• 31 / اردیبهشت 1402 / 16:45
  • شناسه خبر : 112420

دزدی باورنکردنی برادر ۲۹ ساله از کیف پول دیجیتال برادر کوچکتر در فارس

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی جوانی که اقدام به برداشت غیرمجاز ۱۶ میلیارد ریال رمز ارز از کیف پول دیجیتالی برادر خود کرده بود، خبر داد.

سرهنگ “امیرحسین سلیمانی” در گفت‌‌وگو با اول فارس با اعلام این خبر بیان کرد: در پی شکایت مردی ۲۹ ساله مبنی بر برداشت غیرمجاز رمز ارزهای وی از کیف پول دیجیتالی خود، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: شاکی بیان داشت چندی پیش متوجه شده است که دسترسی‌های غیرمجازی نسبت به حساب رمز ارز وی شده و حدود ۱۶ میلیارد ریال رمز ارز به صورت غیر مجاز از کیف پول وی در چندین مرحله برداشت شده است.

این مقام سایبری گفت: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند متهم را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی به این پلیس احضار کنند.

رئیس پلیس فتا فارس با بیان اینکه طی بررسی‌های بیشتر مشخص شد متهم برادر کوچکتر شاکی بوده است، گفت: در ابتدا متهم منکر هرگونه اقدام مجرمانه شد، ولی با مواجهه به مستندات و ادله دیجیتالی لب به اعتراف گشود و هدف از این کار را برداشت غیرمجاز پول از حساب برادر خود عنوان کرد.

 مقام ارشد امنیت سایبری استان فارس  گفت: شهروندان بهتر است به منظور پیشگیری از هرگونه دغدغه خاطری نسبت به خرید رمز ارز و نگهداری آن در کیف‌های الکترونیکی خود، ابتدا دانش و آگاهی خود را بالا ببرند و از ذخیره رمز‌های عبور و نام کاربری ۱۲کلمه‌ای روی گوشی‌های خود اکیداً خودداری کنند و در تراکنش‌های انتقال از صرافی‌ها از رمز‌های یک بار مصرف ایمیلی استفاده کنند.

سرهنگ “سلیمانی” از هموطنان خواست: در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک و یا مجرمانه در فضای مجازی می‌توانند آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان ما در میان بگذارند.

 

مطالب مرتبط

جستجو برای آب خوردن در زیر زمین فارس: کف‌شکنی و حفاری ادامه دارد

یک انتصاب دقیقه نودی در آموزش و پرورش استان فارس

تغییر ساعت کاری ادارات و بانک‌های استان فارس از شنبه ۳۰ تیر تا چهارشنبه سوم مرداد

نظرات