• 09 / مهر 1402 / 9:44
 • شناسه خبر : 122537

درست کردن املت ایرانی خانگی چقدر آب می خورد؟ لاکچری شد برای خودش

املت گوجه، یکی از پرطرفدار ترین املت‌های ایرانی است. این املت بسیار خوشمزه و خیلی راحت آماده می‌شود. املت را هم با گوجه و هم با رب گوجه فرنگی درست کنید.  املت میان وعده جذابی برای ایرانی‌هاست که البته در برخی وعده‌های غذایی مانند صبحانه و شام نیز کاربرد دارد .  اقتصاد ۱۰۰؛ تهیه یک […]

املت گوجه، یکی از پرطرفدار ترین املت‌های ایرانی است. این املت بسیار خوشمزه و خیلی راحت آماده می‌شود. املت را هم با گوجه و هم با رب گوجه فرنگی درست کنید.

 املت میان وعده جذابی برای ایرانی‌هاست که البته در برخی وعده‌های غذایی مانند صبحانه و شام نیز کاربرد دارد .

املت ایرانی

 اقتصاد ۱۰۰؛ تهیه یک غذای ساده مانند املت برای چهار نفر اما این روزها دیگر چندان ارزان نیست. در گذشته‌ای نه چندان دور املت غذایی فقیرانه و بسیار ارزان محسوب می‌شد اما این روزها با رشد قیمت خوراکی‌ها در بازار دیگر چنین نیست.

قیمت یک کیلو گوجه فرنگی هر چند در میادین میوه و تره بار حدود ده هزار و پانصد تومان اعلام شده اما در میوه‌فروشی های سطح شهر هر کیلو گوجه فرنگی حدود بیست هزار تومان فروخته می‌شود .

برخی به ازای هر فرد، دو تخم مرغ در املت می‌شکنند . قیمت هر عدد تخم مرغ این روزها حدود پنج تا شش هزار تومان است البته خرید بسته بیست عددی تخم مرغ، با گرید a سبب هزینه ای بیش از صد هزار تومان روی دست مشتری می‌گذارد.

تخم مرغ‌های مصرفی در املت حدود ۴٠ تا چهل و هشت هزار تومان قیمت دارد.

برای پخت این املت البته خرید روغن مایع نیز مورد نیاز است اما حجم روغن مایع مصرفی بسیار کمر از ۹۰۰ گرم است. بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت روغن مایع ۹۰۰ گرمی بین ۴۴ تا ۵۴ هزار تومان است. البته این روغن برای پخت چندین املت کفایت می‌کند .

بر اساس این گزارش املت چهارنفره حداقل به دو عدد نان بربری یا دو عدد نان سنگک یا پنج نان تافتون نیازمند است. به این ترتیب هزینه نان بین ده تا سی هزار تومان، بسته به نوع نان، میزان کنجد و مخلفات و … برآورد می‌شود . وجود دو عدد پیاز بر سر سفره نیز حداقل هزینه ای ده هزار تومانی را در بر دارد.

به این ترتیب بهای تهیه ساده‌ترین غذای ایرانی با احتساب هزینه خرید روغن بین صد تا صد و پنجاه هزار تومان است.

طرز تهیه مرغ توسکانی غذا محبوب بین المللی که باید تست کنید

 

مطالب مرتبط
برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نظرات

 • محمدرضا

  تاریخ : ۱۲ - مهر - ۱۴۰۲

  سلام
  دغدغه و اضطراب بسیار به مردم تحمیل شده
  نیازی به شیرین عقلی نویسنده محترم نیست
  عمل ایشان و سردبیر فقط به ابتذال کشیدن و غیر قابل باور کردن بدبختی مردم است
  برای لجن‌مالی تیتر و موضوع انتخابی می‌توانستید قیمت زعفران خاویار و مارچوبه را به املت بیفزایید

  چرا درک نکردند محاسبه قیمت باید بر اساس خرید قشر ضعیف و کف قیمت باشد