• 23 / دی 1399 / 20:48
 • شناسه خبر : 42725

جزئیات خودکشی یک کارگر در محوطه شهرداری مرودشت

فرماندار شهرستان مرودشت درباره خودکشی‌های جنجالی کارگر شهرداری این شهر توضیحاتی را ارائه داد.

خبرگزاری ایلنا:  بر اساس گزارش‌های محلی منتشر شده، شامگاه روز شنبه۲۰ دی ماه سال‌جاری یکی از کارگران پیمانکاری شهرداری مرودشت بنام «بهرام ابراهیمی مهر» در محوطه شهرداری این شهر خود را حلق آویز کرد و جان باخت.

رهام پیکری (فرماندار شهرستان مرودشت) درباره خودکشی این کارگر شهرداری مرودشت گفت: این کارگر که به “بهرام ابراهیمی مهر“شهرت دارد، از کارگران تحت مسئولیت یک شرکت پیمانکار در مجموعه شهرداری است که متاسفانه به دلایلی که هنوز مشخص نشده، حوالی ساعت ۱۸:۲۰ شامگاه روز شنبه (۲۰ دی ماه) در محوطه شهرداری مرودشت اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد.

او با تاکید بر اینکه بعد از اطلاع از این موضوع از شهردار و کارگران مجموعه شهرداری سوالاتی پرسده شد و همه نهادهای امنیتی و نطارتی مرتبط در محل حادثه حضور پیدا کردند، افزود: بعد از جمع‌آوری اطلاعات مربوطه، جلسه شورای تامین شهرستان در محل فرمانداری با حضور مسئولین شهرستانی، شهردار و تعدادی از کارگران مجموعه شهرداری برگزار شد.

او گفت: در جلسه شورای تامین، از شهردار درباره دلیل خودکشی این کارگر سوالاتی پرسیده شد. بنا بر اظهارات شهردار مرودشت و طبق اسناد موجود، حقوق کارگران هر ماه با تاخیر یک ماه پرداخت می‌شده است و آخرین حقوقی که کارگران دریافت کرده‌اند حقوق پایان مهر ماه بوده است. در زمان حادثه هم حقوق آبان و آذر کارگران پرداخت نشده بود اما منابع مالی حقوق آبان ماه تامین و قرار بود همان روز (شنبه) به حساب کارگران واریز شود.

فرماندار مرودشت با بیان اینکه از مجموع کارگران شهرداری مرودشت حدود ۵۷ نفر از کارگران تحت مسئولیت یک شرکت تامین نیرو در شهرداری مرودشت مشغول کارند که در حال حاضر فقط حقوق آذر ماه آنها به تاخیر افتاده است، گفت: در عین حال اضافه کاری‌ها تا مرداد پرداخت شده است.

پیکری با بیان اینکه در نهایت با بررسی‌هایی که در زمینه پرداخت حقوق کارگران انجام دادیم، صرفا این کارگر نمی‌توانسته به دلیل‌ عدم پرداخت حقوق دست به خودکشی زده باشد، افزود: با اطلاعات و گزارش‌هایی که از سایر شهرداری‌های استان و حتی کشور در دست داریم سایر شهرداری‌ها هم به دلیل مشکلاتی که ناشی از کاهش درآمد است، حتی تا ۹ ماه هم حقوق کارگران مجموعه خود را به تاخیر انداخته‌اند.

فرماندار مرودشت در ادامه درباره وضعیت خانواده این کارگر متوفی گفت: آقای ابراهیمی مهر حدود ۳۱ سال سن داشت و همسر ایشان از کارکنان یک داروخانه در مرودشت است و آنها یک فرزند دو تا سه‌ساله هم دارند.

او اضافه کرد: طبق گزارش یکی از همکاران آقای ابراهیمی مهر که در جلسه شورای تامین حضور داشت، از قرار معلوم آقای ابراهیمی صبح روز حادثه موضوع تصمیم خود برای خودکشی را به اطلاع او رسانده بود اما وی به باور اینکه این اقدام را انجام نمی‌دهد آن را جدی نگرفته و به کسی اطلاع نداده بود.

