چاپ کد خبر: 84997
7 خرداد 1401

تصاویر خودروی مرموز و جدید کرمان موتور؛ جک J۷ یا سی هاو A۵ پلاس

9999 10

اخیرا تصاویری از خط تولید کرمان موتور در فضای مجازی منتشر شده که یک سدان سفید رنگ را در مراحل مونتاژ و البته فقط از نمای عقب، نشان می‌دهد. همین جزئیات کافی است تا گمانه زنی‌ها در رابطه با این محصول جدید و اینکه برابر کدام سدان JAC در بازار چین می‌تواند باشد، شکل بگیرد؟!

با توجه به اطلاعات قبلی و همچنین حضور خودروی J ۷ کمپانی جک در کشور‌های همسایه مانند روسیه، قزاقستان و کمی دورتر شیلی، مصر و… قطعا نخستین احتمال را باید به همین سدان مرتبط بدانیم. پس در ابتدا به بررسی کد‌های این سدان می‌پردازیم.

(A۵) JAC J ۷

سدان جی۷ با نام A ۵ نیز شناسایی می‌شود که در ادامه تصاویر واقعی آنرا مشاهده می‌کنید.

سدان جی۷ با نام A ۵ 1 سدان جی۷ با نام A ۵ 2 سدان جی۷ با نام A ۵ 3 سدان جی۷ با نام A ۵ 4 سدان جی۷ با نام A ۵ 5 سدان جی۷ با نام A ۵ 6

خودرو از منظر ابعاد برابر با ۴۷۷۵ میلیمتر در طول، ۱۸۲۰ میلیمتر در طول، ۱۴۹۲ میلیمتر در ارتفاع و ۲۷۶۰ میلیمتر در فاصله بین محور‌ها توسعه یافته است.

اما اگر به تصاویر دقت کرده باشید، الگوی طراحی نمایی عقب و بطور خاص سپر اصلی خط تولید کرمان موتور با سدان J ۷ یا همان A ۵ متفاوت است.

بدین ترتیب و با توجه به اطلاعاتی که از تصاویر دریافت می‌شود پس قطعا این خودروی جدید با J ۷ استاندارد متفاوت خواهد بود و یا به عبارت دیگر با یک خودروی جدیدتر سر و کار داریم. به منظور دستیابی به گزینه‌های احتمالی دیگر نیز سراغ شرایط طراحی نمای عقب دیگر محصولات جک می‌رویم که در این میان جستجو‌ها ما را به محصولی به نام سی هاو A ۵ پلاس می‌رساند.سی هاو یکی از برند‌های جوان خودروسازی در کشور چین با نام Sehol شناسایی می‌شود که در واقع حاصل همکاری سئات و جک فولکس واگن است. این برند توسط چینی‌ها سی هاو تلفظ می‌شود.

تصاویر نشان می‌دهند که سی هاو A ۵ پلاس در نمای عقب با الگوی محصول روی خط مونتاژ کرمان موتور شباهت بیشتری را به اشتراک می‌گذارد؛ پس آیا این شباهت می‌تواند دلیلی بر حضور A ۵ پلاس در خیابان‌های ایران باشد؟!

خودرو از منظر ابعاد برابر با ۴۷۸۰ میلیمتر در طول، ۱۸۲۰ میلیمتر در عرض و ۱۴۹۲ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محور‌های آن نیز برابر با ۲۷۷۰ میلیمتر است. وزن خالص خودرو نیز برابر با ۱۴۸۵ کیلوگرم است.

SEHOL A ۵ PLUS 1 SEHOL A ۵ PLUS 2 SEHOL A ۵ PLUS 3 SEHOL A ۵ PLUS 4

جمع‌بندی

با توجه به آنچه که مشاهده کردید و البته‌عدم دسترسی به تصاویر نمای جانبی و جلوی خودروی روی خط تولید کرمان موتور دو احتمال شکل می‌گیرد: ابتدا ممکن است همان سدان J ۷ استاندارد برای بازار ایران فیس لیفت شده باشد (چون نمای عقب قطعا مربوط به J ۷ استاندارد نیست) و خودرویی را در ایران ببینیم که تا کنون سابقه حضور در گروه محصولات JAC را نداشته است.

احتمال دیگر نیز به ارائه سی هاو A ۵ پلاس در بازار ایران مربوط می‌شود که این مورد نیز سبب حضور یک سدان اسپرت چینی البته از نوع باکیفیت آن در کشورمان خواهد شد. به هر ترتیب باید منتظر ماند تا جزئیات بیشتری توسط کمپانی کرمان موتور در رابطه با این خودرو اعلام رسمی شود.

اما نگاهی به ویژگی‌های رفاهی و فنی این دو گزینه احتمالی داشته باشیم:

جک J ۷ یا همان A ۵

کابین و ایمنی

از جمله امکانات این بخش می‌توان به: نمایشگر ۱۰.۴ اینچی ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی و دوربین‌ها در مرکز کنسول جلو، نوربالای اتوماتیک، سانروف الکتریکی، نورپردازی داخل کابین به همراه روشن شدن لوگوی جک برای خوشامدگویی، نمایشگر ال سی دی ۷ اینچی جایگزین نشانگر سنتی آمپر وابسته به آپشن و… اشاره کرد.

1227807 786

در بخش ایمنی نیز کیسه هوا برای سرنشینان جلو، کیسه هوای کناری وابسته به آپشن، کیسه هوا برای سرنشینان عقب وابسته به آپشن، سیستم ترمز‌ای بی‌اس و ایی بی‌دیی، ترمز اضطراری، سیستم پایداری الکترونیکی، هشدار خروج از خط، سنسور باد لاستیک ها، دوربین دید عقب و جلو، کمربند ایمنی سه نقطه‌ای برای سرنشینان عقب، سنسور هشدار و… در وضعیت فعال قرار دارد.

پیشرانه

در بخش پیشرانه از نمونه ۴ سیلندر توربوشارژ ۱.۵ لیتری ۱۶ سوپاپ با ۱۴۷ اسب بخار خروجی و گشتاور ۲۱۰ نیوتن متر استفاده شده است. ازحالت توقف، خودرو طی ۴.۷ ثانیه به سرعت ۶۰ کیلومتر برساعت و طی ۱۰.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می‌رسد.

سی هاو A ۵ پلاس

کابین و ایمنی

از امکانات کابین می‌توان به سیستم تهویه اتوماتیک، استارت دکمه ای، ورود بدون کلید، درب صندوق الکتریکی بازشونده بدون دخالت دست، سنسور نور، نمایشگر لمسی سیستم سرگرمی، پشتیبانی از فرمان‌های صوتی، شارژ بی‌سیم، پورت یو اس بی، نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر، جی پی اس، تنظیم الکتریکی صندلی راننده و… اشاره کرد.

1227808 467

در بخش ایمنی نیز مواردی شامل: سنسور پارک عقب و جلو، دوربین ۳۶۰ درجه، نشانگر فشار باد لاستیک،‌ای بی‌اس، ایی بی‌دیی، دستیار ترمز، پایداری الکترونیکی، ترمز اضطراری، دستیار حرکت در سربالایی، نمایش نقاط کور دید راننده، سیستم پارک خودکار، ایزوفیکس، ایربگ و… قابل اشاره هستند.

پیشرانه

در بخش پیشرانه از تپنده ۱.۵ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ با ۱۸۴ اسب بخار خروجی و گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر استفاده شده است. این مجموعه با جعبه دنده ۶ سرعته دی سی تی هماهنگ شده است. خودرو در تمامی تریم‌ها فاقد سامانه تمام چرخ محرک است.

بیشینه سرعت نیز برابر با ۲۱۰ کیلومتر برساعت محاسبه شده است.منبع: عصر ایران

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

كامران پنجشنبه , ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۱

کار ما شده دیدن ماشینهای چینی یا تو خیابون یا سایتها

آخرین اخبار