چاپ کد خبر: 98366
1 آذر 1401

نکاتی باور نکردنی درباره مردان که زنان باید بدانند !

راز هایی در باره مردان
ممکن است فکر کنید که همه چیز راجع به مردان می دانید اما رازهایی درباره مردان وجود دارد که زنان از آن باخبر نیستند. خصوصیاتی در مردان است که شما از آن بی خبرید. برخلاف زنان، مردان احساسات خود را آزادانه بیان نمی کنند، بنابراین گاهی اوقات دشوار است که احساسات آن ها را رمزگشایی کنیم.
هنر زندگی: هنگامی که آن ها دائما در حال نقش بازی کردن هستند و احساسات خود را بروز نمی دهند، گاهی اوقات می توانند سیگنال های اشتباهی را برای زنان زندگی خود ارسال کنند. و گاهی اوقات آن ها حتی نمی دانند که این کار را انجام می دهند.

بروز چنین اشتباهات و سوءتفاهماتی می تواند زندگی زناشویی را به مخاطره اندازد. لازم است به منظور حفظ آرامش و اطمینان خاطر در زندگی زناشویی سطح آگاهی و سواد زناشویی زوجین ارتقاء یابد. مشاوره خانواده می تواند در این زمینه راهگشا باشد.

رازهایی درباره ی مردان که زنان نمی دانند

اما گذشت آن روز هایی که مجبور بودید بنشینید، در مورد رفتار مردان تعجب کنید و سعی کنید بفهمید که او چه فکر می کند و چه احساسی دارد. مردها قطعا موجودات پیچیده ای هستند، اما ما برخی تحقیقات را برای کمک به شما انجام داده ایم تا نیازی به تحقیق درباره آن ها نداشته باشید. این افکار در طول رابطه شما در ذهن مرد شما جریان داشته دارد اما او هرگز اعتراف نمی کند. به خواندن ادامه دهید تا ۱۸ رازی را ببینید که مردها نمی خواهند شما بدانید.

اینفوگرافیک رازهایی درباره مردان که زنان نمی دانند!

 

۱.رازهایی درباره مردان | علاقه پنهانی به همسر

ممکن است شما به طور کامل از پسری که در حال ملاقات با او هستید غافلگیر شوید و از نشان دادن احــساسات خود نترسید. شما در عرض دو ثانیه به پیام های متنی او پاسخ می دهید، هرگز او را برای قرار ملاقات رد نمی کنید و وقتی هر دوی شما با هم باشید، نمی توانید از احساساتی شدن جلوگیری کنید. شما قطعاً احساسات خود را به طور طبیعی به او نشان می دهید، اما فکر کرده اید که آیا او نیز در مورد شما چنین احساسی دارد؟
خوب، ما یک خبر خوب داریم. اگر چه او ممکن است هرگز مانند شما اظهار نظر نکند، اما احتمال دارد که او عاشق شما باشد. در واقع، او ممکن است فکر کند شما آنقدر عالی هستید و ارزشش را دارید که شروع به کنکاش کند که آیا شما برای او مورد خوبی هستید یا نه. مرد ها نیز با نا امنی ها مقابله می کنند و اگر شما عالی، زیبا و باهوش هستید ممکن است کمی تردید در او ایجاد شود.

۲. وسواس درباره گذشته همسر

وسواس او درباره کنار آمدن با گذشته همسر ممکن است به طرق مختلف ظاهر شود؛ مانند این که او بی وقفه در مورد شما و شریک عاطفی سابقتان فکر می کند و می پرسد آیا شما نیز به همان صورتی که به شریک قبلی خود نگاه می کردید به او نگاه می کنید. حتی اگر او به شما اعتماد کند باز یک مرد است . او احتمالاً روی بمب ساعتی نشسته است و منتظر است تا شریک سابق شما به زندگی شما بازگردد.
او حتی ممکن است فکر کند که شریک سابق شما هنوز هم جایگاه ویژه ای در قلب شما دارد و یک پیامک یا تماس تلفنی باعث می شود که او را بخاطر شریک سابق خود کنار بگذارید. شما با اطمینان دادن به او و اثبات وفاداری به همسر از جانب خودتان می توانید کمی خیالش را راحت کنید. اما بدانید او تا همیشه نگران این موضوع خواهد بود.

۳. تفکر درباره شریک سابق

از طرف دیگر مردان هنوز هم به شریک سابق خود فکر می کنند. عمق افکار او به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ بنابراین بیایید جلو برویم و آن ها را تجزیه کنیم.
اگر او را کنار گذاشته باشند: اگر او کسی بود که کنار گذاشته شد، هنوز هم ممکن است از شریک سابقش کینه بگیرد. اگر او کاملاً عاشق او بود و شریکش قلبش را شکسته ممکن است ایده او در مورد زنان و روابط به طور کلی تغییر کند. او ممکن است خود را متقاعد کند که اگر شریک سابقش به زندگی خود بازگردد، هرگز به او فرصت جبران اشتباهات در زندگی زناشویی را نمی دهد. اما شما هرگز نمی توانید در این شرایط بیش از حد مطمئن باشید.
اگر او شخصی باشد که شریکش را رها کرد: اگر او کسی بود که با همسر و یا دوست دختر سابق خود به مسائل پایان داد، پس شما هم خیلی به رابطه امیدوار نباشید. ممکن است او گاهی اوقات به او فکر کند. او حتی ممکن است در نظر داشته باشد که با او دوست بماند. صرف نظر از شرایط فقط بدانید که شریک سابق او قطعا در ذهن اوست؛ اما این بدان معنا نیست که او قصد دارد همه چیز را با شما به هم بزند تا به او بازگردد. در واقع این دیدگاه مردان یک تفاوت بیولوژیک آن ها با زنان است.

۴. دنبال کردن شما در شبکه های اجتماعی

هنگامی که هر دو از هم دور هستید و دلتنگ یکدیگر هستید؛ مردان اغلب تصاویر قبلی شما در اینستاگرام و به روزرسانی وضعیت شما را در فیس بوک را مرور می کنند. آن ها این کار را برای نزدیک شدن به شما انجام نمی دهند. بلکه فقط این کار را می کنند تا تمام جزییات شما را ببینند و تا حدودی بتوانند از رازها و حــریم خصوصی شما آگاهی کسب کنند. او هرگز اعتراف نمی کند که دلتنگ است. اما به راحتی می توان فهمید که او در پروفایل رسانه های اجتماعی شما کمین کرده است.

۵. انتظار برای آغازی دوباره

مردان وقتی برای مدتی از شما خبر ندارند دچار شک و نگرانی می شوند. آن ها هم چنین از دادن پیام مجدد به شما خودداری می کنند. در این مواقع شاید احساس کنید او دیگر فراموشتان کرده یا مشغله هایش از شما مهم تر است. اما در اکثر موارد این طور نیست. باید بدانید اون در سکوت تمام نگرانی های خود را جمع کرده است تا در زمان مناسب به شما واکنش نشان دهد. تنها با فرستادن خبری از خود دوباره شور و شوق او را نسبت به خود مشاهده خواهید کرد.

۶. علاقه به کنترل و مدیریت همسر

مردان شکارچیان طبیعی هستند و عادت دارند در طول دوران رابطه، کنترل را در دست بگیرند. او مطمئناً از شما می خواهد بیرون بروید، قرار های خود را برنامه ریزی کنید و معمولاً اوست که به طور نامحسوس برای شروع رابطه عاشقانه پیش قدم می شود. اما هنگامی که شما دو نفر مدتی با هم بودید، او واقعا دوست دارد بنشیند و به شما اجازه دهد هر از گاهی کنترل را در دست بگیرید.
او می خواهد شما هم تصمیم بگیرید که کجا دو نفره شام می خورید. او می خواهد شما فیلمی را که در سینما تماشا می کنید انتخاب کنید و هم چنین شما کنترل رابطه را به دست بگیرید. نشان دادن این که هر چند وقت یکبار می توانید مسلط و مدیر باشید در واقع می تواند طعم چاشنی را به رابطه شما بازگرداند.

۷. رازهایی درباره مردان | تنفر از طرد شدن

مردان به طرد شدن عادت کرده اند. در تمام زندگی خود، آن ها به دختران نزدیک می شوند و معمولا از طرف آن ها رد و طرد می شوند. اکنون که او با شما در یک رابطه خوب و دنج قرار دارد، حتی نمی خواهد به همه طردی هایی که در روز های مجردی خود با آن روبرو شده است فکر کند. اما هر بار که او را رد می کنید، کمی درون او را می شکند. در این میان توجه به نیازهای اساسی مردان بسیار حائز اهمیت است.
چه او را در مسائل پیشنهادی رد کنید و چه قرار بیرون خود را با او لغو کنید؛ ممکن است ظاهری آرام و خوب داشته باشد اما در درون واقعا شکست بخورد. متأسفانه رد مستمر او بر حفظ عزت نفس او تأثیر منفی می گذارد. او ممکن است احساس کند که برای شما به اندازه کافی خوب نیست و این واقعاً می تواند بر روابط شما فشار وارد کند.

۸. رازهایی درباره مردان | حساسیت به ظاهر خود

ممکن است فکر کنید وقتی پیراهنش را در می آورد شبیه الهه ی یونانی است اما احتمالا او در مورد بدن خود بسیار استرس دارد و نگران است. اگر فکر می کردید تنها شما هستید که به بدن خود اهمیت می دهید؛ اشتباه می کنید. مردان نیز به خود و ظاهر خود بسیار سخت می گیرند. فشار هایی در رسانه ها برای ظاهر خاص وجود دارد که با دیدن آن ها اعتمادشان سلب می شود و گاها مانند زنان دچار اختلال بدریخت انگاری بدنی می شوند و دنبال بدنی زیبا هستند.
او انتظار دارد هر بار او را که می بینید بخاطر چربی های اضافه یا نافرم بودن بدنش او را سرکوب نکنید. او همیشه دنبال این است که بدنش به اندازه کافی برای شما خوب باشد.بگذارید مردتان بداند که شما او را دوست دارید و او را همان طور که هست می پذیرید و به مرور احساس اعتـماد به نفس بیشتری نسبت به بدن خود می کند.

۹. رازهایی درباره مردان | رابطه پنهانی مردان

هر چقدر هم که می خواهید باور کنید که مرد شما یک فرشته کامل است؛ وقتی در حضور شما نیست او قطعا کار هایی را پشت سر شما انجام می دهد که ممکن است از آن خوشحال نباشید. آن ها گاهی اوقات احساس نیاز می کنند که معاشقه کنند تا به خود اطمینان دهند که هنوز خواهان زیادی دارند.
یکی از رازهایی درباره مردان که  نمی دانید این است که، آن ها می خواهند بدانند که برای زنان دیگر غیر از همسرشان جــذابیت ظاهری دارند و برای آزمایش این تصور، آن ها فقط برای تقویت نفس خود وارد معاشقه با غریبه ها می شوند. اگر او واقعاً عاشق شما است فراتر از این نخواهد رفت. او مطمئناً سعی نمی کند با زنان دیگر ارتباط برقرار کند و قصد ندارد شما را برای بودن با دختران دیگر ترک کند. او به سادگی پر های خود را مانند طاووس پهن می کند تا توجه جنس مخالف را جلب کند.

۱۰. اگر شما در رابطه خرجی کنید درواقع برای او هیچ اهمیتی ندارد

در مراحل ابتدایی رابطه، شاید اجازه ندهد شما هزینه شام یا یک خرید را پرداخت کنید. در حقیقت اگر دست داخل کیف پولتان کنید او به سرعت واکنش نشان می دهد.اندکی بعد از برقراری رابطه اگر شبی شما رسید شام را پرداخت کنید یا خرجی کنید او دیگر مانع نمی شود. درواقع شاید معتقد باشد که در رابطه دونفره شما هم باید بهایی بپردازید. بنابراین فکر نکنید با ولخرجی زیاد مردان خوشحال میشوند؛ بلکه بلعکس! آن ها هیچ واکنشی نشان نمی دهند. بنابراین به شما توصیه می کنیم حد تعادل در خرج کردن رعایت کنید و سعی کنید استقلال مالی خود را حفظ کنید.

