• 06 / مرداد 1402 / 9:19
 • شناسه خبر : 117194

رتبه ۱۷۵ هزار دارد پزشکی می‌خواند ؛ قبولی پزشکی با کارنامه مردود (+فیلم)

علی امرایی، عضو کمیسیون آموزش دیده‌بان عدالت و شفافیت جزئیات جدیدی درباره رانت کنکور افشا کرد.

کنکور پزشکی
عضو کمیسون آموزش دیده‌بان شفافیت و عدالت به خبرآنلاین گفت: ««کسی که میانگین نمراتش در دروس اختصاصی ۸ درصد بوده الان دارد پزشکی می‌خواند، این‌ها با امضای چه کسانی وارد دانشگاه شدند؟ چه‌کسانی پای آن مصوبه را امضا کردند؟ که الان رتبه ۱۷۵ هزار دارد پزشکی می‌خواند، درحالی‌که سایر داوطلبان باید برای آن جنگ کنند که رتبه‌شان زیر ۵ هزار شوند.»

 کانال اول فارس در تلگرام
مصوبه‌ای که باطل شد اما مواهب آن حداقل برای ۱۳۴ نفر همچنان ادامه دارد. نام کنکور اگرچه با رقابت گره خورده اما تبصره و مصوبه کم ندارد که معنای رقابت را از آن بگیرد، یکی از آن‌ها همین مصوبه ۷۳۵ شورای عالی انقلاب فرهنگی (۲۵ تیر ۱۳۹۲) درباره تغییر رشته و نقل و انتقال فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها بود.

به‌موجب این مصوبه فرزندان اعضای هیات علمی که جزو پذیرفته شدگان آزمون سراسری بودند می‌توانستند از دانشگاه مبدا به یکی از دانشگاه‌های واقع در شهر محل خدمت (ترجیحاً دانشگاه محل خدمت) عضو هیأت علمی و یا در صورت نبودن آن رشته در آن شهر به دانشگاه نزدیکترین شهر به محل خدمت عضو هیأت علمی با تعیین سازمان سنجش آموزش کشور در همان مقطع و گروه آزمایشی و دارا بودن حد نصاب مطابق با ضوابط انتقال یا تغییر رشته بدهند. براساس این مصوبه حد نصاب نمره علمی لازم برای انتقال ۹۰ درصد و برا تغییر رشته ۹۲/۵ درصد نمره کل آخرین نفر پذیرفته شده در رشته محل مورد تقاضا بود.

کانال اول فارس در واتساپ

دراین‌باره علی امرایی، عضو کمیسیون آموزش دیده‌بان عدالت و شفافیت می‌گوید: «با این روش کسانی با دکترای دامپزشکی به دکترای پزشکی یا دکترای داروسازی تغییر رشته و تغییر دانشگاه دادند.»

اما این پایان کار نبود، در سال ۱۳۹۶ تبصره‌ای به این مصوبه اضافه شد با نام انتقال مشروط، این تبصره می‌توانست همه آن ۹۰ و ۹۲/۵ درصد حد نصاب علمی برای انتقال و تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی در دانشگاه‌ها را کنار بگذارد به شرطی که آن‌ها می‌توانستند در دانشگاه مقصد در همان رشته قبلی یا رشته جدید دو ترم متوالی معدل ۱۵ بگیرند.

بیشتر بخوانید:

افتتاح بزرگترین آژانس دیجیتال مارکتینگ پزشکی کشور
مدارس عادیِ دولتی به حال خود رها شده اند
پرداخت ۲۰۰ میلیون تومان توسط دختر شیرازی به گروهی رمال برای قبولی در کنکور

ثبت دیدگاه

 • باهر

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  همین دانشجویان بیسواد سهمیه ای و نیز متقلبان کنکوری و‌نیز پولداران هستند که باعث مرگ مردم فقیری میشوند که بودجه دانشگاه ها را تامین می کنند چون نخبه ها و متخصصین با تجربه سالانه از مملکت فراری میدهند و این بی‌سوادان متخصص نما در مملکت همه کاره میشوندو جان و مال مردم ببنوا را به خطر می اندازند.
  چو بیشه تهی ماند از نره شیر
  شغالک به میدان درآید دلیر
  چند روز پیش فرزند ۹ ساله یکی از ورزشکاران بعلت عدم تشخیص بموقع آپاندیس و چند بار جراحی کردن براحتی کشتند.واینگونه موارد فقرا که رسانه ای نمیشود بیداد می کند ولی قدرتمند و ثروتمندان برای معالجه به بهترین بیمارستانهای دنیا می روند!!!!


 • م.صفری

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  واسه همینه که بعضی پزشکان هیچی حالیشون نیست و مریض بدبخت را میکشند