• 18 / بهمن 1402 / 20:58
  • شناسه خبر : 133710

خارج کردن گلوله از بدن یک جانباز پس از گذشت ۴۰ سال در شیراز

خارج کردن گلوله از بدن یک جانباز پس از گذشت ۴۰ در شیراز

مدیر مرکز آموزشی درمانی آنکولوژی امیر شیراز از خارج کردن یک گلوله از بدن یکی از جانباز دفاع مقدس در اتاق عمل این بیمارستان، پس از گذشت ۴۰ سال خبر داد.
به گزارش اول فارس، حمیدرضا بدیعی با بیان اینکه این جانباز ۶۰ ساله در سال ۱۳۶۲ و در عملیات والفجر مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود، افزود: این عمل جراحی از سوی مقداد قاسمی گرجی، فوق تخصص جراحی عروق، در اتاق عمل بیمارستان آنکولوژی امیر انجام شده است.

پزشک فوق تخصص جراح این عمل گفت: این بیمار با توجه به حساسیت محل اصابت گلوله و نبود شرایط مطلوب برای عمل جراحی، تاکنون برای خارج کردن گلوله اقدام نکرده بود و این عمل را به تعویق انداخته است.

مقداد قاسمی گرجی با اشاره به اینکه این فرد سعی در سازگاری با شرایط پیش آمده داشته است، اظهار کرد: به دنبال وجود این گلوله، بیمار دچار درد کمر شده و با توجه به ضرورت انجام ام. آر. آی و عدم امکان انجام آن به دلیل وجود جسم فلزی، بیمار به جراح مراجعه می‌کند.

فوق تخصص جراحی عروق اضافه کرد: گلوله در ابتدای اندام فوقانی راست، در محل اتصال پا به لگن و در وضعیت خطرناکی قرار گرفته بود که پس از تصویربرداری حین عمل، بدون پارگی عضلات خارج و بیمار با حال عمومی مناسب، ترخیص شد.

مطالب مرتبط

همسر این جانباز ارتشی از مسئولین استان فارس ناامید شده/ آقای مخبر کجایی ؟!

زندگی عجیب یک جانباز در تهران که باور نمی کنید !

شهادت یک جانباز ۷۰ درصد پس از تحمل سال‌ها درد و رنج

نظرات