• 09 / اسفند 1401 / 11:18
  • شناسه خبر : 105328

دستگیری دار و دسته قطع درختان جنگلی در ” ارژن” فارس

سرپرست نمایندگی منطقه حفاظت شده “ارژن” واقع در فارس اعلام کرد که سه گروه تخریب‌گر جنگل و قطع درختان جنگلی، توسط یگان حفاظت محیط زیست، دستگیر شدند.


به گزارش اول فارس ، راستی در توضیح این خبر گفت: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست مستقر در منطقه حفاظت شده ارژن، طی گشت و کنترل شبانه‌روزی در مناطق جنگلی ارژن موفق به دستگیری اعضای سه گروه از تخریب‌گران جنگل و متخلفان شدند.

وی  گفت: این اقدام توسط محیط‌بانان خدوم و با انجام گشت‌زنی در محدوده‌ انتهای “جنگل کوه‌پهن” تا نزدیک “تنگ ابوالحیات” محقق شد.

راستی افزود: در این اقدام، یکی از متخلفان که شبانه با استفاده از اره شارژی قصد قطع درختان را داشت، غافلگیر و دستگیر و اتومبیلش نیز توقیف شد.

او ادامه داد: با بازجویی فرد متخلف مشخص شد که این شخص در کل جنگل‌های حومه کازرون تا شیراز، اقدام به قطع شبانه درختان و انتقال چوب حاصل از آن با استفاده از خودروی سواری پژو که فضایی در آن تعبیه شده، می‌کرده است.

راستی با اشاره به توقیف یک دستگاه پراید مورد استفاده برای حمل چوب و بازداشت ۲ سرنشین این خودرو، گفت: این افراد در حین قطع درختان بلوط، دستگیر شدند.

سرپرست نمایندگی منطقه حفاظت شده ارژن گفت: در همین رابطه یک دستگاه تراکتور و یدک‌کش در این رابطه توقیف و ۲ متخلف نیز بازداشت شدند، این افراد با حضور مخفیانه در مناطق صعب‌العبور ارتفاعات “لع‌آبی”، حین قطع درختان شناسایی و بازداشت شدند.

راستی گفت: پرونده قضایی این گروه‌ها تکمیل و برای طی مراحل رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع و درخواست اشد مجازات برای این افراد شده است.

بیشتر بخوانید:

تخریب چند باغ شهری غیر مجاز در منطقه ارژن شیراز
اطلاعیه پلیس در مورد باند سارقان باغ شهری ها و اماکن خصوصی شیراز
اول فارسTV| تصاویر خرس قهوه ای در منطقه حفاظت شده ارژن-پریشان

ثبت دیدگاه

  • باهر

    تاریخ : ۹ - اسفند - ۱۴۰۱

    این افراد خیانت کار فقط باید اعدام شوند تا درس عبرتی باشد برای دیگر خیانت کاران به مملکت و مردم و خودشان و ایل و تبارشان.
    اینها افراد بی رحمی هستند که حتی بخودشان هم رحم نمی کنند.