چاپ کد خبر: 30095
25 خرداد 1399

خبر تازه از جلسه کمیسیون تحقیق برای بررسی اعتبارنامه تاجگردون

سخنگوی کمیسیون تحقیق مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری اولین جلسه این کمیسیون برای بررسی اعتبارنامه منتخب گچساران و باشت گفت که تاجگردون و معترضان به اعتبارنامه وی فردا در جلسه کمیسیون تحقیق حضور می‌یابند.

اعتبار نامه تاجگردون در کمیسیون تحقیق

به گزارش اول فارس، حجت الله فیروزی با اعلام این خبر اظهار کرد: اولین جلسه کمیسیون تحقیق برای بررسی اعتبارنامه آقای تاجگردون که از صحن به این کمیسیون ارجاع شده بعدازظهر امروز برگزار شد و کلیات موضوع مورد بحث قرار گرفت. هم یکی دو نفر از اعضا و برخی از بیرون بحثی در خصوص صلاحت کمیسیون تحقیق داشتند که آیا کمیسیون تحقیق صلاحیت بررسی این اعتبارنامه را دارد یا نه؟ استدلال هم این بود که در آئین‌نامه بررسی اعتبارنامه در کمیسیون تحقیق بعد از رد آن در شعبه انجام می‌شود ولی در این مورد اعتبارنامه از صحن به کمیسیون تحقیق ارجاع شده است.

نماینده مردم فسا در مجلس ادامه داد: اعضای کمیسیون نظرات خود را در این باره مطرح کردند. بعضی از اعضای کمیسیون از نیروهای حقوقی، وکیل و قضات سابق هستند و مباحث مختلفی مطرح شد. نهایتا اکثریت آرا به صلاحیت کمیسیون رای دادند.

موضوع بحث در خصوص مدت زمان بررسی اعتبارنامه بود که در آئین‌نامه ۱۵ روز ذکر شده و یک شبهه وجود داشت که آیا منظور از این ۱۵ روز کاری است یا خیر؟ که نهایتا با بررسی‌های صورت گرفته فرصت کمیسیون ۱۵ روز از زمان ارجاع اعتبارنامه عنوان شد.

سخنگوی کمیسیون تحقیق یادآور شد در این جلسه این بحث مطرح شد که کارگروه‌های متعددی تشکیل شود تا در منطقه تحقیقاتی انجام دهد، با شورای نگهبان جلسه داشته باشد و با معترضین و منتخب گچساران نیز تشکیل جلسه دهند و اسناد را بررسی کنند که در نهایت در مورد تشکیل کارگروه تصمیم گیری نشد و مقرر شد فردا اولین جلسه با حضور سه نفر از معترضین تشکیل شود و پس از اظهارات آنها آقای تاجگردون منتخب گچساران نیز در جلسه حضور یابند و صحبت‌هایشان را مطرح کنند تا بعد اگر نیاز باشد جلسه با شورای نگهبان و جلسه مشترک با معترضین و منتخب گچساران در فرصت قانونی برگزار شود و گزارش ما به صحن ارائه شود.

فیروزی خاطرنشان کرد: در این جلسه تاکید شده هیچ کدام از اعضا نفیا یا اثباتا در مورد اعتبارنامه آقای تاجگردون صحبت نکنند تا بی طرفی‌شان ثابت شود و شبهه‌ای به کار کمیسیون وارد نشود. ما مثل سایر نمایندگان برای رعایت قانون سوگند یاد کردیم و با توجه به اینکه این پرونده به نوعی ابعاد ملی پیدا کرده و از خارج هم نگاه‌هایی به آن است و بررسی خود را بر اساس مر قانون و فارغ از فشارهای بیرونی و مسائل احساسی انجام خواهیم داد.

به کانال اول فارس در واتساپ بپیوندید

%D9%88%D8%A7%D8%AA%D8%B3%D8%A7%D9%BE

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار