• 16 / اسفند 1401 / 13:47
  • شناسه خبر : 105904

خبر خوش تعاون روستایی از تامین میوه مورد نیاز عید نوروز استان فارس

مدیر سازمان تعاون روستایی فارس اعلام کرد که میوه مورد نیاز مردم این استان برای ایام نوروز، تأمین و ذخیره شده است.

 

به گزارش اول فارس به نقل از روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان فارس؛ سید کاظم موسوی با اشاره به اینکه روند تامین میوه نوروز امسال متفاوت شده است افزود: در سال‌های گذشته تامین میوه ایام پایانی سال و نوروز برعهده دولت بود، و سازمان تعاون روستایی به عنوان مجری دولت خرید و عرضه میوه را بر عهده داشت اما در سال جاری با استفاده از توان اتحادیه‌ها و تعاونی‌های روستایی میوه با کیفیت،سورت و بسته‌بندی و با نظارت سازمان تعاون روستایی فارس توزیع خواهد شد.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان فارس ادامه داد: اتحادیه تعاون روستایی استان فارس به عنوان بازوی اجرایی سازمان تعاون روستایی استان فارس به عنوان بخش غیر دولتی روند تامین و ذخیره‌سازی میوه را انجام و از دهه پایانی اسفند ماه میوه را در غرف سطح شیراز توزیع خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: میوه مورد نیاز شهرستان‌ها نیز با استفاده از ظرفیت شبکه تحت پوشش توزیع خواهد شد و میوه‌های شب عید شامل پرتقال و سیب در ابعاد مناسب تامین شده که مصرف کننده با توجه به نیاز خود و توان خرید در غرف تعیین شده تهیه نماید.
مدیر سازمان تعاون روستایی فارس با بیان اینکه امسال دول به بخش خصوصی اعتماد کرده تنظیم بازار میوه ایام پایانی سال و نوروز ۱۴۰۲ را به بخش خصوصی واگذار نموده است گفت: دولت در این طرح نقش نظارتی اعمال خواهد کرد.
موسوی همچنین با بیان اینکه ٢٠ درصد از ظرفیت ذخیره میوه موجود در سردخانه و انبارها برای شب عید پیش بینی شده است، عنوان کرد: ذخیره احتیاطی هم در تعاون روستایی به میزان کافی و با کیفیت مناسب شکل گرفته است.
او ادامه داد: غرفه هایی هم در شهرستان ها و مرکز استان با بنر میوه تنظیم بازار طی هفته آینده برپا می شود،در سطح کلان کشور هم تصمیم گرفته شده به جهت جلوگیری از ایجاد تنش در بازار، صادرات سیب و پرتقال فعلا محدود و ممنوع شود.
به گفته موسوی؛ علاوه بر اینکه اتحادیه صنفی و سایر فعالان بازار مکلف هستند در راستای ماموریت ذاتی خود میوه توزیع کنند، توسط این سازمان در شهرستان ها به تعداد کافی غرف جهت عرضه میوه تنظیم بازار در نظر گرفته شده و در مرکز استان در ۲ بازارچه و ١۵ غرفه عرضه خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

آغاز توزیع خرمای مضافتی و کبکاب ماه رمضان با قیمت مناسب توسط تعاون روستایی فارس
چرا غذای عید نوروز «سبزی پلو با ماهی» است؟ طرز تهیه سبزی پلو با ماهی برای عید نوروز
کاهش قیمت میوه در بازار با توزیع میوه شب عید در استان فارس

ثبت دیدگاه