چاپ کد خبر: 139642
20 فروردین 1403

در ۷۲ ساعت آینده کدام مناطق استان فارس بارندگی هست؟

بارندگی فارس

هواشناسی استان فارس نسبت به وضعیت آب و هوای استان در ساعات آینده هشدار داد.

مدیرکل هواشناسی  فارس اعلام کرد : ۲ سامانه جدید رگبار بهاری ، رعد وبرق، وزش شدید باد و احتمال خیزش گردو  خاک باوضعیت زرد  از  چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه آغاز و تا ۲۳  همین  ماه در این استان ادامه دارد.

سامانه اول که شامل بارش رگباری و پراکنده همراه با رعد و برق است از بعد از ظهر چهارشنبه در مناطق شمالی، شمال غربی ، غرب و مرکزی استان به ویژه شهرستان های رستم، سپیدان ، نور آباد ممسنی، کازرون و کوهچنار پیش بینی شده و این سامانه برای ۲۳ فروردین در همه استان گزارش شده است.

همچنین سامانه دوم که باوزش شدید باد و احتمال خیزش گرد و خاک همراه است برای چهارشنبه در مناطق شمالی و مرکزی استان به ویژه درشمال شرق و شهرستان های آباده، اقلید، خرم بید و بوانات را در بر می گیرد و برای پنجشنبه در همه مناطق استان به ویژه در شمال شرق و جنوب استان پیش بینی شده است.

هواشناسی فارس تاکید کرد: اثر مخاطره همچون سقوط اشیا از ارتفاعات، احتمال سقوط تابلو ها، لغزندگی جاده ها و بر خورد صاعقه و جود دارد از این رو احتیاط در تردد جاده ای، احتیاط در تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و عدم حضور در ارتفاعات به هنگام صاعقه، عدم توقف خودرو ها در کنار درختان کهن سال و استحکام ساز های موقت توصیه می شود.

پیش بینی بارندگی استان فارس

عضو کانال ما در تلگرام شوید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار