چاپ کد خبر: 144482
8 خرداد 1403

دعوت از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری آسوده در شهر بین المللی سلامت شیراز

مدیر کل گمرکات استان فارس روز گذشته از این منطقه بازدید کرد و با مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز و شهر بین المللی سلامت شیراز به نشست و گفت و گو پرداخت.

دعوت از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری آسوده در شهر بین المللی سلامت شیراز

شهر بین المللی سلامت در فاصله ۸ کیلومتری شیراز در مسیر  شیراز و  سپیدان واقع شده است. 

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز در این بازدید با بیان اینکه شهر بین المللی سلامت شیراز سایت دوم منطقه ویژه اقتصادی شیراز به شمار می رود، گفت: شهر سلامت شیراز در زمینی به مساحت هزار هکتار واقع شده است که عملیات عمرانی فاز نخست این منطقه در زمینی به مساحت ۱۱۰ هکتار شروع شده است.
به گزارش اول فارس به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی شیراز، سعید مصفا افزود: راه اندازی شهر سلامت خدمات ویژه ای به جامعه سلامت و درمان ارائه می دهد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه خوش آب و هوا بودن، ارزان بودن قیمت زمین، وصدور مجوز ها توسط منطقه ویژه اقتصادی شیراز از مزایا سرمایه گذاری شهر بین المللی سلامت شیراز است، گفت: وجود معافیت های مالیاتی و گمرکی جهت واردات تجهییزات پزشکی و درمانی، معاف بودن از پرداخت حقوق و عوارض از مزایا سرمایه گذاری در شهر بین المللی سلامت شیراز است.
وی از آماده شدن طرح جامع فاز نخست شهر سلامت شیراز در کارگروه های تخصصی خبر داد و افزود: طرح جامع فاز نخست شهر سلامت شیراز به تصویب رسیده و نخستین نامه واگذاری اراضی به متقاضیان و سرمایه گذاران از طریق دفتر ریاست جمهوری به دبیر خانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی ابلاغ شده است.
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز در ادامه با بیان اینکه پروانه بهره برداری فاز نخست شهر سلامت تا روزهای آینده توسط دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی صادر و عملیات واگذاری زمین های این منطقه در آینده ای نه چندان دور خواهد شد، ادامه داد: بی شک استقرار و احداث ساختمان گمرک در این منطقه روند سرمایه گذاری در این منطقه را تسریع می بخشد و سرمایه گذاران و علاقه مندان حوزه سلامت می توانند با خیال آسوده اقدام به سرمایه گذاری در این منطقه خوش آب و هوا کنند.
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با بیان اینکه سرمایه گذاران زیادی جهت انجام سرمایه گذاری و احداث پروژه ها به ما مراجعه می کنند، بیان کرد: در حال حاضر روند احداث بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابی شرکت نفت در شهر سلامت شیراز آغاز شده و راه اندازی بیمارستان ۱۲۰ تخت خوابی سرطان هم وارد مرحله اجرا خواهد شد.
مصفا با اشاره به مزایای استقرار اداره گمرکات در این منطقه ادامه داد: قطعا استقرار اداره کل گمرکات در منطقه ویژه سلامت باعث تسهیل در امور سرمایه گذاران و علاقه مندان به سرمایه گذاری در این منطقه می شود.
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با بیان این مطلب افزود: ورود آزاد بدون حقوق گمرکی ماشین آلات تجهییزات پزشکی و بیمارستانی، مواد اولیه داروئی، تجهییزات رفاهی، تجهییزات بیمارستانی و …… از مزایا ارزشمند حضور اداره کل گمرکات در منطقه ویژه سلامت به شمار می رود.
**اداره کل گمرکات فارس تمام قد از فعالیت ها در شهر سلامت شیراز حمایت می کند
مدیر کل گمرکات استان فارس هم در ادامه این نشست با بیان اینکه نبود اداره گمرک در مناطق ویژه جذابیتی برای سرمایه گذاران ایجاد نمی کند، گفت: وجود اداره کل گمرکات در شهر بین المللی سلامت شیراز می تواند روند ترخیص تجهیزات و مواد اولیه را تسریع ببخشداز این رو اداره کل گمرکات استان فارس به صورت تمام قد از تلاش ها و فعالیت ها در شهر سلامت شیراز حمایت می کند.
ایوب زارعی با اشاره به اینکه جذب سرمایه گذاری خارجی، دسترسی به بازارهای منطقه ای بین المللی و افزایش درآمد برای دولت و ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری از فلسفه ذاتی تشکیل مناطق ویژه به شمار می رود، افزود: طی بازدیدی که از شهر بین المللی سلامت شیراز انجام دادیم بی شک این منطقه از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است و بهره برداری این منطقه در منطقه خاورمیانه و جهان حرف برای گفتن دارد.
وی با بیان اینکه قطعا گمرک جمهوری اسلامی ایران بر اساس وظایف ذاتی در کنار تمام مناطق ویژه اقتصادی و سلامت قرار دارد و حمایت همه جانبه خود را از این مناطق دریغ نخواهد کرد، گفت: بی شگ نگاه اداره کل گمرکات استان فارس به منطقه ویژه اقتصادی شیراز و شهر بین المللی سلامت حمایت گرانه است و این اداره کل همواره حمایت های همه جانبه خود را در بعد نرم افزاری، سخت افزاری و نیرو انسانی از این دو منطقه ارزشمند دریغ نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

آب این آبشار در ایران ۲ طعم مختلف دارد !

مستند خاطرات اصحاب رسانه استان فارس از دیدار با شهید “رئیسی” در شیراز

مدیر کل گمرکات استان فارس در ادامه با دعوت از افراد و سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در شهر بین المللی سلامت شیراز افزود: از تمام افراد فعال در حوزه سلامت و درمان و سرمایه گذاران دعوت می کنیم که با خیالی آسوده اقدام به سرمایه گذاری در شهر بین المللی سلامت شیراز کنند.
زارعی با اشاره به اینکه جهت استقرار دفتر اداره کل گمرکات استان فارس با مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی صحبت هایی را انجام دادیم، بیان کرد: جهت راه اندازی استقرار اداره گمرک در منطقه ویژه سلامت شیراز نیازمند یکم سری الزامات و شرایط و پیگیری های اداری است که قطعا در صورت مهیا بودن شرایط قول می دهیم اداره کل گمرکات در کوتاه ترین زمان در شهر بین المللی سلامت شیراز مستقر شود تا سرمایه گذاران با خیالی آسوده اقدام به سرمایه گذاری در این منطقه کنند.

به گزارش اول فارس ، شهر بین المللی سلامت در فاصله ۸ کیلومتری شمال غرب شیراز با مساحت هزار هکتار، در مسیر  شیراز و  سپیدان واقع شده است.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار