چاپ      کد خبر: 34530
6 شهریور 1399

روایت تلخ مرگ دردناک دختر۱۱ ساله بندرعباسی هنگام تاب بازی

دختر ۱۱ ساله اهل شمیل شهرستان بندرعباس  در هنگام تاب بازی در چهارچوب خانه گلی و فرسوده جان خود را از دست داد. عمر کوتاه حسنا در ظهر سه شنبه گذشته بر اثر فرو ریختن سقف و ستون گلی و بلوکی به پایان رسیدچهارم شهریورماه است و صدای شادی و خنده کودکانه مانند هرروز محوطه خانه خشتی و قدیمی را فرا گرفته بود، اعضای خانه هر کدام مشغول کاری بودند، حسنا به همراه امیر علی برادر ۴ ساله و دختر خاله هایش مشغول بازی و دویدن در حیاط بودند که تصمیم گرفتند به طرف تاب بسته شده در ستون‌های ورودی خانه بروند. دقایقی گذشت با هر حرکت تاب، سقف چندلی خانه که با هر لرزشی در حال ریزش بود، تکانی می‌خورد و گا‌ها تله‌ای از خاک فرو می‌ریخت، اما کودکان تمام حواسشان به بازی بود و به اطراف بی توجه.
نوبت به حسنا رسید. ساعت حدود ۱۱ ظهر بود که ناگهان اعضای خانه صدای وحشتناک فرو ریختن بلوک‌ها و… به گوششان رسید سراسیمه خودشان را به بچه‌ها رسانند. انگار زلزله شده بود. بلوک و چوب‌ها هر کدام در جایی افتاده بود و بچه‌ها وحشت زده از درد به خود می‌نالیدند. همسایه‌ها به کمک آمده بودند حسنا حالش بد بود و دیگر کودکان به طور سطحی زخمی شده بودند. زن جوان که دچار شوک شده بود نمی‌دانست چطوری این خبر را به خواهرش بدهد که دخترش در زیر آوار مانده است.
یکی از همسایگان در گفتگو با صبح ساحل با اشاره به اینکه دختر بچه بر اثر ضربات سنگ و بلوک بر روی بدنش دچار خونریزی داخلی شده بود افزود: حسنا و امیر علی نزد مادرشان در دهستان شمیل هستند، مادر آن روز برای انجام کاری به بندرعباس آمده بود و آن‌ها نزد خاله شان بودند که این اتفاق افتاد. وی ادامه داد: درلحظه فرو ریختن سقف ساخته شده از چوب چندل و ستون گلی و بلوکی، چون حسنا بر روی تاب نشسته بود، بیشتر بلوک‌ها بر روی بدن وی افتاد و این دختربچه دچارخونریزی داخلی شد. این جوان گفت: بچه‌ها به درمانگاه دهستان منتقل شدند، ولی دکترکه در اجرای طرحی در روستا‌های اطراف رفته بود در محل حضور نداشت به همین علت خانواده، امیر علی به همراه دختر بچه‌ها را به بیمارستان رودان انتقال دادند، ولی حسنا به علت وخامت حال با آمبولانس راهی بیمارستان شهید محمدی بندرعباس شد. وی با بیان اینکه این دختر بچه در مسیر راه جان سپرد اضافه کرد: خاله و مادربزرگ حسنا در همین منزل سکونت دارند، این خانه فرسوده است حتی چند بارسقف آن ریزش کرده بود، ولی این خانواده توان ترمیم و بازسازی آن را ندارند.
منبع: رکنا

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار