• 09 / تیر 1399 / 11:36
  • شناسه خبر : 31080

راهنمای خرید و انواع کاندوم

بسیاری از افراد وقتی قصد خرید کاندوم را دارند آن‌قدر خجالت می‌کشند که وقتی به فروشگاه و یا داروخانه می‌روند، اولین گزینه پیش روی خود را بر می‌دارند و مکان را ترک می‌کنند! این در حالی است که خرید کاندوم نیز نیازمند رعایت نکات متفاوتی خواهد بود. در این مطلب با ما همراه باشید تا به راهنمای خرید کاندوم بپردازیم.

برترین‌ها: بسیاری از افراد وقتی قصد خرید کاندوم را دارند آن‌قدر خجالت می‌کشند که وقتی به فروشگاه و یا داروخانه می‌روند، اولین گزینه پیش روی خود را بر می‌دارند و مکان را ترک می‌کنند! این در حالی است که خرید کاندوم نیز نیازمند رعایت نکات متفاوتی خواهد بود. در این مطلب با ما همراه باشید تا به راهنمای خرید کاندوم بپردازیم.

لزوم استفاده از کاندوم

به طور کلی باید بگوییم که کاندوم جزء لوازم و وسایل زناشویی ضروری برای هر رابطه جنسی به شمار می‌آید. این وسیله می‌تواند برای افزایش لذت و رضایت جنسی، تضمین بهداشت جنسی طرفین، پیشگیری از بارداری ناخواسته، جلوگیری از انتقال عفونت‌های جنسی و… کاربرد داشته باشد. به همین دلیل هم می‌توان آن را جزء ملزومات زناشویی در نظر گرفت.

باید این را بدانید که استفاده از کاندوم، برخلاف سایر روش‌های جلوگیری از بارداری، عوارض هورمونی به همراه نداشته و کاملاً غیر هورمونی عمل می‌کند. این وسیله نیازی به تجویز پزشک ندارد و هر زمانی که بخواهید می‌توانید از آن استفاده کنید.

راهنمای خرید کاندوم؛ انواع و نکات خرید آن

انواع کاندوم

به طور کلی کاندوم‌هایی که امروزه در بازار موجود هستند انواع متفاوتی دارند که می‌توانند در کیفیت و لذت جنسی افراد تأثیر بسیار زیادی داشته باشند. البته این کاندوم‌ها را از جنبه‌های مختلفی همچون سایز، طعم، شکل و… می‌توان دسته‌بندی کرد. در ادامه شما را با برخی از انواع کاندوم آشنا می‌کنیم:

  • کاندوم ساده: این نوع از کاندوم‌ها معمولاً محبوبیت بسیاری دارند و در نتیجه از پرفروش‌ترین انواع کاندوم به شمار می‌روند.
  • کاندوم خاردار: این مدل کاندوم‌ها را به دلیل وجود خار و یا بهتر است بگوییم شیار‌هایی که در شکل آن‌ها وجود دارد چنین نام‌گذاری کرده‌اند. معمولاً درصد رضایت و لذت افراد از این محصولات بسیار بالا خواهد بود.
  • کاندوم طعم دار: این مدل از کاندوم‌ها به لحاظ روابط جنسی دهانی کاربرد دارند. امروزه طیف گسترده‌ای از کاندوم‌های طعم دار در بازار موجود هستند که از میان آن‌ها می‌توان به طعم‌های موز، توت‌فرنگی، سیب، پرتقال و… اشاره کرد.
  • کاندوم تأخیری: این نوع از کاندوم‌ها مناسب افرادی هستند که با مشکلات زود انزالی برخورد می‌کنند. به همین دلیل نیز اگر چنین مشکلی ندارید بهتر است که سراغ این نوع از کاندوم‌ها نروید.

