چاپ کد خبر: 123644
پنجشنبه 20 مهر 1402

خبر وزیر راه و شهرسازی از تامین ۵۰ هزار هکتار زمین برای ساختن واحدهای نهضت ملی مسکن

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که در نهضت ملی مسکن ۸ هزار هکتار زمین تأمین کرده‌ایم، گفت: اکنون در آستانه تأمین کردن ۵۰ هزار هکتار برای این طرح در کل کشور هستیم.

خبر وزیر راه و شهرسازی از تامین ۵۰ هزار هکتار زمین برای ساختن واحدهای نهضت ملی مسکن

به گزارش اول فارس، مهرداد بذرپاش امروز ۲۰ مهرماه در سفر هیئت دولت به استان فارس و جلسه شورای هماهنگی و راه و شهرسازی این استان که در شیراز برگزار شد، بیان کرد: وزارت راه و شهرسازی باید مردم‌پایه و فناورانه باشد.

وی با بیان اینکه در شرایطی که رقابت‌های فناورانه وجود دارد، قطعاً فناورانه شدن وزارتخانه یک امر بسیار مهم است، افزود: ما در وزارت راه  و شهرسازی با چند صنعت همانند صنعت مسکن، ساختمان، دریایی، هوایی و….رو به‌رو هستیم.

بذر پاش با اشاره به اینکه امروزه صنعت تکنولوژی و فناوری دارد، اضافه کرد: اگر صنعت خود را مجهز به فناوری روز نکند قطعاً با شکست رو به‌رو خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه کیفیت خدماتی که در این وزارتخانه به مردم ارائه می‌شود روز به روز افزایش یابد، یادآور شد: وظیفه داریم به مسئولیت خود عمل کنیم.

وی با بیان اینکه در حوزه مسکن اتفاقات بزرگی افتاده است، هم چنین تامین زمین در نهضت ملی مسکن بی سابقه بوده است، افزود: در نهضت ملی مسکن ملی ۸ هزار هکتار زمین تأمین کرده‌ایم و اکنون در آستانه تأمین کردن ۵۰ هزار هکتار در کل کشور هستیم و در همین استان بیش از ۲ هزار هکتار زمین تأمین شده و حدود ۵ هزار هکتار در آستانه قطعی شدن است.

بذرپاش با تصریح اینکه زمین‌ها تبدیل به مسکن ملی شده و تحویل مردم داده می‌شود، گفت: آماده‌سازی زمین‌ها در دولت ۱۵۰ الی ۲۰۰ میلیون هزینه دارد و همین امروز ۳۰ هزار قطعه زمین به مردم فارس واگذار می‌شود و این اتفاق بسیار خوبی است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه کار بزرگی در طرح نهضت ملی در حال انجام است، گفت: امروز هم در حوزه راه آزادراه شیراز ـ اصفهان به بهره‌برداری رسید.

وی در ادامه با تصریح اینکه در حوزه راه‌سازی در تمام بخش‌ها از جمله تونل‎سازی، مهندسان ما به توانایی رسیدند که باعث افتخار است، افزود: بحمد الله برخی کشورهای منطقه درخواست دارند که مهندسان ما برای پروژه‌های راه‌سازی خودشان استفاده کنند و این مایه افتخار ماست.

کشف شگفت انگیزی در دروازه پردیس پارسه تخت جمشید که ایرانی ها بدانند +عکس

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

ناشناس پنجشنبه , ۲۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۳

طبق وعده های رئیس جمهور بایستی تا الان ۲ ملیون خونه تحویل میدادین حالا تازه دارن دنبال زمین می‌گردن. واقعا که تشنه خدمتید شما. جون خودت برید دسته جمعی با لوکموتیرتون استعفا بدین ما رو هم نجات بدین.

فال