چاپ      کد خبر: 45622
28 بهمن 1399

دختر دانشجوی مسلح در خوابگاه دانشجویی بازداشت شد

پلیس امنیت عمومی پایتخت از دستگیری متهمی خبر داد که در پوشش مأمور از شهروندان کلاهبرداری می کرد.

سرهنگ علی محمدی در تشریح این خبر بیان داشت: به دنبال دریافت خبری مبنی بر این که دختر جوانی در یکی از خوابگاه های دانشجویی سلاح و مهمات غیرمجاز حمل و نگهداری می کند، بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار تیمی از مأموران اداره عملیات پایگاه دوم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ قرار گرفت.

وی افزود:پس از انجام بررسی های اولیه مشخص شد سلاح های مورد نظر متعلق به فردی دیگری است که ظاهرا به تازگی با این دختر جوان آشنا شده و خود را مامور معرفی کرده است.

رئیس پایگاه دوم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد این مأمور قلابی با مراجعه به برخی افراد از آنان مبالغی را به بهانه ذی نفوذ بودن در دستگاه های اجرایی اخاذی کرده است، اعلام کرد:پس از بررسی های تکمیلی نتیجه تحقیقات صورت گرفته در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

سرهنگ محمدی با اشاره به اینکه دستور بازداشت متهم و بازرسی از مخفیگاه وی اخذ شد، تصریح کرد:روز گذشته مأموران پایگاه دوم پلیس امنیت به مخفیگاه متهم در حوالی بلوار سیمون بولیوار اعزام و ضمن دستگیری متهم موفق شدند تعداد ۳قبضه سلاح جنگی و مقادیری تجهیزات نظامی غیر مجاز و کارت های جعلی و قلابی از محل اختفای این فرد جاعل کشف کنند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۸ تن از مالباختگان شناسایی شده‌ و متهم در تحقیقات تخصصی به ۱۰ فقره کلاهبرداری و اخاذی از شهروندان اعتراف کرده است.

رئیس پایگاه دوم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ با اشاره به اینکه متهم با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شد، اضافه کرد: کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را ۵ میلیارد ریال اعلام کرده اند.

این مقام پلیسی از شهروندان خواست: فریب افراد جاعلی که با جعل عناوین و استفاده از لباس و تجهیزات نظامی وعده های خارج از روند اداری می دهند، نخورده و در صورت مشاهده این گونه افراد مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اعلام کنند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار