• 07 / اردیبهشت 1402 / 7:26
 • شناسه خبر : 110045

خریدار سکه های ۲۵ تومانی با بالاترین قیمت چه کسانی هستند ؟

سکه‌هایی که در گوشه و کنار خانه‌ها و قلک قدیمی بچه‌ها افتاده بود و کسی تحویل‌شان نمی‌گرفت، حالا تا ۵ میلیون تومان می‌ارزند. باورش سخت است، اما فعلاً عده‌ای مشغول این کار هستند. در این خبر به پشت پرده خرید و فروش سکه‌های ۲۵ تومانی به قیمت‌های عجیبی مثل ۵ میلیون تومان پرداخته‌ایم.

خریدار سکه های 25 تومانی با بالاترین قیمت
داستان پیدا کردن چند سکه قدیمی داخل یک کوزه زیرخاکی ماجرای جالبی است که سوژه جالبی برای خاطره تعریف کردن در دورهمی‌ها و فیلم و سریال‌ها بود. داستان کسی‌که در اوج نداری با پیدا کردن کوزه‌ای، زندگی‌اش از این‌رو به آن‌رو می‌شود. این داستان آن‌قدر محبوب بود که حتی بستر یک نوع کلاهبرداری معروف پیامکی را هم فراهم کرد؛ همان چوپان معروفی که پیامک می‌زد و می‌گفت کلی سکه قدیمی پیدا کرده، اما هیچ‌کس فکرش را نمی‌کرد جای آن سکه‌های قدیمی با سکه‌های ۲۵ تومانی که تا دو دهه قبل برای خرید پفک یا رفت وآمد در مسیر‌های کوتاه استفاده می‌شد، عوض شود. حالا برای عده‌ای، سکه‌های ۲۵ تومانی که با ارزش ریالی‌اش هیچ چیزی نمی‌شود خرید، حکم زیرخاکی را پیدا کرده است. اگر باور نمی‌کنید، سکه ۲۵ تومانی را در پلتفرم‌های خرید و فروش آنلاین جست وجو کنید، سکه‌هایی که در گوشه و کنار خانه‌ها و قلک قدیمی بچه‌ها افتاده بود و کسی تحویل‌شان نمی‌گرفت، حالا تا ۵ میلیون تومان می‌ارزند. باورش سخت است، اما فعلاً عده‌ای مشغول این کار هستند. با توجه به خبر‌هایی که درباره قیمت میلیاردی چرخ‌خیاطی‌های قدیمی شنیدیم و معلوم شد درست نبوده و نمونه‌های مشابه دیگری که کم نبودند، طبیعی است با این ماجرا هم با شک و تردید برخورد کنیم. همین یک سال قبل بود که تب فروش تلویزیون‌های قدیمی بالا گرفت، چون ادعا می‌شد جیوه داخل لامپ تصویر آن‌ها، میلیاردی می‌ارزد. حالا هم مشابه ماجرای چرخ‌خیاطی و تلویزیون قدیمی را درباره سکه‌های قدیمی می‌شنویم، اما اگر ماجرا حقیقت داشته باشد چه؟ این موضوع را از جنبه‌های مختلف بررسی کردیم. با ما باشید.

۵ میلیون می‌فروشم

از زمانی که مشغول خرید خانه بودم، معتاد جست‌وجو در پلتفرم‌های خرید و فروش آنلاین شدم. سرگرمی خوبی است؛ دیگر آن‌قدر به قیمت‌های عجیب عادت کرده‌ام که چیزی توجهم را جلب نمی‌کند؛ به‌طور مثال یک نفر پرایدی را ۱۵ سال قبل حدود ۷ میلیون خریده و حالا می‌خواهد حدود ۱۵۰ میلیون تومان بفروشد. در ظاهر عجیب است، اما کنجکاوی برانگیز نیست، ولی وسط آن قیمت‌های بالا، شوک اصلی از راه می‌رسد؛ سکه ۲۵ تومانی ضرب شده در سال ۸۰ با قیمت باورنکردنی ۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد. فکر کردم اشتباه دیده‌ام. از فروشنده پرسیدم چند تا؟ گفت یکی! پرسیدم مگر ویژگی خاصی دارد؟ گفت توی گوگل نگاه کن. جست و جویی در گوگل کردم، سری به آگهی‌های مشابه در همان پلتفرم زدم و دیدم بله، تب فروش این سکه‌ها بالا گرفته. چند دقیقه بعد دوباره به فروشنده پیام دادم و گفتم از این سکه‌ها دارم، حاضری فقط ۱۰۰ هزار تومان بخری؟ گفت نه! تعجب کردم. چطور یک‌نفر، چیزی را که به‌نظرش واقعاً ۵ میلیون تومان می‌ارزد، حاضر نیست ۱۰۰ هزار تومان بخرد؟

بیشتر که جست‌وجو می‌کنم با آگهی‌های قدیمی‌تر مواجه می‌شوم که سکه‌ها را تا ۵۰ هزار تومان هم می‌فروشند. از قرار معلوم تب ماجرابه این شکل به تازگی بالا گرفته و قبلاً که سکه‌ها کاربردی جز کلکسیون یا جدا کردن آلیاژ برای انگشترسازی و… نداشتند قیمت‌شان این‌قدر عجیب نبود. با کمی جست‌وجو جنبه‌های دیگر ماجرا مشخص می‌شود. به دلایل نامعلومی جو بیشتری روی خرید سکه‌های سال ۸۰ وجود دارد. جنس داخلی این سکه‌ها که اولین سکه‌های دو رنگ بودند، نیکل بود. نیکل ارزان نیست، اما نجومی هم نیست. جنس بیرونی اش هم برنز است. هرسکه اگر ۱۰ گرم باشد بازهم این قیمت‌ها عجیب به‌نظر می‌رسد، اما آگهی‌های نجومی زیادی وجود دارد. نیکل در صنایع زیادی کاربرد دارد، رسانای گرماست و خواص زیادی دارد، اما اگر کسی کارش با این فلز باشد، خرید شمش آن معقول‌تر است.

به‌چند آگهی نجومی دیگر هم پیام می‌دهم. خیلی جدی قیمت‌ها را مقطوع اعلام می‌کنند. هرچند هنوز ماجرا را باور نکرده‌ام، اما تصورش هم جالب است که بشود سکه‌ای را که زمانی محض یادگاری نگه داشتیم تا خاطره‌اش زنده بماند تا ۵ میلیون بفروشیم. زحمتش هم فقط یک آگهی و پاسخ به چند آدم کنجکاو است. شاید نفر اولی که این کار را انجام داده محض شوخی بوده، اما نفرات بعدی از مَثَل «سنگ مفت، گنجشک مفت» استفاده کردند. شاید هم وقتی شایعه قوت بگیرد، کسی باشد که حاضر به پرداخت این قیمت باشد. کسی هم قرار نیست بابت یک آگهی بازخواست شود. دفعه بعد می‌شود این جو هیجانی را برای چیز‌های دیگری راه انداخت. به‌طور مثال انباری خانه را بگردیم، یک آتاری، دوربین اسلایدی مکه یا یک رادیوی قدیمی، می‌توان برای هر کدامش داستانی ساخت، به‌طور مثال بگوییم سیم‌پیچ آتاری آلیاژش از طلاست و حالا قیمتی شده! هر قدر هم که باورش سخت باشد، در این اوضاع اقتصادی دوست داریم باور کنیم چرخ‌خیاطی قدیمی داخل انباری خانه پدری و تلویزیون ۱۴ اینچ سیاه و سفیدمان میلیاردی می‌ارزند و… تصورش هم جذاب است.

قصه تولید سکه‌های ۲۵ تومانی

در سایت بانک مرکزی خبری از مشخصات سکه‌های ۲۵ تومانی دو رنگ نیست. در بخش «مسکوک» این سایت هم تنها مشخصات و شناسنامه ۷ نوع سکه که از سال ۸۳ به چرخه پولی کشور اضافه شده‌اند، به چشم می‌خورد. به همین دلیل مجبور شدیم برای یافتن اطلاعات و ترکیبات سکه‌های ۲۵ تومانی به منابعی جز بانک مرکزی مراجعه کنیم. در بیشتر این سایت‌ها ویژگی‌های یکسانی برای سکه‌های ۲۵ تومانی ۲ رنگ ذکر شده‌است. سکه ۲۵ تومانی دوتکه‌ای و دورنگ متولد سال ۷۲ است و تولید آن تا سال ۸۲ ادامه داشت. جنس هسته آن از نیکل که بیست‌وهشتمین عنصر جدول تناوبی است و جنس دور آن از برنز است که با قطر ۲۸.۲۵ میلی‌متری ۱۰.۷ گرم وزن دارد. نوار برنزی دور سکه در پشت با برگ‌های زیتون و هسته آن با گل انار تزیین شده‌است. برنز خام تقریبا صورتی‌رنگ است و خوردگی و پتینه‌شدن باعث می‌شود رنگ این فلز از سبز لیمویی تا قهوه‌ای تیره متفاوت باشد. سکه ۲۵ تومانی یکپارچه و یک‌رنگ نقره‌ای و طلایی همزاد سکه‌های دوتکه است، با این تفاوت که سکه‌های نقره‌ای را تنها با استفاده از فلز نیکل و به صورت یک‌رنگ ساخته‌اند و وزن‌شان حدود ۵.۵ گرم است. این سکه‌ها بعد از سکه‌های دوتکه یعنی در سال ۸۳ وارد بازار شدند، ولی عمر کوتاهی داشتند و در سال ۸۵ تولیدشان متوقف‌شد. البته سرنوشت سکه‌های طلایی که با استفاده از فلز برنز ساخته شد، عجیب‌تر بود. این سکه‌ها با همان تزیینات سکه‌های دوتکه منتها با وزن ۵ گرمی تنها در سال ۸۳ تولیدشدند و بعد از آن دیگر به چرخه پولی برنگشتند. سکه‌های ۲۵ تومانی برنزی که پشت آن تصویر مدرسه فیضیه قم ضرب شده‌بود هم از سال ۸۷ تولیدشدند و در سال ۹۰ بعد از توقف تولید این نوع سکه‌ها، پرونده سکه‌های ۲۵ تومانی برای همیشه در ضرابخانه بانک مرکزی بسته‌شد.

قیمت‌های بی‌حساب و کتاب سکه‌های قدیمی

هم اکنون در پلتفرم‌های خرید‌و‌فروش آنلاین، نسبت فروشنده‌ها به خریداران بیشتر است. انگار مسئله فروش سکه‌های ۲۵ تومانی باعث شده‌است خیلی‌ها حین جست‌و‌جوی این سکه‌ها در انباری و میان وسیله‌های قدیمی، چیز‌های بهتری برای فروش پیدا‌کنند. سکه‌های ۵۰ تومانی دورنگ یکی از همین اشیاست که بعضی از فروشنده‌ها در توضیح‌شان آن را باارزش‌تر از سکه‌های ۲۵ تومانی می‌دانندو حتی آن‌ها را به صورت عددی و با قیمت ۵ میلیون تومان برای فروش گذاشته‌اند. این سکه‌ها با ترکیب مس، نیکل و آلومینیوم محصول سال ۸۳ تا ۸۵ هستند. در این میان بعضی هم سکه‌های ۲۵ تومانی خود را به تفکیک سال تولید ارزش‌گذاری و برای فروش ارائه‌کرده‌اند و دست کمی از بازار خرید و فروش خودرو ندارد که قیمت‌ها با سال تولید بالا و پایین می‌رود. بعضی هم به فروش کیلویی سکه‌های ۲۵ تومانی روی آورده‌اند و یک کیلو سکه را ۱۰ میلیون تومان می‌فروشند. این در حالی است که با کمی گشت‌و‌گذار در همین پلتفرم‌ها، با آگهی‌هایی مواجه می‌شوید که یک مجموعه سکه قدیمی را یک میلیون تومان قیمت گذاشته‌اند و در قسمتی دیگر، یک سکه ۵ تومانی مسی را که تولید سال ۶۱ است، با قیمت حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان می‌فروشند و در توضیحات آن هم قید کرده‌اند که قیمت کالا مقطوع است و اصلا جای تخفیف و چانه‌زدن ندارد.

خریدار سکه های 25 تومانی با بالاترین قیمت

سکه‌ها باید بررسی شوند!

یک فلزشناس درباره ترکیب فلز سکه‌های ۲۵ تومانی و ارزشمندبودن یا نبودن آن‌ها می‌گوید: سکه‌های ۲۵ تومانی تب‌و‌تاب تازه‌ای در پلتفرم‌های خرید‌و‌فروش آنلاین به راه انداخته‌اند. قسمتی از این پلتفرم‌ها پر شده از عکس و آگهی‌های فروش این سکه‌ها با قیمت‌های عجیب‌وغریب. از دکتر «سیدمحمدحسین میرباقری» دانشیار مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیرتهران، درباره ترکیبات فلزی سکه‌های ۲۵ تومانی و ارزش آن‌ها پرسیدیم.

ترکیب هر سکه متفاوت است

دیروز خودم آگهی فروش یک سکه ۲۵ تومانی به قیمت ۵ میلیون تومان را دیدم، ولی حقیقت این است که این سکه‌ها باید بررسی شود. ترکیب فلزات و درصد آن محاسبه شود و با در نظرگرفتن نرخ جهانی آن فلز، قیمت روز آن به دست آید. معمولا مسکوکات در ضرابخانه گرید دارد و بر اساس درجه‌بندی آن، ساخت سکه را سفارش می‌دهند. برای مثال ممکن است نسبت ترکیب فلز در این سکه‌ها ۷۵ به ۲۵ یا ۶۰ به ۴۰ باشد. در هر صورت باید سکه‌ها بررسی و درصد و نسبت آن مشخص شود. سکه‌های ۲۵ تومانی دورنگ، دولایه است و هر تکه از یک جنس فلز است، ولی سکه‌هایی که یکپارچه هستند بیشتر از جنس نیکل و کروم هستند که آن هم با بررسی مشخص می‌شود. همین طور ترکیب فلزات در سکه‌های قبل و بعد از انقلاب با هم متفاوت است. به‌نظرم درصد نیکل در سکه‌های ضرب سال ۸۰ بیشتر است. به‌هرحال نیکل جزو فلزات گران است و از آن بیشتر در صنعت فولادسازی استفاده می‌شود. شاید برنزریز‌ها هم خریدار قسمت برنزی این سکه‌ها باشند. آن‌ها از برنز برای آلیاژسازی استفاده می‌کنند. به هر حال هر نمونه باید در آزمایشگاه مرجع استاندارد با کوانتوم‌متری بررسی شود. آن‌ها در آزمایشگاه همه ترکیبات سکه‌ها را درمی‌آورند و درصد وزنی‌اش را هم اعلام‌می‌کنند.

خریدار سکه های 25 تومانی با بالاترین قیمت

نیکل، گرمی هزار تومان!

با چند خریدار و فروشنده نیکل خالص به عنوان مشتری تماس می‌گیرم تا ببینم مظنه نیکل و برنز چند است؟
همان‌طور که گفتیم سکه ۲۵ تومانی دورنگ یا دو تکه است که حدود ۱۰ گرم وزن دارد. جنس داخلی این سکه نیکل و بیرونی آن برنز است؛ بنابراین اگر قرار است ارزش این سکه‌ها چندین میلیون تومان باشد، باید هر گرم نیکل یا برنز آن قیمت زیادی داشته باشد.

