چاپ کد خبر: 978
24 مهر 1397

خسارت تگرگ به بیش از ۱۰۰ هکتار از شالیزارهای ممسنی

n83067119 72604394

اول فارس ، شیرازبه نقل از ایرنا ، بارش شدید تگرگ به بیش از ۱۰۰ هکتار از شالیزارهای منطقه تنگ لله بخش جاوید از توابع شهرستان ممسنی زیان رساند.

دهیار روستای تنگه لله بخش جاوید، دوشنبه با بیان این مطلب اظهار داشت: این تگرگ موجب شد که بهره برداران روستای تنگ لله جاوید که عمده درآمد آنها از طریق کشت برنج تامین می شود، با مشکل مواجه شوند.
رسول قاسمی افزود: در شرایط اقتصادی کنونی و خشکسالی های اخیر، این خسارت برای کشاورزان سنگین است و انتظار داریم که فرماندار شهرستان ممسنی، نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و همچنین جهاد کشاورزی برای جبران این زیان به بهره برداران خسارت دیده کمک کنند.
همچنین امروز (دوشنبه) مسئول اداره جهاد کشاورزی شهرستان ممسنی به همراه بخشدار مرکزی این شهرستان از مناطق یاد شده بازدید کردند و با مشکلات کشاورزان از نزدیک آشنا شدند.
مسئول جهاد کشاورزی شهرستان ممسنی در این بازدید گفت: ۱۰۰ هکتار از شالیزارهای منطقه نام برده بر اثر بارش تگرگ افزون بر ۷۰ درصد آسیب دیده است.
محمد علی امیری افزود: هم اینک گزارشی از میزان خسارت ها در دست تهیه است که پس از تایید فرماندار این شهرستان و بانک کشاورزی، به ستاد بحران استان فارس و سازمان جهاد کشاورزی این استان ارسال خواهد شد و از سوی دیگر این موضوع را از طریق نماینده مردم شهرستان های ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی پیگیری خواهیم کرد.
شهرستان ممسنی به مرکزیت نورآباد در فاصله ۱۵۸کیلومتری غرب شیراز قرار دارد.
شهرستان های، ممسنی، مرودشت، فیروزآباد، کوار، رستم، سپیدان، شیراز، استهبان، جهرم، کازرون و پاسارگاد از مناطق تولیدکننده برنج در استان فارس هستند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار