چاپ کد خبر: 79590
9 فروردین 1401

خبر خوب رشیدی کوچی برای بازگشت طرح صیانت از کمیسیون به صحن

جلال رشیدی کوچی نماینده مرودشت در مجلس درباره سرنوشت طرح صیانت پس از به پابان رسیدن تعطیلات، اظهار کرد: «بعد از آن جلسه معروف ما بحث امضا را تکمیل کردیم و تاکنون برای اینکه طرح صیانت را از کمیسیون مشترک بگیریم و به صحن برگردانیم، ۱۸۵ امضا جمع آوری شده است. این نامه و درخواست را همان هفته بعد از عید به هیئت رئیسه مجلس تحویل می‌دهیم و طبق قانون قطعا اعلام وصول خواهد شد. با وجود این امضاها طرح به صحن می‌آید و همانند بسیاری از طرح‌های دیگر در نوبت بررسی قرار می‌گیرد.»

نماینده مرودشت ، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس درباره سرنوشت طرح صیانت پس از به پابان رسیدن تعطیلات، اظهار کرد: «بعد از آن جلسه معروف ما بحث امضا را تکمیل کردیم و تاکنون برای اینکه طرح صیانت را از کمیسیون مشترک بگیریم و به صحن برگردانیم، ۱۸۵ امضا جمع آوری شده است. این نامه و درخواست را همان هفته بعد از عید به هیئت رئیسه مجلس تحویل می‌دهیم و طبق قانون قطعا اعلام وصول خواهد شد. با وجود این امضا‌ها طرح به صحن می‌آید و همانند بسیاری از طرح‌های دیگر در نوبت بررسی قرار می‌گیرد.»

جلال رشیدی کوچی در گفتگو با  «انتخاب» درخصوص علت کاهش سرعت اینترنت، عنوان کرد: «اینکه بعضی از اپلیکیشن‌ها و برنامه‌ها دچار کاهش سرعت اینترنت شده‌اند یک واقعیت است، اما این هیچ ارتباطی با طرح صیانت ندارد. در حقیقت به اشتباه در ذهن برخی این مسئله جا افتاده است که طرح صیانت را شروع کرده‌اند، اما هیچ ارتباطی به این طرح ندارد چرا که به قانون تبدیل نشده است. با این حال شاهد هستیم که بعضی برنامه‌ها، مخصوصا برنامه‌های خارجی مثل اینستاگرام، دچار کاهش سرعت شده است. در مورد دلایل این امر هم وزیر محترم ارتباطات اشاراتی داشتند مبنی بر اینکه یک سری مسائل فنی و زیرساخت‌ها باعث کندی سرعت اینترنت شده است.»

وی افزود: «در بحث اینترنت خارجی هم یک سری اتفاقات افتاد از جمله اینکه خط انتقالی که از اوکراین رد می‌شد و به ایران می‌آمد، دچار مشکل شد. نکته بعدی که باید در نظر گرفت این است که استفاده از اینستاگرام، به دلیل کاربران زیادی که در کشور ما تخمین زده می‌شود بین ۴۰ تا ۴۵ میلیون نفر استفاده می‌کنند، یک پهنای باند خاصی را دارد. افزون بر این موارد، ساز و کار این اپلیکیشن هم با توجه به بارگذاری تصاویر و ویدیو‌ها اینترنت بیشتری مصرف می‌کند و همین امر منجر شده فشار سنگینی به شبکه اینترنت کشورمان وارد کند.»

رشیدی کوچی تاکید کرد: «احساس من این است که دلایل ذکر شده علت کاهش سرعت اینترنت است. البته به صورت قطعی نمی‌توانم ادعا کنم چرا که اطلاعی ندارم؛ ولی به نظر می‌رسد که استفاده در ایام نوروز افزایش پیدا کرده و و زیر ساخت‌ها هم مشکل دارد. اما با قاطعیت می‌توانم بگویم که کاهش سرعت اینترنت ارتباطی با طرح صیانت ندارد.»

این نماینده مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا تا کنون بحث استیضاح وزیر ارتباطات مطرح شده است یا خیر، گفت: «تا روزی که بنده در مجلس بودم، بحث استیضاح مطرح نبوده است و در ایام عید هم نمی‌تواند مطرح شده باشد. شاید بیشتر طرح سوال مدنظر باشد تا استیضاح. قاعدتا ابتدا نمایندگان سوال را مطرح می‌کنند و اگر به جواب قطعی نرسند، کار به استیضاح هم خواهد کشید. اما آنچه متوجه شده‌ام و دنبال کرده‌ام این بوده است که خبری از بحث استیضاح نیست.»

رشیدی کوچی درباره سرنوشت طرح صیانت پس از به پابان رسیدن تعطیلات، بیان کرد: «بعد از آن جلسه معروف ما بحث امضا را تکمیل کردیم و تاکنون برای اینکه طرح صیانت را از کمیسیون مشترک بگیریم و به صحن برگردانیم، ۱۸۵ امضا جمع آوری شده است. این نامه و درخواست را همان هفته بعد از عید به هیئت رئیسه مجلس تحویل می‌دهیم و طبق قانون قطعا اعلام وصول خواهد شد. با وجود این امضا‌ها طرح به صحن می‌آید و همانند بسیاری از طرح‌های دیگر در نوبت بررسی قرار می‌گیرد.»

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار