• 09 / شهریور 1402 / 15:04
  • شناسه خبر : 119855

۱۸ شهریور اولین جلسه دادگاه عاملین دومین حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ

در ادامه روند رسیدگی سریع به پرونده حمله تروریستی اخیر به حرم مطهر شاهچراغ (ع)، رئیس کل دادگستری استان فارس از برگزاری دادگاه ۳ متهم پرونده در روز ۱۸ شهریور ماه خبر داد.

حرم مطهر شاهچراغ

به گزارش اول فارس ، حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی با اشاره به تأکید رئیس قوه قضاییه بر رسیدگی سریع و دقیق به این پرونده با بیان اینکه پس از دستگیری متهم اصلی حمله تروریستی اخیر و شناسایی دو عامل اصلی دیگر این حادثه، تحقیقات در شعبه ویژه دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی شیراز انجام شد گفت: تحقیقات و صدور کیفرخواست با سرعت و دقت قضایی انجام شد.

وی اظهار داشت: دستگیری متهم اصلی با محوریت سازمان اطلاعات سپاه فجر استان در صحنه و تلاش شبانه روزی تیم‌های تحقیقاتی جامعه اطلاعاتی زیر نظر بازپرس ویژه جرایم علیه امنیت با نظارت دادستان مرکز استان و همچنین سرپرست دادسرای انقلاب اسلامی بود که طی این مرحله از ۳۷ متهم پرونده بازجویی به عمل آمد و اظهارات کلیه عوامل مرتبط، با ذکر جزییات شامل اعترافات متهمین از زمان عضویت در گروه داعش تا اقدامات منتهی به حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) در کمترین زمان ممکن توسط بازپرس اخذ و به صورت مستند در راستای تکمیل تحقیقات در پرونده ثبت و ضبط شد.

رییس کل دادگستری استان فارس با اشاره به اینکه دستگیری تمام عوامل جهت تکمیل تحقیقات و روشن شدن همه ابعاد حادثه در دستور کار است گفت: طی ۱۱ روز از زمان وقوع این حمله تروریستی تا صدور کیفرخواست، تیم امنیتی و قضایی بیش از ۲۰۰ ساعت کار مداوم و شبانه روزی را در دستور کار قرار دادند که در نهایت در سریع‌ترین زمان ممکن قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست ۳ متهم اصلی صادر و پرونده به دادگاه انقلاب اسلامی شیراز ارسال شد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی همچنین به افزایش دستگیر شدگان مرتبط با این پرونده اشاره کرد و افزود: تاکنون در مجموع ۳۷ نفر بازداشت شدند که ۵ نفر از این افراد ضمن رفع شبهات از اتهامات وارده تبرئه و آزاد شده اند که به غیر از ۳ متهم اصلی که پرونده قضایی آنان به دادگاه ارسال شده است؛ تحقیقات در خصوص ۲۹ متهم دیگر همچنان ادامه دارد.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی با تأکید بر اینکه سرعت و دقت در کار قضایی در مرحله دادرسی نیز در دستور کار قضات قرار دارد خاطر نشان کرد: اجرای کامل و دقیق قوانین در همه مراحل رسیدگی مد نظر دستگاه قضایی است و متهمین ضمن برخورداری از کلیه حقوق قانونی و حق داشتن وکیل و همچنین تشکیل پرونده شخصیت در دادگاه حاضر خواهند شد.

گفتنی است دومین حمله تروریستی به حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) ۲۲ مرداد ماه امسال انجام شد که عامل اصلی این حمله در حرم دستگیر و پشتیبان و همدستان وی نیز بازداشت شدند.

قرار جلب به دادرسی و کیفر خواست این پرونده نیز یکم شهریور ماه صادر و پرونده جهت ادامه رسیدگی قضایی به دادگاه ارسال گردید.

مطالب مرتبط

بخشش مرد قاتل پس از ۱۶ سال توسط اولیاءدم در شیراز

تمجید مدیرکل دادگستری استان فارس از عملکرد بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

با خرج‌های کلان تبلیغات انتخاباتی در استان فارس برخورد می‌شود

نظرات

  • سید اسماعیل سبحانی

    تاریخ : ۹ - شهریور - ۱۴۰۲

    تا زمانیکه در اعدام جمشید شارمهد با آن سوابق تروریستی مماشات میشود دولتهای خارجی و گروههای تروریستی وابسته به خود جرات عملیات می دهند تسریع در برخورد باعث عقب نشینی آنها و اقتدار نیروهای امنیتی را نشان خواهد داد