قیمت جهانی نیکل چند است؟

در مرحله اول، به سراغ قیمت جهانی فلز نیکل می‌رویم که حجم بیشتری از سکه ۲۵ هزار تومانی را شامل شده است. قیمت جهانی هر تن نیکل، ۲۴ هزار و ۱۴۴ دلار است. به عبارت دیگر هر کیلو نیکل با قیمت دلار ۵۰ هزار تومانی می‌شود یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و گرمی ۱۲۵۰ تومان می‌ارزد؛ بنابراین اگر هر ۱۰ گرم سکه ۲۵ تومانی نیکل باشد، ارزش آن به ۱۵ هزار تومان هم نخواهد رسید.

خریدار سکه های 25 تومانی با بالاترین قیمت

خریدار و فروشنده نیکل و برنز هستم

با یک فروشنده فلز برنز تماس می‌گیرم و به او می‌گویم که یک کیلو برنز دارم. او می‌گوید: «هر کیلو برنز الان بین ۲۳۰ تا ۲۵۰ هزار تومن قیمتشه، البته باید بیاری تا ما بررسی کنیم، اما من کیلویی ۲۲۰ هزار تومن ازت می‌خرم.» با مدیر بازرگانی یک سایت که فلز نیکل خالص را به ابعاد مورد نیاز مشتری برش می‌دهد و به فروش می‌رساند، تماس می‌گیرم. به او می‌گویم که من مقداری نیکل لازم دارم که می‌خواهم بخرم، می‌گوید: «خرید و فروش این فلز به صورت کیلویی است، چقدر می‌خواهید؟» به او می‌گویم: تقریبا ۵ کیلو، می‌گوید: «۵ کیلویی که ندارد. شمش‌های نیکل ۲۰ در ۶۰ با قطر یک سانتی‌متر است که تقریبا ۴ کیلو می‌شود. شمش ۱۰ در ۱۰ سانتی متر هم داریم که تقریبا ۳ یا ۴ کیلو می‌شود. قیمت هر کیلو هم ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.» از او می‌پرسم که آیا چیزی درباره این‌که سکه‌های ۲۵ تومانی نیکل دارد، شنیده یا نه؟ که می‌گوید: «اگر هم داشته باشد، آن‌قدر کم است که هیچ ارزشی ندارد. من نه ۲۵ تومانی دارم و نه می‌خرم و فقط نیکل خالص دارم». با صاحب یک مغازه که بورس فلزات دارد، برای فروش مقداری نیکل تماس می‌گیرم. او می‌گوید: «چند لحظه صبر کنید تا قیمت بگیرم… امروز در نهایت کیلویی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان از شما می‌خرم». او هم وجود نیکل در ۲۵ تومانی را چیزی شبیه شوخی می‌داند و می‌گوید که وقت خودش را برای صحبت درباره چنین چیزی تلف نمی‌کند!منبع: روزنامه خراسان

مژدگانی چند ۱۰۰ میلیونی برای معرفی ملک کلنگی/ملک کلنگی طلا شد!

 

در کانال های خبر فوری اول فارس عضو شوید 

کانال  واتساپ

 کانال   تلگرام

 کانال  در  ایتا 

 کانال  سروش

کانال  روبیکا

 کانال  بله 

بیشتر بخوانید:

مردی که شانسی پولدار شد/خریدار واقعی سکه‌های ۲۵ تومانی هست؟/گران ترین سه ۲۵ تومانی ضرب چه سالی است؟/قیمت سکه ۲۵ تومانی تا ۱۰ میلیارد رفت
قیمت های نجومی برای خرید و فروش سکه های ۲۵ تومانی قدیمی
فروش ۵۰۰ هزار سکه طلای ربع بهار آزادی در بورس به مناسبت روز زن + جزییات

ثبت دیدگاه

 • علی رستگار

  تاریخ : ۷ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  اگه سکه های…بود اونم به چیزی این سکه ها که ارزش نگاه کردن هم نداره من صدتا دارم‌


 • ناشناس

  تاریخ : ۷ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  خریدار شماره نماس بزاره


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام من دوتا دارم سکه ۲۵۰تومنی چه جور در تماس باشم


 • لیلی

  تاریخ : ۸ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  منم دارم هر کی خواست


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام من پنچ تا دارم کی خدیداره حالا؟؟


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  منم دارممممم


 • نبوی

  تاریخ : ۸ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام من هم از این سکه ها دارم کسی خردار هست


 • جواد

  تاریخ : ۸ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  والا ما یه صندوق صدقات زدیم یه پلاستیک ازین سکه ها گیرمون آمد همه رو دادم پمپ گاز زدم چون جای دیگه قبولشون نمیکردن حالا شانس ما قیمتی شدن


 • یونس

  تاریخ : ۸ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام اگه کسی شماره تماس از خریدار داشت بگه.منم از این سکه‌ها دارم


 • محمدجوکار

  تاریخ : ۸ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  منم سکه دارم هرکس میخواد با این شماره تماس بگیره
  ۰۹۳۷*+*۶۹۹۵


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام منم دارم یه قلک پر شاید ۲۰کیلو باشه ۲۵ تومانی ۵۰ تومانی و۵۰۰ تومانی ۱۸ساله جمع میکنم…


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  من هم سکه های چند ریالی و۲۵تومانی دارم کی میخره


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  من هم از این سکه دارم


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  من هم هزارتا ازشان دارم خریدار کو بیابخرد اول میذاشتم زیر بالین برای صدقه حالا قیمتی شدن دیگه نه


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام منم چندتا دارم


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  مردم گذشتند سر کار ما عجب مردمی هستیم هر روزی با یک چیز سرمون را گرم می کنند


 • ..

  تاریخ : ۸ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  مردم … چرخ خیاطیا رو فروختید الان بیست پنج تومنی میخوایید بفروشید .. مرغ کیلو صد هزار شد و شماها هنوز .. بازی داده میشید و در خوابید.


 • حجت

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  باسلام خسته نباشید من هرمدل پول باشه خریدارم قیمت کیلویی ۲۰۰تومان این هم شماره تماسم هست۰۹۹۱+/+۲۳۷۸


 • پژمان

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام منم از این سکه ها دارم باید با چه شماره تماس بگیریم


 • امیر

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  من۱۵۰تا۲۵تومنی دارم
  تقریبا۲۵۰تا۱۰تومنی
  و۱۰تا هم ۵۰تومنی.
  یاعلی


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  تعداد زیادی ازش دارم ۰۹۱۶+*+۷۳۹۵ هرکی میخاد تماس بگیره


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  من ۲ تا دارم همین جوری میدم


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  راست میگین خریدارین بیاین ۳۰۰تا دارم از هر نوعش وگرنه الکی زر نزنین خریداریم


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  راست میگین خریدارین بیاین ۳۰۰تا دارم از هر نوعش وگرنه الکی زر نزنین خریداریم


 • احسان

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  من نمیدونم چرا هر سری الکی یه چیزی بولد میکنن یبار چرخ خیاطی و جیوه قرمز یبار سکه ۲۵ تومنی فردا هم حتما قوطی نوشابه آلومینیومی. هر بار به یه چیزی مردمو سرگرم حاشیه ها دنیا میکنن.


 • احسان

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  تگه قیمتی بود خود بانک مرکزی زودتر سر و گوش میجنبوند. چرا اصلا برید سراغ فلز شناس زنگ بزنید بانک مرکزی بگید من اینا رو میخام مفتی بدم. اگه شما دیدید ازتون گرفتن که محاله.


 • جنامی

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام شماره تلفن بزارید


 • جنامی

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام من سکه ۲۵ تومانی دارم کی میخره


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  چقدر مردم ایران ساده لوح هستند واقعا متاسفم سطح آگاهی و دانش تااین حد پایین
  هرکی هرچه بگوید دنباله رو باشند؟؟؟؟


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  منم دارم کی خریداره


 • مهدی رمضانی

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  منم سکه دارم خریدار به شماره ام بزنگ ۰۹۳۸-*-۶۹۰۸


 • مردم

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  یک ساعت جفنگ گفتی رفت اسکول


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  این همه زررر زدی که چی؟


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سایت دیوارشده لبریزازسکه۲۵تومانی
  😂😂😂😂😂😂


 • ن.ع

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  درود بر شما
  عذر میخواهم گرمی ۲۴۰۰۰ ضرب در ۵۰۰۰۰ تو کدوم ریاضی میشه جوابش ۱میلیون؟؟؟؟


 • ن.ع

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  درود بر شما
  عذر میخواهم گرمی ۲۴۰۰۰ ضرب در ۵۰۰۰۰ تو کدوم ریاضی میشه جوابش ۱میلیون؟؟؟؟


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام منم سکه همه مدل دارم و۵۰ تومانی هم یک دونه دارم


 • م ع

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  الان نیکل فقط داخل سکه نیست بلکه میلنگ و میل سوپاپ ماشین هم نیکل داره


 • امید

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  من سکه ۲۵ تومنی رو،هرعدد پنجاه هزار تومان میخرم.در صورت تمایل با شماره
  ۰۹۱۷-.-۲۷۱۰


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  منم ی عالمه دارم کی میخره؟


 • آرش

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  من حدودصددونه سکه قبل انقلاب دارم ۲زاری ۵زاری یک تومانی دوتومانی ۵۰ریالی ۱۰۰ریالی چندتا هم الله گردنبنددارم مال دهه ۳۰و۴۰هست که همشون عکس محمدرضا شاه روشه وچندتاش هم محمدرضاشاه بارضا شاه هست چهارپنج تاهم رضاشاه محمدرضاشاه وشاهزاده رضا شاه دوم روش هست وچندتاش هم ملکه فرح پهلوی بامحمدرضاشاه هست برحال خریداربودمیفروشم


 • سکندر بالا برره

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  من نمی‌دونم برخی سادیسم دارن یا خارمان هر چند وقت یکی چلغوزی میاد دست میزاره روی یه چیزی که مردم رو سرگرم کنند بیا یکی مرد باشه من یک کیلو دارم اگه واقعا مردی بیا دونه پنج میلیون نه بیا دونه پانصد هزار ببر باور کنید همه …شعره تا دیروز چرخ خیاطی ده میلیاردی بودن من دوتاشو داشتم گفتم یه مرد بیاد نه ده میلیون ده میلیون ببره مردک پیامک داده صد هزار تومان میبرم اگه ارزش داشته باشه خود دولت میادمیخره به اینها اعتماد من کنید همه کلک یه چند راس موجود بیکارو بی عارنند


 • مهدی

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  منم یه …. چاق دارم هر کی خواست زنگ بزنه مهریه اش صد تا ۲۵۰ تومانی ,,,،🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣


 • زهرا

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  منم دارم هر جوری که بخواین سکه زمان شاه رو هم دارم


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  منم دارم ازاین سکه ها ۲۵۰تومانی هرکی خواس زنگ بزنه


 • محسن

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام بر ملت خوش باور
  چند سال با دنیا جهانیخت ریحانه پارسا و پویان مختاری سره کارتون گذاشتن هارا با سکه ۲۵تومانی

  ‌…….‌‌.
  خیلی براتون متاسفم ملت خوش باور

  بفکر نان باشید که خربزه آب


 • عرفان

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام منم چن تا کاغذی وچن تا سکه دارم


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  بگذریم کی میخواد


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام سکه طلادوره احمدشاه قاجار دارم به بالاترین قیمت میفروشم


 • ابراهیم

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام خداقوت به خریداران منم دارم ۲۵ و۵۰۰ در خدمتم فقط زود که تمام نشه ی وقت بگی دیر رسیدم اینم شماره ۰۹۱۷—۰۷۸۵


 • محمد

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سکه طلا یک گرمی ۵ میلیون
  بعد کدوم احمقی میاد سکه ۲۵ تومنی می‌خره ۵ میلیون
  اینایی که اینجوری شایعه درست میکنن باید شلاقشون بزنن تا درس عبرت بقیه بشه


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  خریداران این سکه ها ، همون خریداران چرخ خیاطی های جیوه داره . این شایعات فقط ذهن مردم را منحرف میکنه .


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  غلط کردد که میرزه


 • ثامر

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  مقاله شما رو خوندم . خیلی سعی شده از همه جا و هر چیزی تکه ای به این مقاله بچسبد . کامل بود اما وقت گیر بودن اون موجب میشه خبر های دیگه رو بیخیال شی اما اگه قیمت نیکل حدود ۲۵ هزار دلار هر کیلو باشه میشه ۷ میلیاردو ۵۰۰ میلیون ریال یا ۷۵۰ میلیون تومان نه ۱ میلیون و خرده ای که سعی شده جوری نگارش بشه که خواننده در ذهن محاسبه نکنه . یعنی هر گرم نیکل قیمتی معادل ۷۵۰ هزار تومان داره که خودش رقم خوبیه برای این سکه . لطفا یا قیمت جهانی رو اصلاح کنید یا دلار رو به قیمت قبل از ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد برگردونبد


 • قباد

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  منم تعداد زیادی از این سکه ها دارم خریدار واقعی پیام بزاره


 • تبارک

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  من سکه ۲۵ تومانی دارم خریدار زنگ بزن ۰۹۱۸+/+۵۹۸۷


 • m

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام آن قسمتی که عکس اشاره کرده و دایره قرمز کشیدید , منظورتان چیست ؟
  پا هست . مشکلی دارد ؟


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  تا زمانی که این ملت عزیز نسبت به شایعه ویا خرافات جوگیر میشن باید هم عده کثیری توی فشار اقتصادی غلط بزنن


 • مریم

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام منم چنتادارم کسی خواست درخدمتم شماره تماسمم۰۹۱۳-*-۹۱۰۷


 • سپنتا

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  ماروبیشترازچهل ساله بادلارو ریال سرکارگذاشتن…
  وبازهم کاغذباطله ای به اسم دلارچاپوندن به مردم
  و….
  ازچی بگم…


 • رحیم صادقی

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام من یه گونی دارم چند روز هم هست دنبال خریدار هستم ۰۹۱۴-*-۴۵۰۴
  در خدمتیم


 • کبریت

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سریال سکه ۲۵۰ ریالی کامل یعنی از سال ۷۲ تا ۸۲ اگر داشته باشید در دنیای کلکسیونری یعنی یک گنج کوچک از سکه ۲۵۰ ریالی ۴۰۰ میلیون عدد حدودا ضرب شده که طبق روش ضراب خانه ها در تمام دنیا درصدی در هر سال به چرخه اقتصاد وارد میشه و سکه سال ۱۳۸۰ فقط ۳ درصد ضرب شده بنابر این تعداد ان بسیار اندک میباشد و کسی که مقاله را نوشته گفت من سکه سال ۸۰ دارم و صد هزار تومن میفروشم و طرف مقابل او گفته نمیخرم اما من میخرم شما سکه سال ۸۰ نشان بده من یکصد هزار تومان خریدارم ۰۹۰۱*-*۵۷۹۴