علاوه بر این تقسیم‌بندی می‌توان انواع کاندوم را از نظر سایز و ابعاد آن نیز به دسته‌های متفاوتی تقسیم کرد که به این شرح خواهند بود:

  • کاندوم کوچک: ۴۴ میلی‌متر (عرض) در ۱۶۰ میلی‌متر (طول)
  • کاندوم متوسط: ۵۰ میلی‌متر (عرض) ۲۰۰.۶۶ میلی‌متر (طول)
  • کاندوم بزرگ: ۵۳ میلی‌متر (عرض) ۲۰۰.۶۶ میلی‌متر (طول)
  • کاندوم فوق‌العاده بزرگ: ۵۷.۱۵ میلی‌متر (عرض) ۲۰۵.۷۴ میلی‌متر (طول)

راهنمای خرید کاندوم؛ انواع و نکات خرید آن

نکات خرید کاندوم

برای آنکه بتوانید کاندوم مناسبی را برای خود خریداری کنید باید نکات متفاوتی را مدنظر قرار دهید. قبل از هر چیز باید از خود بپرسید که کدام کاندوم می‌تواند برای شما مناسب‌تر باشد. باید این را بدانید که اگر کاندوم خریداری‌شده شما بیش‌ازحد تنگ و یا حتی گشاد باشد می‌تواند ریسک بارداری و یا حتی ابتلا به بیماری‌های جنسی و مقاربتی همچون ایدز، هپاتیت، سوزاک و… را به مراتب افزایش دهد. به همین دلیل هم بهتر است که قبل خرید کاندوم، سایز آلت خود را در زمان نعوظ اندازه‌گیری کنید. با این کار می‌توانید بهترین سایز کاندوم را برای خود انتخاب کنید.

علاوه بر این در زمان خرید کاندوم باید به نیاز‌های همسر خود نیز توجه داشته باشید. برای مثال اگر شما با سرعت زیادی ارضا می‌شوید و یا بهتر است بگوییم انزال زودرس دارید بهتر است که به سراغ کاندوم‌های تأخیری بروید. علاوه بر این بسته به نیاز شما و همسرتان نیز می‌توانید از انواع کاندوم‌های شیاردار، خاردار، طعم دار، تحریک‌کننده، فانتزی، عروسکی و… استفاده نمایید.

برای آنکه بتوانید بهترین و درست‌ترین استفاده را از کاندوم خود داشته باشید باید قبل از استفاده و خرید کاندوم، برچسب روی بسته‌بندی این محصول را به خوبی مطالعه کنید. معمولاً در این بسته‌بندی‌ها ذکر می‌شود که این نوع از کاندوم برای جلوگیری از بیماری است. در این زمان باید توجه داشته باشید که کاندوم‌های موردنظر برای افرادی که به لاتکس حساسیت دارند مناسب باشند. امروزه آزمایش‌ها نشان می‌دهد که کاندوم‌های لاتکس و پلی اورتان می‌توانند در انتقال ویروس HIV، هپاتیت و هم‌چنین تبخال مؤثر واقع شوند. این را نیز در نظر داشته باشید که بسیاری از مدل‌های کاندوم جنبه محافظتی ندارند و صرفاً برای تحریک و افزایش میل جنسی به کار می‌روند.

راهنمای خرید کاندوم؛ انواع و نکات خرید آن

بعد از این می‌توانید با در نظر گرفتن معیار‌های مدنظر شما و همسرتان، کاندوم مناسب خود را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که بهتر است بعد از خرید کاندوم، آن را در جایی خشک و خنک نگهداری کنید تا اثرگذاری و کارایی آن کاهش پیدا نکند. این را نیز به خاطر داشته باشید که برای هر بار رابطه جنسی خود از یک کاندوم جدید استفاده کنید.

مطالب مرتبط

از نظر علمی مدت زمان طبیعی انزال مردان چقدر است؟

فیلم سکسس زندانبان با زندانی دردسرساز شد

ضرورت آموزش و بهترین راهکار درباره تعرضات جنسی

نظرات