• 02 / اسفند 1401 / 16:34
  • شناسه خبر : 104869

دستگیری خواستگار جوان پس از شنیدن جواب رد در شیراز

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی جوانی ۲۲ ساله که با ارسال پیام‌های تهدید آمیز در بستر یکی از شبکه‌های اجتماعی برای دختر جوان ایجاد مزاحمت می‌کرد، خبر داد.

به گزارش اول فارس ، سرهنگ “امیر حسین سلیمانی”  با اعلام این خبر بیان کرد:  در پی مراجعه خانمی جوان با ارائه مرجوعه قضایی، مدعی بود فردی ناشناس در فضای مجازی با انتشار مطالب کذب و تهدید آمیز در یکی از شبکه‌های اجتماعی، قصد بدنام کردن وی و خانواده‌اش را دارد، رسیدگى به این پرونده ‌به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس ‌فتا قرار گرفت.

وی گفت: پرونده  اولیه با هماهنگی مرجع قضائی تشکیل و با جمع‌آوری مدارک و مستندات مربوطه توسط کارشناسان پلیس فتا، سرانجام متهم شناسایی و به این پلیس احضار شد.

رئیس پلیس فتا استان با اشاره به اینکه متهم چند ماه پیش به خواستگاری دختر جوان رفته و جواب رد شنیده بود، گفت: وی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس به ‌ناچار لب به اعتراف گشود و دلیل اقدام خود را شنیدن جواب منفی از شاکیه عنوان کرد.

رئیس پلیس فتا استان فارس ادامه داد: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می شود.

سرهنگ “سلیمانی” خاطر نشان کرد: پلیس فتا به ‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه