• 04 / مرداد 1402 / 10:36
  • شناسه خبر : 117043

خواستگار سِمج دختر جوان شیرازی را جان به لب کرد

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی جوانی که با ارسال پیام‌های تهدید آمیز و غیراخلاقی در بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام برای دختر شاکی ایجاد مزاحمت می‌کرد، خبر داد.

سرهنگ امیرحسین سلیمانی گفت: مردی ۵۲ ساله با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و مدعی شده بود فردی ناشناس با انتشار مطالب کذب و تهدید آمیز در شبکه اجتماعی اینستاگرام قصد بدنام کردن وی و خانواده‌اش را دارد، رسیدگى به این پرونده به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

او گفت: پرونده اولیه با هماهنگی مرجع قضائی تشکیل و با جمع‌آوری مدارک و مستندات مربوطه، کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و تخصصی متهم را شناسایی و آن را دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتا استان با اشاره به اینکه متهم خواستگار سابق دختر شاکی بوده و پس از شنیدن جواب رد از سوی خانواده دختر دست به چنین کاردی زده بود، گفت: متهم پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس به جرم خود اعتراف و دلیل اقدام خود را انتقام عنوان کرد.

سرهنگ سلیمانی گفت: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد؛ لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می‌شود.

او گفت: پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.

بیشتر بخوانید:

جزئیات قتل پدرِ دختر توسط خواستگار جوان در استان فارس
ماجرای بازداشت ناگهانی خواستگار یک دختر در بوشهر
ماجرای پسر جوانی که خواستگار مادرش را کشت

ثبت دیدگاه