• 12 / مرداد 1402 / 13:17
  • شناسه خبر : 117646

رئیس جدید شورای شهر شیراز انتخاب شد/دو عضو جدید سوگند خوردند

سومین دوره انتخابات هیئت رئیسه شورای شیراز با حضور فرماندار این کلانشهر در جلسه علنی صبح پنج‌شنبه ١٢ مردادماه برگزار شد.

به گزارش اول فارس ، در این جلسه که با دستور کار  برگزاری سومین دوره انتخابات هیئت رئیسه همراه بود، سید ابراهیم حسینی با ١٢ رأی مثبت رئیس شورای شهر شیراز شد.

رئیس شورای شهر شیراز

همچنین در این جلسه محمدتقی تذروی با ١٣ رأی به عنوان نائب رئیس، افسانه خواست خدایی با ١٣ رأی به عنوان منشی اول، علیرضا اسکندری با ۱۱ رأی به عنوان منشی دوم، سیده مریم حسینی با ۱۰ رأی به عنوان سخنگو و سیدمصطفی کیانی رحیمی با ۱۱ رأی به عنوان خزانه دار این شورا انتخاب شدند.

مهدی طاهری پیش از این به مدت دو سال رئیس شورای شهر شیراز بود.

سید ابراهیم حسینی، رئیس جدید شورای شهر شیراز نیز با تقدیر از از حسن اعتماد اعضای شورای این کلانشهر برای قرار گرفتن در این جایگاه، گفت: تلاش خواهم کرد در سایه راهنمایی‌ها و در چارچوب فضای همدلی، پاسخ مثبتی به این اعتماد بدهم.

او با تاکید بر اینکه اجماع ١٢ نفر از اعضای شورا برای قرار گرفتن بنده در این مسئولیت تکلیف سنگین تری برایم ایجاد کرده است، از تمام کسانی که زمینه ساز این اجماع بودند تقدیر و اعلام کرد که در مسیر حفظ اقتدار و کارآمدی شورا در چارچوب ضوابط و قوانین کشور تمام توان خود را به کار خواهد گرفت.

حسینی ضمن قدردانی از تلاش‌های رئیس پیشین شورای شهر شیراز گفت: در ادامه راه از تجارب ایشان استفاده خواهم کرد و امید است مسیر پیش رو در فضای همدلانه، خیرخواهانه و هم افزایی باشد تا مردم شریف شیراز بیش از قبل از خدمات شورا بهره مند شوند.


اعضای جدید شورای شیراز سوگند خوردند

درپی تعلیق دو عضو اصلی شورای شهر شیراز با دستور قضایی، دو عضو علی‌البدل مراسم تحلیف را به جا آوردند.

در این جلسه علنی فوق العاده و در پی صدور حکم کیفرخواست برای دو عضو این شورا گه پیشتر بازداشت شده بودند، ابراهیم کمالی و محمود صفایی به عنوان اعضای موقت مراسم تحلیف را بجا آوردند.

پنجشنبه ۱۲ مرداد و در جلسه فوق‌العاده علنی شورای شیراز، همزمان با برگزاری انتخابات برای تعیین ترکیب جدید هیئت رئیسه، مراسم تحلیف ۲ عضو جدید این شورا، با حضور فرماندار، برگزار شد.

فرماندار شیراز در این جلسه گفت: با انصراف محمودرضا طالبان، یکی از اعضای علی‌البدل به دلیل قرار داشتن در پست مدیریتی، آقایان ابراهیم کمالی و محمود صفایی به عنوان دو عضو جدید شورای شهر شیراز معرفی می‌شوند.

لطف‌الله شیبانی با اشاره به استفساریه انجام شده و اعلام نظر صریح اداره حقوقی قوه قضاییه برای چنین شرایط مشابهی و هم چنین ابلاغ به شوراهای سراسر کشور و تاکید دادستان برای این موضوع، عنوان کرد: این دو عضو علی‌البدل تا زمان تعیین تکلیف پرونده قضایی دو عضو تعلیق شده شورای شهر شیراز در چارچوب ضوابط قانونی در این مسئولیت قرار می‌گیرند.

او ادامه داد: با ورود این دو عضو علی‌البدل تنها یک عضو علی‌البدل از هشت عضو علی البدل این شورا باقی خواهد ماند.

فرماندار شیراز با بیان اینکه مناصب و مسئولیت‌ها آمدنی و رفتنی است، گفت: آنچه در روند این مسئولیت‌ها اهمیت دارد، توجه به حق‌الناس بودن این مسئولیت‌هاست.

شیبانی تاکید کرد: باید در روند پذیرش این مسئولیت‌ها دقت داشته باشیم که این امانت را به خوبی به صاحب اصلی‌اش بازگردانیم.

عضو یکی از کانال های اخبار اول فارس شوید

 کانال تلگرام 

 کانال واتساپ 

در کانال ایتا

کانال سروش 

 کانال روبیکا

 کانال بله

مطالب مرتبط

زمان افتتاح و بهره برداری از بزرگراه آیت‌الله حائری ” شمال به غرب شیراز ” اعلام شد

مدیریت شهری شیراز علیرغم تاثیرات منفی سد تنگ سرخ چه اصراری بر اجرای آن دارد؟

ماهی فروشان هنوز از دروازه کازرون شیراز نرفته اند/شورای شهر باز هم اولتماتوم داد

نظرات

  • esmail

    تاریخ : ۱۵ - مرداد - ۱۴۰۲

    اونم از فرماندار بی … کازرون…که تمام جاده و خیابان های سطح شهر چه توی کوچه ها فقط چاله یا خرابی…من نمی‌دونم این شهر صاحب ندارد…یا ایشون با هواپیما میرود که نمی‌بیند…