چاپ      کد خبر: 111496
22 اردیبهشت 1402

روز شهر جدید صدرا در تقویم انتخاب و اعلام شد/ تخفیفات ویژه هفته فرهنگی در صدرا

روز شهر جدید صدرا در تقویم انتخاب و اعلام شد/ تخفیفات ویژه هفته فرهنگی در صدرا

معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس از تصمیم گیری برای برگزاری روز شهر جدید صدرا در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش اول فارس، محمد فرخزاده با اعلام این خبر عنوان کرد: در جلسه ای که با حضور مسئولان مربوطه برگزار شد، مقرر شد با توجه به مباحث مطرح شده به دلیل تناسب ۳۱ اردیبهشت ماه با ظرفیت های شهر صدرا این روز به عنوان روز صدرا انتخاب و در جلسه شوای اداری شهرستان شیراز تصویب شود.

قائم مقام استاندار فارس در شورای توسعه گردشگری با بیان اینکه در تقویم روز ۳۱ اردیبهشت ماه به عنوان روز پیوند اعضا در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: فعالیت بیمارستان پیوند اعضا ابن سینا به عنوان بزرگترین مرکز پیوند منطقه که آوازه ای جهانی دارد می تواند محوری مناسب برای این نامگذاری باشد.

وی با بیان اینکه کلمه «پیوند» می تواند مفهومی وسیع تر از پیوند عضور را در بر بگیرد، یادآور شد: حضور و اسکان اقوام و اقشار مختلف در این شهر جدید به مفهوم پیوند و همدلی معنا می بخشد.

معاون استاندار فارس همچنین به یادروز فیلسوف بزرگ ایران زمین ملاصدرای شیرازی اشاره کرد و گفت: دست اندرکاران مدیریت شهر صدرا می توانند در این روز یک رویداد گردشگری ادبی با برنامه های بسیار جذاب ترتیب دهند.

محمد فرخزاده در این نشست بر لزوم تهیه بسته های سرمایه گذاری و معرفی ظرفیت های شهر صدرا در این روز تاکید کرد و گفت: شهرداری صدرا و شرکت عمران شهر جدید صدرا و شورای شهر اقدام لازم برای آماده شدن این موارد و ارائه دادن آنها به سرمایه گذارن در روز صدرا تلاش کافی کنند.

اعلام تخفیفات عوارض در هفته فرهنگی صدرا از دیگر مواردی بود که محمد فرخزاده به برگزارکنندگان مراسم پیشنهاد داد و خاطرنشان کرد: چنین اقداماتی زمینه رونق اقتصادی را در شهر صدرا فراهم خواهد کرد.

او تاکید کرد: استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های گروه ها و اقشار خاص مانند انجمن ام.اس، جامعه معلولین و… در همه مراسم ها استفاده شود؛ چرا که جامعه ما باید فرهنگ چگونه رفتارکردن با این افراد را آموزش ببیند بنابراین حضور آنها در چنین مراسمی برای فرهنگسازی نیازی ضروری است.

وی ضمن تشکر از شرکت عمران توسعه صدرا به عنوان پیشنهاد دهنده برگزاری این روز، تاکید کرد: پاسداشت این روز و هفته به همدلی و مساعدت همگان خصوصاً مجموعه های مردم نهاد نیازدارد. برگزاری روزهای شهرها و شهرستانها بایستی از پشتوانه مردم نهاد برخوردار باشد.

فال امروز|فال حافظ امروز ۲۵ اردیبهشت /زلف آشفته و خوی کرده و خندان لب و مست

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

مرتضی شنبه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۷

خوشا صدرا وضع بی مثالش

محمدحسین شنبه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۴

۳۱ اردیبهشت روز صدرا شهر جدید بی در و پیکر و پیوند ..دان و … گران را صمیمانه به هموطنان و همشهریان مظلوم خودم تبریک عرض مینمایم.

آخرین اخبار