چاپ کد خبر: 121446
29 شهریور 1402

با این ۸ روش ذهن طرف مقابل خود را به راحتی بخوانید

همه ما آرزو داشته‌ایم که کاش ذهن افراد را می‌توانستیم بخوانیم؛ خب اگر به شما بگوییم با مشاهده افراد به راحتی می‌توانید ذهن آن‌ها را بخوانید چه؟
معمولا زبان بدن افراد متصل به رفتارهایی است که از خود بروز می‌دهند و با دانستن این رفتارها و معنای نهفته در آن‌ها، می‌توانید به راحتی ذهن افراد را بخوانید. با ما همراه باشید تا هشت راز برای خواندن ذهن افراد را به شما بگوییم.

ذهن خوانی

رازهایی برای خواندن ذهن افراد

به چشمانشان دقت کنید
نگاه کردن به سمت راست و بالا به معنای دروغ گفتن است زیرا فرد با این کار تخیل و خاطرات دروغی خود را می‌سازد. اما نگاه کردن به چپ و پایین هنگام صحبت نشان می‌دهد که گوینده یا در حال یادآوری حقایق است یا دارد رشته افکار خود را جمع می‌کند.

به سر تکان دادن افراد دقت کنید
گاهی اوقات وقتی در مورد چیزی صحبت می‌کنیم که ممکن است طرف مقابل آن را دوست نداشته‌باشد یا به توانایی خود درباره آن موضوع شک داشته‌باشد،احتمالا سر خود را بیش از حد معمول تکان می‌دهد به همین دلیل است که باید به این رفتار توجه کنید و در صورت بروز، سرعت خود را کم کنید و سعی کنید آن را به روش دیگری بیان کنید.

به لبخند افراد دقت کنید
اگر طرف مقابل شما بوتاکس نکرده‌باشد، چین و چروک بهترین راه تشخیص واقعی بودن لبخند هستند و برای همین است که لبخندهای ساختگی، شما را ترغیب به لبخند زدن نمی‌کنند و چشمان طرف مقابل، همراه با لب‌هایش نمی‌خندد.

به فک طرف مقابل نگاه کنید
فک فشرده نشانه استرس است. اگر ببینید کسی فک خود را روی هم فشار می‌دهد، یعنی افکار استرس‌زا در مغز آن‌ها می‌گذرد.

روانشناسی ذهن خوانی

احساسات به طور مساوی در بیان صورت آشکار می‌شوند. اگر یک طرف چهره آن‌ها هنگام لبخند چین و چروک داشت و چشم دیگر خیر، در صادقانه بودن و علاقمندی طرف مقابل خود شک کنید.

به زمانی که افراد دستشان را بلند می‌کنند دقت کنید
بالا بردن کامل دست در یک وضعیت راحت، هاله‌ای قدرتمند و غالب ایجاد می کند. برعکس، بالا آوردن دست تا زیر سطح سر نشان دهنده ناامنی و کمرویی است.

حواستان به کف دست افراد باشد
اگر کف دست کسی رو به پایین باشد، به این معنی است که چیزی را سفارش می‌دهد یا مطالبه می‌کند. و اگر کف دست او رو به بالا باشد، وی در تلاش برای پیشنهاد دادن چیزی به شماست.

به فاصله افراد از خودتان توجه کنید
اگر زمانی که شما نزدیک‌تر می شوید، طرف مقابلتان عقب نشینی می‌کند، می‌تواند نشانه‌ای از عدم وجود ارتباط متقابل باشد. حتی گاهی اوقات می‌توانید با توجه به فاصله بین دو نفر بگویید که چه رابطه‌ای بین آنها وجود دارد.

۱۵ روش کاربردی و روانشناسی برای رسیدن به آرامش اعصاب

۷ توصیه طلایی روانشناسان برای گفتن کلمه «نه»و مراقبت از خود

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال حافظ