چاپ کد خبر: 125871
23 آبان 1402

در جاده های استان فارس | ۳۱ دوربین هوشمند جدید در کمین راننده های متخلف

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس از اضافه شدن ۳۱ دوربین نظارت تصویری به سامانه های هوشمند حمل و نقل جاده‌ای استان خبر داد.

دوربینجادهراهداری
به گزارش اول فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری ‌وحمل و نقل جاده ای استان فارس، علیرضا راستیار با بیان اینکه ۳۰ سامانه نظارت تصویری  در محورهای استان وجود دارد گفت: پیرو پیگیری های انجام شده با سازمان راهداری و‌ حمل و‌نقل جاده ای کشور ۳۱ دوربین نظارتی به سامانه های هوشمند موجود استان اضافه می شود و تعداد سامانه های نظارت تصویری استان به ۶۱ سامانه افزایش می یابد.

راستیار با اشاره به اهمیت پایش تصویری محورهای استان خصوصا در ایام پرترافیک و هنگام بارش ها افزود: این سامانه ها علاوه بر تشخیص ترافیک جاده ای، سوانح، انسداد و تغییرات آب و هوایی را نیز رصد می کنند.

وی خاطرنشان کرد: تصویر این دوربین ها بر روی اپلیکیشن و سایت ۱۴۱ برای همه هموطنان قابل رویت است و هموطنان میتوانند جهت مدیریت سفر خود از این تصاویر و سایر قابلیت های سامانه ۱۴۱ استفاده کنند.

راستیار تاکید کرد: در صورت مساعد بودن شرایط نصب و بهره برداری این سامانه ها تا شش ماه آینده قابل استفاده خواهد بود.

مدیرکل راهداری و حمل ‌ونقل جاده‌ای استان فارس در پایان گفت: هم چنین مناقصه ۲۰ دوربین عکس برداری انجام شده که با بهره برداری از این سامانه ها مدیریت سفرهای جاده ای توسط هموطنان بسیار بهتر و دقیق تر انجام خواهد شد.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال حافظ