• 07 / مرداد 1402 / 8:51
  • شناسه خبر : 117261

خودروسازان ماشین مردم را نمی دهند/ خودرو نداشتید، چراثبت نام کردید و پول گرفتید؟

در حالی که یک شرکت خودروساز خصوصی به مشتریانش اعلام کرده برخی از محصولاتی که نوبت تحویلشان تابستان امسال است موجود نیست و در صورت تمایل می توانند ماشین دیگری دریافت کنند که این پرسش مطرح می‌شود آیا شرکت متعهد به تحقق وعده خود در تحویل خودروهای اعلامی در طرح یکپارچه نیست و یا دلایل دیگری برای عدم عرضه وجود دارد؟

خودرو+ثبت نام خودرو تحویل خودرو

ایسنا: بر اساس این گزارش اخیراً تعدادی از مشتریان شرکت مدیران‌خودرو که در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها، متقاضی دو محصول آریزو ۷ و تیگو ۸ این شرکت بوده‌ و نوبت دریافت تابستان سال جاری داشته‌اند، در تماس با این خبرگزاری اعلام کردند که به آن‌ها در پیامکی اطلاع‌رسانی شده که این دو خودرو فعلا آماده تحویل نیست و مشتری می‌تواند به‌جای آن محصول فونیکس FX را دریافت کند.

تعدادی از این مشتریان با توجه به اختلاف قیمت این محصولات با خودروی موردنظر تمایل به این جایگزینی نداشته‌اند و عنوان کردند چرا خودرویی که در حال حاضر موجود نیست در سامانه آمده که ما به عنوان اولویتمان انتخاب کنیم؟.

از سوی دیگر در این رابطه مشتری مدعی است که نمایندگی مدیران‌خودرو به وی اعلام کرده که چنانچه تمایل به دریافت خودروی مورد نظر را نداشته باشید، بایستی انصراف دهید و نوبت شما از بین خواهد رفت که موضوع توسط شرکت مدیران‌خودرو تکذیب و تاکید شد که مشتری در برخورد با چنین موضوعی، به شرکت نمایندگی، متخلف را معرفی کند.

همچنین این شرکت مونتاژکار خودرویی، پذیرفتن پیشنهاد جایگزین کردن خودروها توسط مشتری به اجبار را رد کرده و آن را کاملا اختیاری خوانده است و در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مشتریان با توجه به موجودی خودروی FX PREMIUM  و امکان تحویل به‌موقع این خودرو، می‌توانند از ابتدا برای دریافت این خودرو اقدام کنند. البته که هیچگونه اجباری برای مشتریان به جهت انتخاب این خودرو وجود ندارد؛ نیازی به انصراف برای مشتریانی که تمایل به دریافت خودروی FX ندارند، نبوده و نوبت آن‌ها محفوظ خواهد ماند تا هر زمان که تمایل داشتند، برای دریافت خودروی انتخابی خود (زمانی که تحویل فراهم شود) یا هر محصول از این شرکت که بخشنامه آن اطلاع‌رسانی شود، اقدام کنند.

تولید نشد یا خودرو هست، اما عرضه نمی‌شود؟

این اتفاق در حالی افتاده است که این عرضه متعلق به طرح‌های فروش یکپارچه از طریق سامانه یکپارچه است و پس از ثبت‌نام، میزان تقاضای ثبت شده برای هر خودرو در مرحله ثبت‌نام به شرکت خودروساز داده می‌شود و براساس برنامه تولید خودرو، اولویت‌بندی مشتریان برای تحویل خودرو انجام و مشتریان منتخب به شرکت خودرویی معرفی می‌شوند؛ بنابراین شرکت مدیران‌خودرو که متعهد به تحویل خودروهای آریزو ۶ و تیگو ۸ در این زمان مقرر (تابستان ۱۴۰۲) شده است، به مشتری اعلام کرده نمی‌تواند به‌موقع خودروها را تحویل دهد؟

این عدم تحویل به‌ موقع به دو علت می‌تواند اتفاق بیفتد؛ یا شرکت نتواسته به برنامه‌ریزی تولید خودرو عمل کرده و طبق برنامه پیش برود و یا با توجه به آشفته بازار قیمت خودروهای مونتاژی که پس از قریب به چهار ماه، هنوز به سامان نرسیده و مشخص نیست با توجه به دستور رئیس جمهوری و با پیگیری معاون اول وی، پایین خواهد آمد یا شورای رقابت بر سر تصمیم خود خواهد ماند و افزایش قیمت اعمال می‌شود؟ عرضه صورت نگرفته تا در آینده با قیمت بیشتری در بازار عرضه شود.

حتی به نظر می‌رسد با تاخیر در تحویل، شاید فرصت به حداقل یک مرحله افزایش قیمت دوباره در نیمه دوم سال هم برسد و بهای خودرو بالاتر رود؛ شرکت هم طرح جایگزینی را پیشنهاد کرده که جای گلایه برای مشتری باقی نماند.

البته که همانطور که اشاره شد، قیمت آریزو ۶ و تیگو ۸ با خودروی فونیکس FX اختلاف چند ۱۰۰ میلیون تومانی دارد.

حال باید دید متقاضیان  در موعدهای مشخص شده خودروهای مورد نظر خود را تحویل می‌گیرند و یا به با دلایل ذکر شده باید پول بیشتری را برای دریافت خودروهای جایگزین بپردازند؟

چربی شکمی می‌تواند از دیابت جلوگیری کند!

شیوه ی پرورش و تکیثر پُتوس و نکاتی مهم در مورد این گیاه زیبای آپارتمانی

 

با عضویت در  کانالها زیر از اخبار اول فارس آگاه شوید

 کانال تلگرام 

 کانال واتساپ 

در کانال ایتا

کانال سروش 

 کانال روبیکا

 کانال بله

مطالب مرتبط

۹ راهکار ساده و کاربردی برای افزایش کیفیت صدای سیستم خودرو

طرح فروش فوق العاده وانت سایپا ۱۵۱ تیپ DA با قیمت مصوب

برای ثبت نام در قرعه کشی ۳۰۰ دستگاه خودروی اتوماتیک رایگان چکار کنیم؟

نظرات

  • esmail

    تاریخ : ۸ - مرداد - ۱۴۰۲

    این بی مدیریتی ها بر میگردد به رییس جمهور