۱۱. مردان از رفیق جنس مخالف شما متنفر هستند

ممکن است او نشان دهد که مشکلی با همکاران یا دوستان جنس مخالف شما ندارد اما در درون به شدت نفرت دارد.او می خواهد تنها مرد در زندگی شما باشد و همجنس دیگرش در زندگی شما حضور نداشته باشد. حس مالکیت و حسادت موجب می شود که او از شما بخواهد که به دوستی خود با آن ها پایان دهید. از این که ببیند مرد دیگری به شما وابسته شده یا با شما راحت است احساس نگرانی می کند.

۱۲. ممکن است خوب پیش رفتن رابطه او را نگران کند

وقتی یک مرد واقعا عاشق می شود، نمی تواند از احساساتی که در درون او ایجاد می شود جلوگیری کند. یکی از رازهایی که درباره مردان که نمی دانید این است که اگر چه او نمادی از خونسردی و آرامش است؛ اما به دلیل غــرور مردانه هرگز نمی خواهد شما بدانید که گاهی اوقات او را می ترسانید. حتی اگر فکر می کنید او بهترین کسی است که تا به حال داشته اید ممکن است باز مردتان نگران باشد که شما را خوشحال نمی کند.
صمیمیت بین زوجین بخش مهمی از یک رابطه است. مهم نیست که چند بار به او بگویید دوستش دارید و ازش راضی هستید، ممکن است مرد شما در مورد عملکرد خود احساس بی ارزشی کند. او از خود می پرسد که آیا مردان دیگر بهتر از او است؛ آیا او را مقایسه می کنید یا نه؛ آیا او در صورتی که نتواند رضایت شما را جلب کند، به دنبال شخص دیگری خواهید گشت.
این ها همه نا امنی هایی است که او مجبور است به تنهایی از پس آن برآید ، اما شما می توانید به او کمک کنید به او اطمینان دهید که واقعاً از او راضی هستید و هیچ کس دیگری نیست که ترجیح دهید با او باشید.

۱۳. رازهایی درباره مردان | تحت فشار جامعه برای رفتار درست با زن

چه بخواهیم و چه نخواهیم،مردان برای برقراری ارتباط با زنان تحت فشار بیشتری هستند.  پسرانی که می توانند معاشقه کنند و با دختران به خوبی ارتباط برقرار می کنند نزد دوستانشان قهرمان هستند. در حالی که دخترانی که مهارت های ارتباطی فوق العاده ای با مردان نشان می دهند، اغلب توسط همسالان حسود خود سرکوب و محکوم می شوند.
پیامی که به مردان داده می شود این است که آن ها یک مرد واقعی نیستند و اگر نتوانند زنی را جذب کنند باید شرمنده باشند. لحظه ای به شدت فشار این پیام بر مردان فکر کنید. اگر پسری علاقه ای به دختری داشته باشد؛ این فشار چگونه بر شانس نزدیک شدن او به دختر مورد علاقه اش تأثیر می گذارد؟ او به احتمال زیاد از این کار فرار می کند.
اگر پیشنهاد بدهد و شما او را به شدت رد کنید؛ او چه احساسی خواهد داشت؟ احتمالاً هرگز به زن دیگری نزدیک نمی شود و ترس از طرد شدن او را در آینده از زنان دور می کند. پیامی که به مردان داده می شود این است که آن ها یک مرد واقعی نیستند و اگر نتوانند زنی را جذب کنند باید شرمنده باشند.

۱۴. رازهایی درباره مردان | همیشه در جستجوی استقلال

وقتی زنی در مورد چیزی درخواست کمک می کند، عموما نمی ترسد که به خاطر این کار مورد قضاوت قرار گیرد. ولی بسیاری از مردان، با این باور که مـــرد بودن یعنی کاملا مستقل و قوی عمل کردن. یکی از رازهایی درباره مردان که نمی دانید این است که، از این که بخواهند از کسی کمک بگیرند دوری می کنند.
این امر در مورد بهبود بخش هایی از خود که باعث جذابیت بیشتر قرار های عاشقان و شرکای خود می شود، دست مردان را می بندد. یکی از رازهایی درباره مردان که نمی دانید این است  که اگر مردان درخواستی از شریک های عاطفی خود داشته باشند، یا در مسئله ای از آن ها کمک بخواهند بسیار برایشان سخت و سمی است. همین تاکتیک از طرف مردان سبب می شود که خانم ها فکر کنند خب پس او به من هیچ احتیاجی ندارد پس چرا باید کنارش باشم! اما بهتر است بدانید درخواست کمک از طرف مردان برایشان کاری مانند کندن کوه است. این دیدگاه نشات گرفته از افکار مــردسالاری و کم توان دیدن زنان است که متاسفانه هنوز در بین مردان وجود دارد.

