چاپ کد خبر: 97070
11 آبان 1401

دولت آقای رئیسی از بدشانس‌ترین دولت‌های تاریخ ایران است

تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: دولت آقای رئیسی از بدشانس‌ترین دولت‌های تاریخ ایران است. در حالی که قرار بود حاکمیت یکدست باعث شود دولت او خیلی موفق عمل کند اما دو اتفاق مانع این مسئله شد.

محمدمهاجری

 دولت سیدابراهیم رئیسی شانزدهمین ماه مسئولیت خود را پشت سر می گذارند. این دولت شعارهای بزرگی داد و وعده کرد با رویکرد انقلابی به مشکلات کشور و مطالبات مردم رسیدگی می کند. در واقع رئیسی و همکارانش در ابتدای راه معتقد بودند رویکردهای انفعالی، بهانه جویانه و روزمره در دولت حسن روحانی را کنار می گذارند و پیگیری امور تسریع خواهند کرد. حالا این سئوال مطرح است که مردم چقدر تفاوت بین این دولت با دولت حسن روحانی را حس کردند؟

محمد مهاجری در گفتگو با نامه نیوز درباره تفاوت دولت سیزدهم با دولت دوازدهم از نگاه مردم گفت: شخصا متوجه این تفاوت شده ام. افزایش قیمت ها، فضای متشنج سیاسی و تجمعات نشان می دهد، دولت آقای رئیسی سیگنال های مثبتی برای جامعه نفرستاده است.

وی درباره آرزوی مردم برای بازگشت دولت روحانی افزود:‌ ممکن است در مرور خاطرات شان حرف های مثبتی راجع به دولت های گذشته بزنند مثلا بارها شنیدیم که مردم می گویند چند سال پیش پراید ۱۰۰ میلیون بود و الان بیش ۲۰۰ میلیون تومان است اما در عین حال بعید می دانم مردم حسرت بازگشت دولت روحانی یا دولت آقای خاتمی را داشته باشند.

تحلیلگر مسائل سیاسی درباره تغییر وضعیت کشور در ادامه دولت سیزدهم اظهار کرد:‌ دولت آقای رئیسی از بدشانس‌ترین دولت‌های تاریخ ایران است. در حالی که قرار بود حاکمیت یکدست باعث شود دولت او خیلی موفق عمل کند اما دو اتفاق مانع این مسئله شد و دولت نتوانست اهداف خودش را تأمین کند.

وی با اشاره به مذاکرات برجامی افزود: آقای رئیسی نشان داد نه خودش اراده و توانی برای انجام مذاکرات داشت نه کسانی که برای مذاکرات انتخاب کرد توان گفتگو با غربی ها را داشتند.

مهاجری گفت: در حاکمیت یکدست رقابت بین خودی ها افزایش پیدا می کند، یعنی در رقابت بین خودی ها، هر سلیقه اصولگرا سعی کرد سهم بیشتری از دولت را به خود اختصاص دهد و همین اتفاق افتاد اما در این رقابت افرادی موفق و پیروز شدند که توانمندی کمتری داشتند. به همین دلیل دولت آقای رئیسی هم به لحاظ توانمندی مدیران از دولت های گذشته ضعیف تر است و هم رقابت سیاسی درون دولت خیلی شدید است.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

تقوی شیراز پنجشنبه , ۱۲ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۴

ویک تفاوت دیگه اینکه این آقای مهاجری زمان ریاست جمهوری روحانی و خاتمی اصلا اینگونه مغرضانه حرف نمیزد و اینقدر در نقد دولت فعال نبود الان شده رسالتش کوبیدن دولت رئیسی در تمام محیطهای مجازی و رسانه ای من تمام سخننان مهاجری رو در این۱۶ ماه دیده ام

عماد چهارشنبه , ۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۲

حرف .. زیاد میزنه این

آخرین اخبار