 • چوب کبریت

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سریال سکه ۲۵۰ ریالی کامل یعنی از سال ۷۲ تا ۸۲ اگر داشته باشید شما سکه سال ۸۰ نشان بده من یکصد هزار تومان خریدارم ۰۹۰۱*-*۵۷۹۴


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سریال سکه ۲۵۰ ریالی کامل یعنی از سال ۷۲ تا ۸۲ اگر داشته باشید شما سکه سال ۸۰ نشان بده من یکصد هزار تومان خریدارم ۰۹۰۱—۵۷۹۴


 • یوسف

  تاریخ : ۱۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  من هم چندتای دارم کی خریداری


 • یوسف

  تاریخ : ۱۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  من هم چندتای دارم کی خریداده


 • احمد

  تاریخ : ۱۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام دوستان عزیز این پولهایه زمانی میخریدن کیلویی که قیمت آهن بالابود گونی گونی میخریدن واقعا هم ارزش داشت برای همین هم دولت پولهای آهنی جمع کرد


 • احمد

  تاریخ : ۱۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام دوستان عزیز این پولهایه زمانی میخریدن کیلویی که قیمت آهن بالابود گونی گونی میخریدن واقعا هم ارزش داشت برای همین هم دولت پولهای آهنی جمع کرد


 • احمد

  تاریخ : ۱۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام دوستان عزیز منهم دارم


 • اسماعیلی هستم کارشناس

  تاریخ : ۱۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  چه کنیم طبقه مستضعف ایران باور میکنم آخه آقا زاده ها سر مردم گرم میکنم مثل عروسک خیمه شب بازی ممنون پولدارها سلام بی خونه ها دنبال یه لقمه نونید مثل من باید هم باور کنیم


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  خب اسکول اینهمه زر زدی اخرشم نفهمیدی علت گرون بودن این سکه چیه؟
  سکه ۲۵ تومنی سال ۸۰ به تعداد کم ضرب شده و کلکسیونرهایی که سری کامل سکه هارو جمع میکنن حاضرن پول خوبی بابتش بدن.البته نه ۵ میلیون


 • ناصر حسینی

  تاریخ : ۱۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  در جواب دیدگاه آقا ثامر، تو متن نوشته شده هر تن ۲۴ هزار دلار نه یک کیلو!!!


 • ناصر حسینی

  تاریخ : ۱۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  واقعاً طبق چه منطقی یه سکه معمولی ۵ میلیون قیمت میشه یه عده هم با رویا و خیال تو ذهن خودشون فکر میکنن الآن سرمایه دار شدن!؟!
  فکر نان باش که خربزه آب است.


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  اینا همش‌شعره‌


 • ادمی

  تاریخ : ۱۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  من موندم کی به شماها مجوز وب سایت میده .
  همش خبرهای تکراری مسخره.


 • Rsm

  تاریخ : ۱۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  من میخرم دونه ای ۵۰۰هزار تومن


 • چوب کبریت

  تاریخ : ۱۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  دنیای کلکسیونری را باید بشناسید والا توضیح دادن و باور کردن برای کسانی که در این تجارت اگاهی ندارند همین میشود که بسیاری توهین میکنند این عادت هنه نااگاهان است یا توهین یا تمسخر در هر حال یک توضیح مختصر میدهم در شبکه جستجو کنید سکه یک دلاری نقره ضرب ۱۷۹۴ میلادی به نام موهای افشان لبش از ده میلیون دلار خرید و فر ش شده چرا ؟ چون فقط ۷ عدد از ان در دنیا باقیست و همه انها در دست کلکسیونرهای ناشناس اما در مورد سکه های ایران هم یک مطلب بگم شاید انهایی که توهین و تمسخر میکنند مجاب شوند سکه محمد علی شاه قاجار با تصویر رخ او حد اقل بیست میلیون تومان است البته اگر پیدا کنید


 • بی نام

  تاریخ : ۱۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  س.من ازهمه مدلش چنتا چنتا دارم دونه ۵۰هزار میدم ولی چون میدونم همه اینا چرنده .گفتم این آخه دربدرا بیچاره دارن سرگرمتون میکنن دنبال نخوت سیاه میفرستنتون.که میخوای بدونی نادان


 • بی نام

  تاریخ : ۱۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  س.من ازهمه مدلش چنتا چنتا دارم دونه ۵۰هزار میدم ولی چون میدونم همه اینا چرنده .گفتم این آخه دربدرا بیچاره دارن سرگرمتون میکنن دنبال نخوت سیاه میفرستنتون.که میخوای بدونی نادان خب سرگرم‌تون ن.راست میگم جدی دارم میگم


 • مصطفی رجبی

  تاریخ : ۱۱ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سکه قدیمی ۲۵ و ۵۰
  ۰۹۱۱+-+۱۳۲۵


 • سجاد نجفی

  تاریخ : ۱۱ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  منم پنج تا دارم تماس بگیرید


 • سید احسان

  تاریخ : ۱۱ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  دمت گرم داداش حسابی پته این کلاه بردارا رو ریختی رو آب


