• 20 / آبان 1397 / 21:03
  • شناسه خبر : 1683

حقوق ومزایا دریافتی اعضای شورای شهر شیراز اعلام شد

شورای شهر شیراز با انتشار لیست حق الزحمه اعضای شورا در مهر ماه ۱۳۹۷ جهت شفاف سازی امور این پارلمان شهری یک گام به سمت تحقق شورای شیشه ای برداشت.
به گزارش پایگاه خبری اول فارس ، شورای شهر شیراز با انتشارِ لیست حق الزحمه اعضای شورا در مهر ماه ۱۳۹۷ جهت شفاف سازیِ امور این پارلمان شهری، یک گام به سمت تحقق شورای شیشه ای برداشت.
گامی به سمت تحققِ شورای شیشه ای
اعضای شورای شهر در صورت عضویت در کمیسیون ماده ۱۰۰، رقمی در حدود یک میلیون تومان مازاد جهت حق جلسه برای این کمیسیون  دریافت می کنند. (سینا بنی زمانی و سید احمدرضا دستغیب عضو کمیسیون ماده ۱۰۰ نیستند).
بیمه، مزایا و پاداش شامل اعضای شورای شهر نمی شود و هر عضو به ازای هر جلسه ۷۰ هزار تومان دریافت می کند که مجموع جلسات نباید بیشتر از ۷۰ جلسه باشد.
لازم به ذکر است که در گذشته، کسری از حقوقِ شهردار، ضرب در میزانِ کارکرد اعضا می شد و مبالغ پرداختی بیش از این بود اما این قانون در شورای پنجم اصلاح شد.
در این باره شورای شهر شیراز در توضیحاتی اعلام کرد:
۱- بر اساس ابلاغ معاون اول ریاست جمهوری، هر عضو شورای اسلامی کلانشهر شیراز به ازای حضور در هر ساعت جلسه مبلغ ۷۰ هزار تومان دریافت می‌کند به شرط آنکه بیشتر از ۷۰ ساعت در ماه نباشد.

۲- این جلسات شامل همه جلسات اصلی و کمیسیون‌ها و نظارت‌های شورای اسلامی شهر شیراز می‌شود.

۳- حق الزحمه کمیسیون ماده ۱۰۰ جداگانه محاسبه می‌گردد که به دلیل نامنظم بودن و وابستگی به میزان پرونده‌های مفتوحه در هر منطقه شهرداری بین ۸۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان متغییر است.

۴- اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در قانون از دریافت هرگونه پاداش، اضافه‌کاری، مزایا و حق بیمه منع شده‌اند و بیش از این موارد اعلان شده حق دریافت هیچ مبلغی ندارند .

۵- عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا شغل محسوب نمی‌شود.

۶- بودجه شورای شهر مستقل از شهرداری است و اسناد مالی شورای اسلامی شهر شیراز طبق قانون تنها با امضا رییس و خزانه دار این شورا قابلیت پرداخت دارد و در سند مربوط امضای آقایان سیداحمدرضا دستغیب و نوذر امامی مشاهده می‌شود و نیاز به تایید هیچ مقامی در شهرداری ندارد.

۷- میزان زمان تعیین شده فعالیت برای هر عضو شورای شهر بر اساس میزان حضور و امضای صورتجلسات محاسبه می‌شود.

مطالب مرتبط

خبر خوش کشف روشی جدید برای افزایش ۲۵ درصدی طول عمر

مجروح شدن ۲ سرنشین خودروی شیشه‌ دودی پس از شلیک گشت پلیس

عامل تجاوز شبانه به دهها زن در جنوب شیراز چگونه دستگیر و اعدام شد؟

نظرات