برنامه ای اساسی دارم که در این حوزه تدوین شده است.

این فعال عرصه صنعتی در ادامه به خالی بودن شورای شهر از برخی از کمیسیون های تخصصی همچون کمیسیون حمایت از صنعت،تولید کارآفرینی و سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: بنده آمده ام که نماینده صنعتگران باشم و به صنعتگرانی که ۸۰درصد عوارض شهر را پرداخت می کنند، بگویم پولشان کجا خرج می شود لذا تاسیس این کمیسیون را حتما دنبال خواهم کرد.

جاودانی با بیان اینکه عملگرا است و شعارش «پایان شعار» است، افزود: بنده گزارش لحظه به لحظه از شورای شهر ارائه خواهم داد و در این راستا رسانه نیز باید کمک کند تا شفاف سازی صورت گیرد.

او تاکید کرد: امروز مردم دیگر فریب شعارهای پوپولیستی را نخواهند خورد و بنده نیز امیدوارم ۴سال دیگر ثابت کنم حرف هایی که زه ام را در عمل محقق کرده ام.

جاودانی در ادامه این گفت و گو ضمن پاسخ به پرسش های خبرنگاران در مورد پایگاه رای خود نیز گفت: بنده از قوم لر هستم اما تفکر قومیتی ندارم و به دلیل فعالیت گسترده اجتماعی، اقتصادی و سیاسی پا به این عرصه گذاشتم و معتقدم کسانی که بدون برنامه وارد عرصه شوند ،موفق نخواهند شد.

او با اشاره به پایگاه رای خود در بین صنعتگران، بازاریان، جامعه فرهنگیان، کارگران ساختمانی، متخصصین، اقوام لر و… تصریح کرد: طبیعتاً اگر سایر مردم نیز از بنده شناخت پیدا کنند، سبد رای بنده سنگین تر می شود و امیدوارم انتخاب مردم یک انتخاب هوشمندانه باشد.

بیشتر بخوانید:

اطلاعیه قطعی آب در برخی از مناطق شهر شیراز
۱۲ افغانی تصادفاً به شیراز نرسیدند !
مکانیک متقلب خودرو در شیراز نقره داغ شد

ثبت دیدگاه