چاپ کد خبر: 115371
6 تیر 1402

تامین زمین برای مسکن ملی و جایگاه چهاردهم فارس/خبری که دیگر خیلی تکراری شده !

مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: از مجموع ۱۴۲ هزار واحد مسکونی که باید در این استان ساخته شود، زمین مورد نیاز برای ساخت ۸۲ هزار واحد تامین شده است.

مسکن ملی 4

محمود رضا طالبان سه‌شنبه در حاشیه جلسه بررسی طرح نهضت ملی مسکن با حضور فرمانداران فارس در شیراز در جمع خبرنگاران افزود: از این ۸۲ هزار واحد نیز برای حدود ۴۰ هزار واحد پروانه ساختمانی صادر شده و در آستانه اجرا است.
وی ادامه داد: طرح نهضت ملی مسکن یک طرح ملی است که از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم فعالیت‌های مرتبط با آن در استان فارس نیز آغاز شد.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس اظهار کرد: مجموع اقدامات انجام شده در این زمینه منجر شده که استان در بین تمام استان های کشور در جایگاه چهاردهم و در بین استان هایی بزرگ که دارای مراکز کلانشهر هستند جایگاه نخست را داشته باشد.

طالبان افزود: این استان در بحث تامین زمین نیز مقام نخست کشور را از آن خود کرده که در همین ارتباط تاکنون و به شکل انفرادی و گروهی حدود ۳۰ هزار واحد به متقاضیان واجد شرایط داده شده که در این زمینه نیز مقام نخست کشور متعلق به استان فارس است.

وی ادامه داد: هم اینک در بحث تامین زمین به جز در سه چهار شهر استان از جمله شیراز و بخشی از استهبان، مشکل زمین در سایر شهرها حل شده و وارد فاز اجرا شده‌ایم.

دبیر شورای مسکن استان فارس گفت: در مجموع استان فارس هم اینک و در مقایسه با دیگر استان های کشور جایگاه نسبتا خوبی دارد.

طالبان اضافه کرد: عمده مشکل ما در بحث تامین زمین کلانشهر شیراز است که از حدود ۷۵ هزار متقاضی مربوط به آن تاکنون زمین برای ۲۸ هزار متقاضی تامین شده و مابقی نیز در شرف تامین است.

وی ادامه داد: فرمانداران شهرستان های استان می توانند در زمینه تشویق مردم به واریز وجه، ترغیب شهرداری ها برای صدور پروانه ساختمانی و همچنین ایجاد هماهنگی برای آماده سازی اراضی و تامین آب و برق تاثیرگذار باشند.

نظر بدهید

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

ناشناس یکشنبه , ۱۱ تیر ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۸

سلام آقای مرتضوی وزیرکارایران .مادر من خانه ندارد و نمی‌تواند که در پارک بخوابدواینکه ماده ۴۱قانون کار را چرا اجرا نمیکنیدواصل ۳۱و۴۳قانون اساسی را واینکه لعنت خدا بر آنها که به زن ظلم میکنند

ناشناس چهارشنبه , ۷ تیر ۱۴۰۲ - ۱:۳۲

۴۰ می گیرن پول نداربم

آخرین اخبار