چاپ کد خبر: 41448
7 دی 1399

خبر خوش برای متقاضیان خرید مسکن : زمان ثبت نام مرحله دوم مسکن ملی اعلام شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه به احتمال فراوان مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در ماه جاری انجام می شود گفت: همین هفته تعداد واحدهای جدید و زمان ثبت نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن اعلام می شود.

قیمت مسکن در تهران 1

به گزارش گروه اقتصادی اول فارس ، محمود محمودزاده اظهار کرد: دوشنبه یا سه شنبه هفته جاری ظرفیت طرح اقدام ملی مسکن برای نام نویسی مرحله دوم مشخص خواهد شد و احتمالا این هفته زمان ثبت نام مرحله دوم را به اطلاع متقاضیان می رسانیم.

وی با اشاره به مهلت سه باره به متقاضیان نوبت اول برای تکمیل موجودی گفت: همه تلاش ما این است که اولا با حداکثر ظرفیت پروژه اقدام ملی را جلو ببریم و دوما متقاضیان واجد شرایط از این طرح جا نمانند. به همین لحاظ فرصت واریز وجه را سه مرتبه برای کسانی که به هر دلیل مثل نداشتن نقدینگی کافی توانایی تامین آورده حدود ۴۰ میلیون تومان در مهلت های اول و دوم نداشتند تمدید کردیم.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: با این وجود نمی توانیم طرح را معطل بگذاریم و باید پروژه ها در مناطق مختلف کشور از نظر تعداد مشارکت کنندگان تعیین تکلیف شوند.

محمودزاده درباره زمان ثبت نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن گفت: باید اطلاعات را بر اساس ظرفیتهای خالی جمع بندی کنیم. ظرف چند روز آینده تقاضاهایی که از مناطق مختلف ارسال شده با اولویت شهرهایی که قبلا ثبت نام نشده و شهرهایی که هم اکنون دارای ظرفیت هستند جمع بندی و اعلام می کنیم.

وی اظهار کرد:  تلاشمان این است که در دی ماه ثبت نام دور جدید طرح اقدام ملی مسکن انجام شود.

مسکن ملی در یک نگاه

شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهور کلنگ زنی شد. برای این پروژه ۴۰۰ هزار واحد تعریف شد که در دور اول نام نویسی ۱.۶ میلیون نفر از طریق سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت نام کردند که ۴۶۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند. اولین واحدها به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد. این پروژه از طریق آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ساخته می‌شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد. ثبت نام مرحله اول به پایان رسیده است. مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، پایان مهر ماه اعلام شده بود که تا پنجم دی ماه تمدید شد و هم اکنون فرصت به پایان رسیده است. ثبت نام دور جدید به زودی اعلام خواهد شد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

احمد دوشنبه , ۸ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۰

سلام ماهم ثبت نام کردیم ولی اشتباهی محل سکونتمون زدیم یه جا دیگه توی شهر دیگه دوباره میتونیم ثبت نام کنیم یانه

ناصر کاوه دوشنبه , ۸ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۳

سلام من برای مسکن ملی ثبت نام کردم در حالی که هیچ خانه یا زمینی تا کنون بنامم نبوده مدارک تحویل داده ام ولی هربار برای برسی میروم می گوین در حال برسی است ایا می توانم دوباره ثبت نام کنم

ناشناس دوشنبه , ۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۰

چهل تومن چهار ماه پیش دادیم مازندران خبری نیست و کسی پاسخ نمیده و فقط میگن وامش ۱۸درصده.چرا مثل بقیه سود ۴درصد نیست..

بهروز دوشنبه , ۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹

سلام واقعا میشه سردوسال تحویل بدید بااین وضعیت میشه سودبانکی اقساط پرداخت کمترکنید حداقل این پروژه مثل مسکن مهرنشه بامدیریت درست وساخت سازمهندسی درست متراژحداقل ۹۰متری مفید

ناشناس دوشنبه , ۸ دی ۱۳۹۹ - ۹:۴۵

واقعا متاسفم فقط بلدن ………….چند ماهه پول مردم تو بانک از ارزش میفته پس اونا چیکار کنن اینم شد سازماندهی

ناشناس دوشنبه , ۸ دی ۱۳۹۹ - ۶:۳۵

فعلا شما تکلیف ثبت نام قبلی را مشخص کنید

ناشناس دوشنبه , ۸ دی ۱۳۹۹ - ۵:۱۷

ای بابا یکسال و نیمه همش دارین ثبت نام میکنین فقط به فکر پولین خب لامصبا یه حرکتی هم بزنین واسه ساخت دیگه بی ….

ناشناس یکشنبه , ۷ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۶

باسلام من در دور اول متقاضی مسکن ملی بودم ولی نتوانستم ۴۰میلیون پول را واریزکنم آیا در مرحله دوم میتوانم دباره ثبت نام بکنم ودرخواست مسکن ملی کنم الان باگرفتن وام وفروختن سهام عدالت میتوانم آورده اولیه را پرداخت کنم من باید چکار کنم لطفا برای ماهم این را در نظر بگیرید تا بتوانیم خانه دار شویم به لطف خداوند ودولت تدبیر وامید ماراهم صاحب خانه کنید….

ناشناس یکشنبه , ۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹

احتمالا تا آخر سال ثبت نام تمدید رو در پیشه داریم سال ۴۰۰خدا بزرگه

حجت یکشنبه , ۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸

شماهااول قبلیا ثبت نام کردن پول واریز کردن تعیین تکلیف کنین بعد جاربزنین واسه ثبت نام شهرکرمان حتی جا زمینش مشخص نشده

محسن چهره گشا یکشنبه , ۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹

احتراماً اینجانب ایثارگر ۸سال دفاع مقدس می باشم که در حدود ۴۰سال پیش جهت مسکن ثبت نام کردیم وپس از ۱۵سال انتظار زمینی به مبلغ ۱۴۵۰۰۰۰تومان دادند که به علت دور بودن وبده کاری آن را ۱۶۰۰۰۰۰تومان فروختم الان پس از ۶۰سال سن هنوز سر پناهی نداشته آیا ما باید محکوم به مرگ شویم

آخرین اخبار