• 09 / اسفند 1402 / 7:21
  • شناسه خبر : 135602

خبر خوش که کارخانه آلاینده سیمان دارد از شیراز می رود… ولی…۲۶/۰۹ درصد

معاون محیط انسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست فارس با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی مکان جدید کارخانه سیمان فارس خوب بوده است، گفت: این کارخانه از اسفندماه سال آینده در محل جدید تولید کلینکر خواهد داشت.

کارخانه جدید و در حال احداث در خرامه

به گزارش اول فارس، قاسم نهاوندی امروز، ۸ اسفندماه با ارائه گزارشی از بازدید کارشناسان محیط زیست و پایش محل جدید استقرار کارخانه سیمان فارس در شهرستان خرامه اظهار کرد: پیرو مکاتبات، تشکیل جلسات و پیگیری‌های انجام شده جهت انتقال کارخانه سیمان فارس به بیرون شهر و جانمایی آن در جاده شیراز ـ خرامه، پیشرفت فیزیکی مکان جدید به شرایط مناسبی رسیده است.

وی با بیان اینکه این کارخانه از اسفندماه سال آینده در محل جدید تولید کلینکر خواهد داشت، افزود: گزارش بازدید کارشناسان پایش از محل جدید کارخانه سیمان فارس بیانگر آن است که برای تامین سوخت این واحد صنعتی اقداماتی انجام شده است تا از گاز طبیعی استفاده شود، خط لوله گاز تا کنار واحد ایجاد شده است، واحد پیش گرمکن در این کارخانه نصب شده و واحد کوره آن نیز نصب شده است.

نهاوندی درباره ایجاد واحد سیلوی مواد خام نیز گفت: این واحد با موفقیت نصب شده است، فاز اول تولید کلینکر تا اسفند ۱۴۰۴ شروع می‌شود و  تجهیزات سایر بخش‌ها از جمله آسیاب مواد سنگ شکن، انبار خاک و سایر تجهیزات نیز خریداری شده و در محل تخلیه شده است.

به گفته معاون انسانی حفاظت محیط زیست فارس، پیشرفت فیزیکی این واحد حدود ۲۶/۰۹ درصد برآورد شده است.

بر اساس گزارش اول فارس به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست فارس، کارخانه سیمان فارس به  مساحت حدود ۹۷۷ هکتار و  ظرفیت اسمی واحد تولید ۳ هزار و ۳۰۰ تن سیمان در روز که تا ۳ هزار و ۶۰۰ تن نیز قابل افزایش است، در شهرستان خرامه احداث می‌شود و جایگزین همین کارخانه در شیراز است.

مطالب مرتبط

جزئیات قتل مادر ۵۰ ساله توسط فرزندش در یکی از محله‌های شیراز

خبر تازه از پیشرفت کُند واحدهای مسکن ملی برای متقاضیان در شیراز

شرط جدید برای تکمیل آزادراه شیراز – اصفهان : دریافت عوارض از خودروها

نظرات

  • ناشناس

    تاریخ : ۹ - اسفند - ۱۴۰۲

    در یکی از کارخانجات سیمان مشغول بکار میباشم . این اتفاق میمون و مبارک را به همه مردم شهرستان محروم خرامه تبریک عرض میکنم. همچنین از مدیران آتب این کارخانه تقاضا دارم از ابتدای راه اندازی خط تولید به مقوله سلامت و ایمنی کارکنان ، محیط زیست و کیفیت محصول توجه ویژه داشته باشند .