• 12 / تیر 1403 / 19:20
  • شناسه خبر : 148132

خواص شگفت انگیز دارچین برای تقویت و رشد گیاهان آپارتمانی

شاید تاکنون نمی دانستید که برخی از ادویه ها برای گیاهان بسیار مفید هستند و می توانند به تقویت آنها کمک کنند.یکی از این ادویه های مفید برای گیاهان دارچین است که در ادامه این مطلب می توانید فواید آن را برای گیاهان بخوانید.

فایده دارچین برای گیاهان

ترمیم کننده گیاهان

اگر ریشه یا ساقه گیاهی آسیب دیده باشد می توانید آن را با استفاده از پودر دارچین ترمیم کنید.

دفع آفات

موجوداتی مثل مورچه ها و سایر حشراتِ باغ می توانند رشد گیاهان تان را مختل کرده و به آنها آسیب برسانند. دارچین در این جا هم به درد خواهد خورد. بوی قوی این ادویه برای این آفات بسیار تند است، بنابراین می ‌توانید مقداری از آن را در اطراف خود گیاه بپاشید تا آن ها را دور نگه دارید. همین اصل در مورد حیوانات کوچکی مثل سنجاب و خرگوش هم صدق می ‌کند

 از بین برنده قارچها

اگر متوجه لکه های قارچی روی برگهای گیاهان شده اید ، می توانید آنها را با دارچین از بین ببرید. یک اسپری با ترکیب ۳-۴ قاشق غذاخوری دارچین پودر شده و ۱-۲ لیتر آب گرم بسازید و اجازه دهید یک شب بماند، سپس ترکیب را صاف و حدود دو بار در هفته از این اسپری استفاده کنید. همچنین می توانید از این ترکیب به عنوان پیشگیری از بیماری های قارچی گیاهان استفاده کنید.برای کنترل قارچ ارکیده، کافیست مقداری پودر دارچین روی برگ های گیاه بزنید.

ترمیم ریشه و ریشه زایی

با استفاده از پودر دارچین می توانید از قلمه های گیاه خود در مقابل پوسیدگی و باکتری ها محافظت کنید به همین منظور انتهای قلمه ها را در دارچین فرو و آنها را در خاک تازه بکارید. هنگامی که آنها را کاشتید بدون هیچ گونه بیماری رشد می کنند.

قارچ کشی

گیاهان معمولا در مرحله نهال آسیب پذیرتر هستند و دچار بیماری شایع میرایی می شوند که منشا قارچی دارد. این عفونت می تواند باعث پوسیدگی ریشه شود و کشنده است. اما نگران نباشید، با دارچین می توانید از این اتفاق جلوگیری کنید.

دارچین با از بین بردن قارچ و تضمین رشد سالم نهال ها این مشکل را حل می کند. کافیست کمی از این ادویه را روی خاک گیاه بیمار بپاشید. بررسی ها نشان داده است که قرار دادن گیاه در معرض روغن دارچین، سلول های قارچی را به طور قابل توجهی تغییر می دهند و به دیواره های سلولی و اندامک ها آسیب می رساند و در نهایت سلول ها را از بین می برد. این فرآیند برای انواع مختلف قارچ ها جواب می دهد.

 پرورش نهال

پوسیدن جوانه ها می تواند باعث ایجاد کپک یا قارچ گیاهان قبل از شکوفه دهی شود برای حفظ سلامت گیاهان ، به چند روش می توانید از دارچین استفاده کنید. قبل از کاشت، دارچین پودر شده را روی خاک بپاشید تا از بیماری جلوگیری کنید.

به عنوان یک اقدام نگهدارنده، همچنین می توانید نهال های خود را با یک چای دارچین آبیاری کنید. ۱ یا ۲ چوب دارچین را در ۱-۲ فنجان آب بجوشانید و اجازه دهید قبل از آبیاری کاملاً خنک تا از پوسیدگی آن جلوگیری شود.

دارچین علاوه بر اینکه برای باغ ها و مزارع مفید است، برای کودکان بی خطر است به همین دلیل برخی افراد آن را در زمین های بازی پخش می کنند تا آفات و لارو را دور نگه دارند.

مطالب مرتبط

آشنایی شرایط نگهداری و پرورش نیلوفر پیچ در خانه

آشنایی با گل لیلیوم یا سوسن به همراه شرایط نگهداری و کاشت آن در خانه

شرایط مراقبت از نخل دم اسبی یا گیاه لیندا چیست؟

نظرات