فرماندار مرودشت با بیان اینکه مسئولان قضایی استان همه دستورات لازم را برای بررسی همه جوانب این حادثه صادر کرده‌اند، افزود: موضوع دیگری که برای بررسی این اتفاق انجام دادیم پیگیری وضعیت قرارداد این کارگر متوفی و سایر کارگران شهرداری بود که مبادا حقی از این کارگر و سایر کارگران مجموعه ضایع شود.

او افزود: یک نماینده به نیابت از استانداری و فرمانداری مرودشت مامور رسیدگی به وضعیت شغلی و کار و معیشتی شهرداری مرودشت شد تا موضوعات را در همه جوانب بررسی کند.

پیکری تصریح کرد: در بین اسناد اداری، کارگر متوفی در شهرداری، دو نامه درخواست وام ۱۲۰ میلیونی و ۵۰ میلیونی و نامه درخواست خرید برای کامیون از لیزنیک خودرو مشاهده شد.

فرماندار مرودشت درباره اطلاعات دوربین مدار بسته نیز گفت: ظاهرا یکی از دوربین‌های نصب شده در محوطه شهرداری که مربوط به دوربین واحد شهرداری است، این حادثه را فیلمبرداری کرده است. من این فیلم را هنوز ندیده‌ام اما طبق گزارش رسیده ظاهرا این دوربین نشان می‌دهد که آقای ابراهیمی زمانی که نگهبان در حال نماز خواندن است از این موقعیت استفاده کرده و اقدام خود را عملی کرده است.

پیکری با بیان اینکه من و همه مسئولان که پیگیر این موضوع هستیم تمام تلاش خودرا انجام می‌دهیم که حقی از خانواده، همسر و فرزند این کارگر متوفی ضایع نشود و حتی اگر قصوری هم متوجه شهرداری است بدون ملاحظه پیگیری و رسیدگی می‌شود، در پایان افزود: آنچه در اسناد موجود بود و گزارش‌های میدانی که از همکاران، خانواده و شهرداری گرفتیم هیچیک علتی را که نشان بدهد آقای ابراهیمی مهر به این دلیل مهم اقدام به خودکشی کرده باشد تاکنون پیدا نکرده‌ایم. بنابراین همه ما منتظر بررسی گزارش نهایی نیروهای امنیتی پلیس و نهاد قضایی درباره علت اصلی مرگ این کارگر هستیم.

عضوگروه واتساپ اول فارس شوید

 

مطالب مرتبط

شرور قمه کش و عامل رعب و وحشت در مرودشت دستگیر شد

برنامه های شهرداری و شورای شهر برای ساماندهی دست فروشان و مشاغل مزاحم در شیراز

کشف یک دستگاه فلزیاب از خودروی تحت تعقیب قضایی در رامجرد فارس

نظرات

 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - دی - ۱۳۹۹

  خدالعنت کنه باعث بانی لطف ندارید حقشان پای مال بشه


 • یک مادر

  تاریخ : ۲۷ - دی - ۱۳۹۹

  جناب آقای رئیسی سوگند کوچولو تاوان کدام گناهکار رو باید پس بده،غم بزرگیه دختری که وابسته پدرش هست الان ۶ روزه از نعمت حتی صدا زدن پدرش محرومه…آقای رئیسی نگذارید حق بهرام ها پایمال بشه نگذارید حق سوگند کوچولو پایمال بشه..


 • خواهر

  تاریخ : ۲۵ - دی - ۱۳۹۹

  خدا از باعث وبانیش نگزره کاکای مظلوم بهرام خدا ???


 • مسلم

  تاریخ : ۲۵ - دی - ۱۳۹۹

  حتما اعضای شورای تامین متن قبل خودکشی این کارگر زحمت کش رو نخوندن . دقیقا بخاطر فشار مالی که شهرداری طی ۱۱ سال روی این بنده گذاشته خودشو کشته .


 • نجفقلی لسانی پور

  تاریخ : ۲۴ - دی - ۱۳۹۹

  شرکت‌های پیمانکاری همه شان دردسرساز هستند، چون پولشان را نمیدهند و یا اگر بدهند با تأخیر میدهند. پیمانکار هر ارگانی میخواد باشه، فرقی ندارد.
  شهرداری‌ها نمیدانم عوارض دریافتی از مردم را صرف چه چیزهایی میکنند، عمران و آبادانی!!
  حقوق کارمندان!!
  …….؟؟؟!!!
  چرا خودشهرداران حقوق کارمندان را نمیدهند ویا نظارتی بر کار پیمانکاران ندارند؟؟؟!!


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۴ - دی - ۱۳۹۹

  کاملا مشخصه که بخاطر تعویق چندماهه حقوق و مشکلات مالی و شرمندگی جلو زن و بچه این بلا رو سر خودش آورده و از این موارد هم کم نداشتیم….


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۴ - دی - ۱۳۹۹

  اه داد بیداد امان از دست بی پولی


 • جانم رهبر

  تاریخ : ۲۴ - دی - ۱۳۹۹

  خدا باعث و بانیش رو به فلاکت برسونه.پیمانکار در همه جا باید حذف بشه فقط در همه وزارتخانه ها پیمانکار فقط پول پارو میکنه ولی چون پیمانکاران از خود برخی افراد … است پیمانکار حذف نمیشود


 • Sara

  تاریخ : ۲۴ - دی - ۱۳۹۹

  انشاءالله که از حلقوم زن و بچه های بالادستیا که موجب این اتفاق تلخ شدند در بیاد خدا خودش بالای سره تا کی میخاین حق این عزیزان رو بخورید و به روی خودتون نیارید واقعا شرم آوره خیلی متاسفام براتون؛شهرداری مرودشت………….?


 • گیتی

  تاریخ : ۲۴ - دی - ۱۳۹۹

  خودکشی این کارگرجوان غیر از وضع معیشتی خوبی که نداشته هیچ چیزی نمیتونه باشه.اگر غیراز این بود در منزلش خودکشی میکرد.خدا انتقام خون این جوان را از بانیان چاق و چله بگیره.که دم کلفتها باید خوش باشند ولی کارگر زحمتکش آرزوی هزارو یک چیز تودلش باشه.لعنت خدا به بالادستها که محرومین را درک نمیکنند.آقای …..مرووووودشت و مسئولین ……. همه شما پاسخگوی این جوان ناکام و فرزند خردسالش هستین.تفره نرید.هیچ علتی جز تاخیر حقوق نبوده.پرونده راطولانی نکنید امیدوارم قصوراتی که درحق تمام کارگران میشه بزودی بانیان این تاخیرات را بسزای عملشان برسونند. چی دارید به خانواده متوفی بگوئید ؟ …….. جواب بدین دیگه. خدا صبر بده به خانواده این جوان ناکام.شهرداری کانون خانواده ای را ویران کردین.ویران کردین


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۴ - دی - ۱۳۹۹

  ابن بنده خداازآشنایان دوستم هستن وبخاطراینکه چندماه حقوقشوندادن ومشکلات مالی که داشت خودکشی کرد


 • فقط خدا

  تاریخ : ۲۴ - دی - ۱۳۹۹

  خدا باعث و بانیش رو عذاب بده.
  خودکشی این بنده خدا هیچ دلیلی غیر از پرداخت نشدن حقوق نداره.
  قبل از فوتش نامه هم نوشته و فرستاده برای همکارش که بخاطر عدم پرداخت حقوق و اضافه نشدن حقوق،دست به خودوشی میزنم.چون نمیتونم اینجوری زندگی زو ادامه بدم.
  خانواده مرحوم هم میگفتن که بقیه راننده ها بهرام رو برای مطالبه حق انداختن جلو و این بیچاره هم احساسی شده و…


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۴ - دی - ۱۳۹۹

  انشالله آه خانواده دامن همه …. را خواهد گرفت.


 • ایران

  تاریخ : ۲۴ - دی - ۱۳۹۹

  نوش دارو بعدمرگ سهراب


 • نننننن

  تاریخ : ۲۴ - دی - ۱۳۹۹

  سلام پارسال هم یک کارگر شهرداری ….خودش رو آویزون کرد و بدبخت مرد .واین همش از بی لیاقتی شهردار هست که هر شرکت دزدی رو تو مناقصات راه میدن که حق کارگر بدبخت رو با هم بخورن .نون بزنن تو خون کارگر


 • عردل

  تاریخ : ۲۴ - دی - ۱۳۹۹

  شهرداری که همه شهروندان را به هر بهانه…..چطور حقوق پرسنل ش نمیدهد،اقای فرمون دار از سیری وحقوق زیاد.،از سر .دلخوشی زیاد خودکشی کرده،،عجب خودش