چاپ کد خبر: 133840
20 بهمن 1402

دو خبر خوش برای اهالی بوشهر و خوزستان از زبان قدیمی ترین معاون استاندار فارس

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: در حوزه حمل و نقل ریلی بزرگترین پروژه ریلی کشور با احداث راه آهن شیراز به بوشهر به طول ۶۴۵ کیلومتر طی چهار سال آینده احداث و به بهره برداری می‌رسد.

دو خبر خوش برای اهالی بوشهر و خوزستان از زبان معاون استاندار فارس

به گزارش اول فارس ، محمود رضایی کوچی در چهارمین مراسم تجلیل و قدردانی از پاکبانان شیراز با عنوان سفیران پاکیزگی که در محل ورزشگاه شهید آیت الله دستغیب(ره) برگزار شد، اظهار کرد: در ایام دهه فجر پروژه‌های بزرگی تقدیم مردم استان فارس و شهر شیراز شد.

وی افزود: در ایام دهه فجر سال جاری بیش از یک هزار و ۶۰۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۶ هزار میلیارد تومان اجرا شد که نسبت به سال گذشته دو برابر و در مقایسه با سال ۱۴۰۰ شش برابر افزایش یافت.

معاون استاندار فارس با اشاره به اینکه در هفته دولت سال جاری و همزمان با سفر هیئت دولت به استان فارس بیش از ۲۵۰ پروژه عمرانی بزرگ مقیاس عملیات اجرایی آنها با اعتبار ۷۰ میلیارد تومان به پایان رسید، اضافه کرد: بخش عمده ای از پروژه ها در حوزه بهره برداری و افتتاح آزاد راه، بیمارستان و چندین پروژه بزرگ عمرانی و فرهنگی در حوزه مدیریت شهری ، زیست محیطی و پسماند بوده است.

کوچی تاکید کرد: در ایام دهه فجر پروژه های افتتاح شده از سوی مدیریت شهری به عنوان دستاورد بزرگ این مجموعه بود که پروژه های حوزه های حمل و نقل همچون ایستگاه های مترو، بزرگراه و چند پروژه عمرانی را در بر می گرفت.

وی ادامه داد: در حوزه عمرانی استانداری فارس با ارزیابی شاخص ها می توان گفت در این دوره از مدیریت شهری، شهرداری شیراز بسیار خوش درخشید که این موضوع نشان از برنامه ریزی، مشارکت، همراهی و همدلی اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با شهردار شیراز و پرسنل خدوم آن است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس اضافه کرد: استاندار فارس بر اساس یک برنامه میان مدت در حوزه های مختلف توسعه ای پیشنهاداتی را مصوب و عملیات اجرایی آنها شروع است که چشم انداز بسیار خوبی را برای استان فارس در این برنامه ها می توان مشاهده کرد.

کوچی در ادامه به تشریح وضعیت پروژه های ریلی استان اشاره و تصریح کرد: در حوزه حمل و نقل ریلی بزرگترین پروژه ریلی کشور با احداث راه آهن شیراز بوشهر به طول ۶۴۵ کیلومتر طی چهار سال آینده احداث و به بهره برداری می‌رسد.

وی تصریح کرد: در این راستا همچنین احداث راه آهن شیراز به اهواز در دستور کار است و علاوه بر اینکه توسعه استانی و منطقه ای را در بر دارد برای کلان شهر شیراز نیز بسیار حائز اهمیت است. 

معاون استاندار فارس اظهار کرد: در حوزه آبرسانی نیز خط انتقال پنجم کشور از خلیج فارس به استان در حال انجام است و این نکته ضرورت دارد تا بدانیم در سال جاری و سال آینده بر اساس پیش بینی هواشناسی با پدیده خشکسالی مواجه هستیم که در این راستا موضوع انتقال آب از خارج استان بسیار اهمیت دارد.

کوچی با تاکید بر اینکه در این موضوع، صرفه جویی در مصرف آب شرب که در حال حاضر در دسترس است توسط شهروندان بسیار حائز اهمیت بوده، ادامه داد: انتقال آب از کهگیلویه و بویر احمد به استان فارس و تکمیل سدهای استان از اقدامات در دستور کار است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در پایان اضافه کرد: تکمیل و توسعه پروژه های حمل و نقل کلان شهر شیراز همچون عملیات تکمیل خط دو مترو و عملیات اجرایی خطوط ۳ و ۴ مترو از برنامه هایی است که طی چند سال آینده دنبال می شود و به بهره برداری می رسد.

لازم به ذکر است رحمانی فضلی  وزیر کشور دولت حسن روحانی در ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ با صدور حکمی محمود رضایی کوچی را به عنوان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس منصوب کرد وتاکنون در این سمت مشغول  بوده و هست.


پاسخ یک مدیرکل استان فارس درباره وضعیت کمربندی بی صاحب شیراز که وزیر کشور باید خودش را عزل کند

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

محمد یکشنبه , ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۳

آقای معاون کسایی که قبل تو این قول رو دادن اکثرا الان زیر خاک هستند این که شما چهار سال دیگه کجا باشی و راه آهن بوشهر شیراز در چه مرحله ای خدا داند ولی خوب میگن تاریخ همیشه در حال تکرار هست

جمشید یکشنبه , ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۹

از این وعده ها زیاد داده شده عمدا میگن ۴سال دیگه که اگر دولتشون دوره بعد رای نیاورد بگویند خب اگر مانده بودیم.چنین و چنان میشد

بینا شنبه , ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۶:۱۵

با انتقال اب مشکل بی ابی و کم ابی حل نخواهد شد باید ملت نحوه صحیح مصرف اب بدانند و عمل کنند وگرنه همچنان مشکل ابی حل نخواهد شد

آخرین اخبار