۱۵. زیبایی ظاهری زن مهمترین چیز نزد مردان

یکی از رازهایی درباره مردان که  نمی دانید، این که مردان به شما می گویند عزیزم زیبایی تو برام اهمیتی ندار‌د و مهم اخلاق و رفتارت است؛ زیاد خوشبین نباشید. او این الفاظ را برای جذب شما به کار میبرد. در واقع در دلش می خواهد همیشه زیبایی شما را ببیند و آن را تحسین کند. پس برای مردان اولویت اول زیبایی و ویژگی های ظاهری است اما آن را در برابر شما کتمان می کنند.
شاید فکر کنید تحصیلاتتان، شغلتان، رفتارتان و غیره در وهله اول برای مرد مورد نظر شما مهم تر از ظاهر و زیبایی هایتان باشد. اما باید به شما بگویم که خیر! در مرحله ی اول برای مردان ظاهر و مرتب بودن از همه چیز مهم تر است. راحت تر بگویم اگر در دیدار اول ظاهر شما توجه او را جلب نکند برای دیدار های بعد او اصلا رغبتی نمی کند که بیاید؛ حتی اگر بالاترین تحصیلات یا بالاترین امکانات را داشته باشید.

۱۶. مردان دروغگو های خوبی نیستند

مردان اگر چه افرادی هستند که مهارت در دروغ گویی دارند اما باز هم این مورد باعث می شود که به آن ها شک کنید. وقتی پای یک موضوع مهم در میان باشد و از او سوالات مختلف بپرسید آن ها دچار سردرگمی می شوند. مثلا اگر بگویید چرا تماس من را جواب ندادی، ممکن است بهانه های مختلف بیاورند که ضد و نقیض باشد و همین باعث می شود که به او شک کنید. آن ها مدام قضیه را تغییر می دهند تا شما را در حدس و گمان نگه دارند. آن ها فکر می کنند که مدام در کنترل هستند اما نمی دانند که زن ها سریع دستشان را می خوانند.

۱۷. عدم تغییر پذیری

اگر چه آن ها به شما قول می دهند که افراد بهتری خواهند شد، اما درواقع این طور نیست. مرد ها هیچوقت عوض نمی شوند؛ فقط ممکن است یک مدت از آن اخلاق یا رفتاری که شما را ناراحت کرده است دوری کنند. اما بدانید که بعدا دوباره آن را تکرار خواهند کرد. پس سعی نکنید مردان را تغییر دهید یا اگر مردی گفت عزیزم من به خاطر تو تغییر خواهم کرد بدانید فقط لاف است و واقعیت ندارد.

۱۸. آن ها تمام وقت روز خود را به شما فکر نمی کنند

در حالی که آن ها ممکن است به شما بگویند تو تنها کسی هستی که از صبح تا شب بهت فکر می کنم؛ اما اجازه ندهید این الفاظ زمینه بازی با احساسات شما را ایجاد نماید. مردان در طول روز به تمام موارد و نکات فکر می کنند. در این میان به شما هم فکر می کنند اما تمام افکار خود را بر روی شما متمرکز نمی کنند.
البته نباید این موارد را حمل بر بی وفایی و قابل اطمینان نبودن مردان گذاشت. مردان به لحاظ استرس شغلی، مسئولیت تامین معاش و مواردی از این دست، نمی توانند عملا غرق در احساسات باشند. بهتر است برای شناخت بیشتر مردان زندگی خود و تامین آرامش و خود و خانواده تان با مشاوران روانشناس مشورت نموده و سوء تفاهمات را برطرف نمایید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار