چاپ کد خبر: 99907
25 آذر 1401

در چه مواردی گواهینامه رانندگی شما ضبط می شود؟

رئیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان شرایطی که باعث می شود تا گواهینامه افراد توسط کارشناسان پلیس راهور ضبط شود را تشریح کرد.

گواهینامه رانندگی

به گزارش اول فارس ، سرهنگ “محمدرضا محمدی” با اعلام این خبر بیان داشت: اگر در مرحله اول جمع نمرات منفی راننده در صورت انجام تخلف حادثه ساز به عدد ۳۰ برسد، گواهینامه وی به مدت ۳ ماه ضبط می شود.

وی افزود: اگر بعد از ۳ ماه راننده دوباره شروع به رانندگی کرد و دوباره مرتکب تخلفات حادثه ساز شد و رفتار وی اصلاح نشد، این بار در صورت رسیدن جمع نمرات منفی به عدد ۲۵، گواهینامه وی به مدت ۶ ماه ضبط می شود.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: اگر راننده پس از دوبار ضبط گواهینامه باز هم دست به تخلفات حادثه ساز بزند و نمره منفی دریافت کند، در صورت رسیدن جمع نمرات منفی اش به عدد۲۰، گواهینامه وی به طور کامل باطل می شود.

سرهنگ محمدی گفت: راننده ای که گواهینامه اش باطل شده می تواند پس از یک سال وقفه دوباره به آموزشگاه های رانندگی مراجعه کرده و آزمون بدهد و در صورت قبولی می تواند دوباره گواهینامه بگیرد.

این مقام انتظامی با تاکید بر اینکه در واقع ضبط گواهینامه به منزله نداشتن گواهینامه رانندگی محسوب می شود، خاطر نشان کرد: رانندگان بهتر است جهت بالا بردن دقت خود در رانندگی یک بار دیگر آیین نامه راهنمایی و رانندگی را مرور کنند تا این مشکلات برای آنها پیش نیاید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار