هشدار پلیس پلیس فتا در مورد خانه‌تکانی نوروزی

هشدار پلیس پلیس فتا در مورد خانه‌تکانی نوروزی

به گزارش اول فارس ،رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: مردم تحت هیچ شرایطی به منابع نامعتبر در فضای مجازی درباره کاریابی از جمله برای خانه‌تکانی مراجعه نکرده و مبلغی جهت ثبت‌نام به آن‌ها پرداخت نکنند. علی قهرمان طالع بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به دستگیری فردی که با ایجاد کانال در […]


به گزارش اول فارس ،رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: مردم تحت هیچ شرایطی به منابع نامعتبر در فضای مجازی درباره کاریابی از جمله برای خانه‌تکانی مراجعه نکرده و مبلغی جهت ثبت‌نام به آن‌ها پرداخت نکنند.
علی قهرمان طالع بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به دستگیری فردی که با ایجاد کانال در تلگرام و سوء استفاده از اسم جعلی شرکت‌های خدماتی، اقدام به ثبت‌نام و جذب نیروی کار برای خانه‌تکانی نوروزی می‌نمود، مردم تحت هیچ شرایطی به منابع نامعتبر در فضای مجازی برای کاریابی مراجعه نکرده و مبلغی جهت ثبت‌نام به آن‌ها پرداخت نکنند.

وی افزود: فرد مذکور با ثبت‌نام و جذب نیروی کار خدماتی در یک کانال تلگرامی، از آن‌ها وجه دریافت نموده و کلاهبرداری می‌کرد.

استفاده از آرم پلیس فتا برای قانونی جلوه دادن کار
رئیس پلیس فتا استان اردبیل ادامه داد: این فرد همچنین برای قانونی جلوه دادن کارهای خود و جلب اعتماد مخاطبین، از آرم و علایم پلیس فتا استفاده می‌نمود.

قهرمان طالع بیان کرد: با اقدامات فنی و پلیسی افسران سایبری، متهم شناسایی و طی هماهنگی با مقامات قضایی دستگیر شد و با تکمیل پرونده در حال طی ادامه مراحل برخورد قانونی است.

وی با دعوت از مردم برای هوشیاری در برابر این چنین کلاهبرداری‌ها تصریح کرد: مردم می‌توانند گزارش‌ موارد مشکوک در فضای مجازی را از طریق قسمت مرکز فوریت‌های سایبری وب‌سایت پلیس فتا در آدرس www.cyberpolice.ir اعلام کنند.

عضو کانال تلگرام اول فارس شوید

مطالب مرتبط

توجیه شکست انتخاباتی با همستر کامبت و تلگرام فیتر شده

چه کسی پشت «همستر کامبت» است؟

آدرس و تلفن دفاتر خدمات الکترونیک قضایی استان اردبیل

نظرات