 • سید احسان

  تاریخ : ۱۱ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  من انواع سکه های پهلوی و اوایل انقلاب و زمان جنگ و حتی همین ۵۰ تومنی مسی و ۲۵ تومنی دو رنگ دارم اونم خیلی زیاد اما واسه یکی شون قیمت نزاشتم و فقط بخاطر زنده نگهداشتن خاطرات نگهداشتم شون نه سو جویی


 • محمد

  تاریخ : ۱۱ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  بابا چتون همش دروغه من حاضرم صدتومان بدمشون همش سرکاریه دارن شمارا دور میزنن که سرتون گرم کنن


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۱ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  من هم دارم کسیخواست بگه


 • مرتضی

  تاریخ : ۱۱ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام خوبید.چه کسانی دارند


 • مرتضی

  تاریخ : ۱۱ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام خوبید.چه کسانی دارند؟


 • مرتضی

  تاریخ : ۱۱ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  هر کی داره ب من زنگ بزنه ۰۹۰۵*+*۴۲۲۰ممنونم..


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۲ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  منم سکه دارم شماره تماس خریدار وبزارید


 • یلدا

  تاریخ : ۱۲ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  من دارم ولی نمی‌فروشم حالا راس باشه یا دروغ یه روزی گنج میشن


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۳ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام بابا من دارم کی میخره هرروز هم دعاش میکنم اگه ازمن بخره هرچقدر


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۳ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  من هم از این سکه ها دارم کی می خره


 • علی ابراهیمی

  تاریخ : ۱۳ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  این شمارمه منم خیلی دارم
  ۰۹۳۳+*+۶۳۳۶


 • محمد

  تاریخ : ۱۴ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام
  اگه کسی سکه ۲۵ تومانی سال ۸۰ خواست من ۲۷ عدد دارم
  آدرس …۱ پلاک ۳


 • امیرحسین

  تاریخ : ۱۵ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  منم یه ۲۵تومانی دارم سال۱۳۷۷هستش هرکس خواست اطلاع بده


 • امیرحسین

  تاریخ : ۱۵ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  منم یه ۲۵تومانی دارم سال۱۳۷۷هستش هرکس خواست اطلاع بده …..


 • هموطن

  تاریخ : ۱۷ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  خوب ملت راسرکارگذاشتید وسرمردم را گرم کردید وپشت پرده هرکاری دلتان می‌خواهد میکنید وای ازملت ساده لوح بیدارشوید بیشتراز چهار دهه است که مردم ساده لوح را به تمسخر گرفتند ودر کنار هم به ریش ما می‌خندند
  یک ساعت فکرکردن درست ازهفتاد سال عبادت بهتراست


 • ماهان

  تاریخ : ۱۷ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  ۸۰ عدد۲۵تومانی دارم خریدار درخواست اطلاع بده


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۷ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  من هم دو تا دارم و یک ۵۰۰ تومنی خدا کنه راست باشه بخدا می خوام قبض آب و برق و گاز بدم فقط دو روز وقت دارم پرداخت کنم


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۷ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  من هم دو تا دارم و یک ۵۰۰ تومنی خدا کنه راست باشه بخدا می خوام قبض آب و برق و گاز بدم فقط دو روز وقت دارم پرداخت کنم در ضمن بار اول هست پیام دادم


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۳ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  دم همتون گرم خدایی من الان کامنتهارو خوندم میدونید چقدر سکه جمع شده هرکی ۲ تا دونه ای داره اونی که میخره فکرشو کنید چقدر پول داره عزیزان من قربون دلهای سادتون برم این حرفا چرته میخوان از بعضی واقییتها دورمون کنن بخدا منم از این سکها دارم بگین داریم بیان بخرید دیگه چرا یه شماره ای نمیدن تماس بگیریم بیا من دارم


 • حمید‌‌فتحی

  تاریخ : ۲۴ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام‌منم‌دارد‌پول‌سکه‌‌شش‌کلیو‌دارم‌کسی‌مخیری‌بیاشما‌تماس‌۰۹۱۷-*-۵۴۵۶


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۴ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام من هم ۴۰ تا سکه ۲۵یی دارم سکه ۵۰۰ قدیمی دارم سکه پنج ریال قدیمی دارم خریدار اگه خواستی درخواست بده


 • چگینی

  تاریخ : ۲۵ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سکه پهلوی وخارجی


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام من هم سکه ۲۵ تومانی دارم هرکس میخواد بگه


 • جعفر

  تاریخ : ۲۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  هرکس‌دارد‌کیلوعی۱۱۰۰تومان می‌خرم


 • جعفر

  تاریخ : ۲۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  من‌خریدارم‌


 • ناصر

  تاریخ : ۳۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام..تعداد ۵۰۰ عدد سکه ۵۰۰ تومانی موجود هست


 • کفایت

  تاریخ : ۳۱ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  اگر واقعاً راست باشه چراسکه های ۵۰تومنی که دورنگ هستند قیمت ندارن یاسکه های ۲۵و۵۰یاسکه های دیگر که ارسالها ی شصت به این طرف که زرد رنگ هستند قیمت ندارن ،اینا همه دورغن


 • بنیامین

  تاریخ : ۱ - خرداد - ۱۴۰۲

  همش دروغ هس ی روزی میان میگن چرخ خیاطی الان سکه علکی