• 01 / فروردین 1403 / 13:18
  • شناسه خبر : 137677

خبر خوش نوروزی برای کاربران واتساپ که گوشی آندروید دارند

واتساپ یکی از قابلیت‌های کاربردی را که از مدت‌ها قبل برای آیفون ارائه شده است، به اندروید اضافه می‌کند.بنابر گزارش Android Authority، واتساپ تصمیم دارد قابلیت کاربردی تبدیل ویس به متن را به اندروید بیاورد.

به گزارش اول فارس ، قابلیت Voice Message Transcription در اردیبهشت ۱۴۰۲ فقط برای کاربران گوشی آیفون راه‌اندازی شد. تقریباً یک سال بعد، به‌نظر می‌رسد که واتساپ به زودی این ویژگی را به اندروید نیز اضافه می‌کند.

قابلیت مذکور، پیام‌های صوتی مبادله‌شده در چت‌ها را به پیام متنی تبدیل می‌کند؛ این متن‌ها توسط واتساپ به صورت سرتاسری رمزگذاری شده‌اند، به این معنی که هیچ‌کس از جمله خود واتساپ، نمی‌تواند به پیام‌های صوتی شما گوش دهد یا محتوای متنی پیام صوتی را ببیند.

به نظر می‌رسد برای فعال‌سازی این ویژگی، کاربران باید ابتدا ۱۵۰ مگابایت داده را دانلود کنند. این ویژگی برای کار کردن به نرم‌افزار تشخیص گفتار دستگاه شما متکی خواهد بود. به‌احتمال زیاد برای استفاده از آن باید روی ویس مد نظر چند ثانیه دست را نگه‌ داشت و از گزینه‌های باز شده، Voice Message Transcription را انتخاب کرد.

ویژگی جدید، نه تنها راحتی بیشتری را برای کاربران فراهم می‌کند، بلکه گامی مهم در جهت افزایش دسترسی و کارایی است. در عصری که زمان بسیار ارزشمند است، توانایی تبدیل پیام‌های صوتی به متن، می‌تواند به کاربران کمک کند تا از پیام‌های خود به شکلی سریع‌تر و کارآمدتر استفاده کنند.

ویژگی رونویسی پیام صوتی برای افرادی که ممکن است به دلایل مختلف قادر به گوش دادن به پیام‌های صوتی نباشند، مثلاً در محیط‌های شلوغ یا موقعیت‌هایی که نیاز به سکوت دارند، بسیار مفید است. منبع: زومیت

مطالب مرتبط

اگر گوشی شما از این ۳۵ مدل هست باید قید واتساپ را بزنید

ثبت تاریخ دقیق تولد در واتساپ اجباری می شود/اعداد را صحیح وارد کنید

واتساپ از فروردین ۱۴۰۳ دیگر روی این گوشی ها کار نمی کند

نظرات