چاپ کد خبر: 123601
پنجشنبه 20 مهر 1402

رئیس جمهور وارد شیراز شد

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور به همراه برخی از اعضای هیات دولت صبح امروز پنجشنبه وارد فرودگاه شهید دستغیب شیراز شد و مورد استقبال مسئولان استانی قرار گرفت.

رئیسی

به گزارش اول فارس ،سید ابراهیم رئیسی صبح امروز پنجشنبه با استقبال نماینده، ولی فقیه در فارس و استاندار از طریق فرودگاه شیراز وارد استان شد.
سفر دو روزه رئیس جمهور و اعضای هیات دولت به فارس به منظور پیگیری مصوبات دور گذشته و افتتاح طرح‌های به پایان رسیده در یک سال گذشته انجام می‌شود.
بعد از ظهر امروز پنجشنبه دیدار مردمی در حرم مطهر شاهچراغ (ع) و دیدار مردمی در شهرستان رستم هم صبح جمعه انجام خواهد شد.
همچنین آیین یادروز حافظ شیرازی  شامگاه پنجشنبه ۲۰ مهر با حضور رئیس جمهور در حافظیه برگزار می‌شود.
افتتاح آزادراه شیراز – اصفهان، دیدار با دانشجویان، شورای اداری، شورای برنامه ریزی و دیدار با سرمایه گذاران و نشست خبری با خبرنگاران از دیگر برنامه‌های سفر دو روزه رئیس جمهور به استان فارس خواهد بود.

رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت‌های استان فارس در ابعاد مختلف گفت: دولت سیزدهم تاکنون تمام تلاش خود را کرده است که مردم استان فارس در رفاه باشند و مشکلاتشان مرتفع شود و باید تلاش مضاعفی برای رفع این مشکلات انجام داد.

 آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی امروز ۲۰ مهرماه در بدو ورود به شیراز در فرودگاه شهید آیت‌الله دستغیب با اشاره به اهداف سفر خود به استان فارس گفت: توفیقی است که در ایام سرور و شادمانی ملت ایران به دلیل سالروز ولادت پیامبر(ص) و امام جعفر صادق(ع) و روز پیروزی‌های بزرگی که با تلاش حقیقتاً مجاهدانه برای دفاع از فلسطین و ایستادگی در مقابل صهیونیستی در فلسطین انجام شد، به استان فارس سفر کردیم.

وی با تأکید بر اینکه قطعاً صبر و استقامت مردم فلسطین منجر به پیروزی‌ نهایی آنان خواهد شد، به سفر خود به شیراز و استان فارس اشاره کرد و افزود: در دور اول سفر به استان فارس و شیراز به دلیل شیوع کرونا نتوانسیم دیدارها مردمی آنچنان که باید و شاید داشته باشیم اما شرایط این سفر متفاوت شده است و می‌توانیم به برخی از شهرها سفر کنیم و از برخی از پروژه‌هایی که در دور اول سفر تصویب شدند، سرکشی و از پیشرفت کار مطلع شویم.

رئیسی میزان پیشرفت پروژه‌های تصویب شده در دور اول سفر به استان فارس را خوب توصیف کرد و افزود: برخی از اقدامات انجام شده است و برخی موارد هم در دست اقدام است که با جدیت در استان دنبال می‌شوند و در این سفر از این پروژه‌ها سرکشی خواهیم کرد چرا که این پروژه‌ها در توسعه استان فارس نقش‌آفرین هستند.

رئیس جمهور استان فارس را استان علم، فرهنگ، ادب و هنر دانست و گفت: اینجا را می‌توان دارالعلم نامید. فارس مرکز ادب و هنر، قطب سلامت، گردشگری، کشاورزی، معدن و… استان و حقیقتاً ظرفیت‌های بسیاری دارد و با این ظرفیت‌های خدادادی می‌توان اقدامات متعددی انجام داد.

وی تأکید کرد: دولت سیزدهم تاکنون تمام تلاش خود را کرده است که مردم استان فارس در رفاه باشند و مشکلاتشان مرتفع شود اما به دلیل برخی از عقب‌ماندگی‌های که از قبل وجود داشته است باید تلاش مضاعفی برای رفع این مشکلات انجام داد.

رئیسی ضمن ادای احترام به تمام بزرگان، مفاخر، شهدای عالی قدر و جانبازان و ایثارگران استان فارس ابراز امیدواری کرد: این سفر آنچنان که برنامه‌ریزی شده است، انجام شود و در این دو روز بتوان با برنامه‌های که در نظر گرفته شده است، به برخی از مسائل فارس رسیدگی کنیم.

۶ باور اشتباه درباره واکسن آنفلوانزا

بلاتکلیفی ودردسرهای جانبازان تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال