• 05 / اردیبهشت 1402 / 9:30
  • شناسه خبر : 109873

رها کردن ۲ خودرو توسط رانندگان حین تعقیب ماموران در شیراز !

فرمانده انتظامی فارس از کشف ۷۶۵ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک و حشیش خبر داد.


به گزارش اول فارس ، سردار رهام بخش حبیبی فرمانده انتظامی فارس اظهار کرد: مأموران انتظامی شهرستان داراب هنگام گشت زنی در محور‌های خاکی و فرعی پشت روستای قلاتویه، به یک دستگاه خودرو پراید مشکوک و دستور ایست دادند که راننده آن بدون توجه اقدام به فرار کرد.

او ادامه داد: در این رابطه مأموران انتظامی به تعقیب خودرو پرداخته و پس از طی مسافتی، با رعایت قانون بکارگیری سلاح به سمت خودرو تیراندازی و آن را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی استان فارس تصریح کرد: در بازرسی از این خودرو، ۱۹۲ کیلو و ۳۰۰ گرم حشیش و ۵ کیلو و ۷۰۰ گرم تریاک کشف و یک قاچاقچی مواد مخدر دستگیر شد.

سردار رهام بخش حبیبی ادامه داد: در یک عملیات دیگر، مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان فارس مطلع شدند قاچاقچیان قصد دارند مقادیری مواد مخدر را از محور‌های مواصلاتی انتقال دهند.

او با بیان اینکه در این رابطه مأموران با اقدامات اطلاعاتی و پلیسی، یک دستگاه خودرو سمند را در محور شیراز- زرقان شناسایی و آن را توقیف کردند، افزود: در بازرسی از این خودرو، ۳۲۷ کیلوگرم تریاک کشف و در این خصوص ۲ متهم دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان فارس ادامه داد: همچنین مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان از خبری مبنی بر انتقال مقادیری مواد مخدر توسط قاچاقچیان با استفاده از دو دستگاه خودرو سواری مطلع و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

سردار حبیبی گفت: در این خصوص مأموران به محور ورودی شیراز از سمت روستای بیدزرد اعزام و ۲ دستگاه خودرو پژو پارس و سمند را شناسایی و دستور ایست دادند که از صحنه متواری شدند.

او با اشاره به اینکه پس از طی مسافتی تعقیب و گریز، رانندگان خودرو‌ها که عرصه را بر خود تنگ می‌دیدند، خودرو‌ها را رها و با استفاده از موقعیت جغرافیایی منطقه متواری شدند، گفت: در بازرسی از خودرو پژو پارس، ۲۴۰ کیلوگرم تریاک کشف و خودرو سمند نیز که به عنوان اسکورت عمل می‌کرد، توقیف شد.

فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به اینکه دستگیری متهمان به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد، تأکید کرد: مبارزه بی امان با مواد مخدر یکی از اولویت‌های اصلی این فرماندهی در امسال است.

بیشتر بخوانید:

اطلاعیه قطعی آب در برخی از مناطق شهر شیراز
۱۲ افغانی تصادفاً به شیراز نرسیدند !
مکانیک متقلب خودرو در شیراز نقره داغ شد

ثبت دیدگاه