• 15 / اردیبهشت 1402 / 9:44
  • شناسه خبر : 110801

روش های آسان و فوری برای دور کردن انرژی منفی از خود و خانواده تان

انرژی منفی میتواند از مرور یک خاطره، شنیدن یک جمله و یا دیدن یک صحنه به سمت شما سرازیر شود و احساسات شما را تغییر دهد و اگر نتوانید آن را پاکسازی کنید باید منتظر تبعات آن مثل: افسردگی، نا امیدی، گوشه گیری و… باشید.
یکی از راه های موفقیت در زندگی دور کردن انرژی های منفی در شرایط مختلف می باشد که راهکارهای ساده ای دارد و افراد مثبت نگر آن ها را می دانند.

روش های آسان و فوری برای دور کردن انرژی های منفی از خود و خانواده تان

انرژی منفی چیست؟

خانواده و  موفقیت اول فارس : هر جمله، اتفاق یا تفکری که باعث تغییر احساسات شما به احساسات منفی مانند: غم، ناراحتی، ناامیدی، اضطراب و نگرانی شود انرژی شما را نیز به انرژی منفی تبدیل میکند.

ماهیت انرژی منفی در واقع همان چیزی است که در ذهن و افکار خود آن را تصور میکنیم مثل ظلم، ستم، خیانت، طرد شدن و مسخره شدن و…

کلمات، اتفاقات و تفکرات به سادگی میتوانند بر روی شما تاثیر بگذارند حتی جایی که شما در آن قرار دارید بسیار مهم است هیچ فردی نمیتواند در مجلس عزا، خوشحال باشد.

ضمیر ناخودآگاه  ما بر اساس آنچه که برایش تعریف شده است احساسات ما را تعیین میکند.

انرژی منفی علاوه بر اینکه میتواند احساسات شما را به احساسات منفی تغییر دهد و روز شما را خراب کند، میتواند باعث رخ دادن اتفاقات منفی نیز برای شما باشد.

کائنات و جهان هستی کلمات و زبان شما را متوجه نمیشوند ولی بهتر از آنچه که فکر میکنید احساسات شما را درک میکنند، به نوعی میتوان گفت احساسات ما تنها راه ارتباطی با جهان هستی و کائنات است.

اگر انرژی منفی داشته باشید به پیروی از آن احساسات منفی نیز خواهید داشت و اگر احساسات منفی داشته باشید کائنات به خوبی آن را درک خواهد کرد و پاسخ شما را خواهد داد.

انرژی منفی و کائنات

همانطور که پیش تر گفته شد احساسات تنها راه ارتباطی ما با کائنات هستند.

حتما ضرب المثل “هر چی سنگه برای پای لنگه ” یا ضرب المثل “پول، پول میاره” را شنیدید. با شنیدن این ضرب المثل ها چه برداشتی میکنید؟!

روش های آسان و فوری برای دور کردن انرژی های منفی از خود و خانواده تان

قدرت انرژی منفی

انرژی منفی بسیار قدرتمند تر از انرژی مثبت است، چرا که یک خاطره یا اتفاق منفی به سختی از ذهن پاک میشود در حالی که روزانه کلی اتفاقات مثبت حتی دیده نمیشوند.

بگذارید مثال بزنیم فردی که از هشت صبح تا ۳ عصر کار می کند و در ماه حقوق خوبی می گیرد، این فرد به محض دیدن شما شروع می کند از سختی های کار می گوید، از رفتار پرسنل، اضافه کاری ها و همینطور پروسه دشواری که باید در طی ۸ ساعت کار در روز تحمل کند و شما ناخودآگاه حس منفی از کار کردن می گیرید! این در حالی است که او بابت این سختی ها حقوق دریافت می کند، می تواند راحت تر زندگی کند، بهتر خرج کند و برای آینده تصمیم بگیرد! بنابراین بین بدبینی و انرژی بد یک مرز بسیار باریک وجود دارد و این دو گزینه بسیار به هم وصل هستند.

آدم های دارای انرژی منفی چه ویژگی هایی دارند

همانطور که ذکر شد انرژی منفی زمانی وجود دارد که فرد در موقعیت مکانی خاص، در کنار فرد دیگر و یا شرایط موجود احساس منفی و بد به دست آورد. اما آدم های دارای انرژی منفی دو دسته هستند!

دسته اول افراد دارای انرژی منفی

کسانی هستند که در خود نقص هایی می بینند و سعی می کنند با تعریف و تمجید از خود آن را برطرف سازند. در واقع در این بخش می خواهیم به یک نکته مهم اشاره کنیم. اینکه فرض کنیم انرژی بد زمانی به ما منتقل می شود که فرد مدام از خود و روزگار و شرایط بد می گوید، اشتباه است! بارها برایمان پیش آمده است که وقتی با فردی هم صحبت می شویم آنقدر از خود و شرایط بدیهی که همه در زندگی دارند تعریف افراطی می کند که این افراط سبب می شود تا ما حال خوشی نسبت به او نداشته باشیم و در نهایت دچار انرژی بد و سردرد شویم.!

در واقع او انگاره های زشت را در خود می شناسد اما سعی می کند به دنبال رفتارهایی باشد که برای خود اثربخشی بهتری دارد اما دقیقاً برعکس عمل می کند. این دسته از افراد به صورت عمدی در ما انرژی منفی ایجاد می کنند. یعنی به طور کلی می دانند که چیزی که می گویند نه واقعیت دارد و نه لزومی به گفتن آن است اما این کار را می کنند تا کمی خودشان را خالی کنند.

روش های آسان و فوری برای دور کردن انرژی های منفی از خود و خانواده تان

دسته دوم افراد دارای انرژی منفی

که دچار بدبینی شدید به محیط هستند! این افراد در داخل خود مشکلی ندارند، یعنی وضعیت زندگی متعادلی دارند، صاحب زندگی و شغل هستند و بیماری خاصی ندارند اما مدام عادت به نالیدن داشته و صحبت از نداشته ها می کنند. این افراد به هیچ عنوان نمی توانند تمرکز خود را روی بخش های مثبت زندگی بگذارند و در زندگی همیشه یک چیزهایی وجود دارد که ما به آنها دست نیافته ایم و ویژگی مهم آدم هایی با انرژی بد دقیقاً همین است که اصلاً داشته ها برایشان ارزشمند نیست.

فرد با انرژی منفی همیشه به دنبال روزنه ای است تا بدگویی کند. او خودش را سرزنش می کند و بسیاری از افراد دیگر را نیز مورد سرزنش قرار می دهد و این بخشی از ساختار وجودی او است.

طبق تحقیقات محققان تاثیر یک بار گفتن من نمی توانم با ۱۷ بار گفتن من میتوانم و من از پسش بر میام از بین خواهد رفت. 

البته همیشه نیاز به گفتن نیست چرا که ما قبل از گفتن هر واژه ای ابتدا یک بار در ذهنمان آن را مرور میکنیم و به کمک احساساتمان آن را بیان میکنیم و این پروسه کاملا به طور ناخودآگاه صورت میگیرد.

پس اگر حتی ما احساس کنیم که نمیتوانیم در کاری موفق شویم یا حس کنیم که در مراحل زندگی شکست میخوریم همین موضوع کافی است تا تمام اجزای بدن ما از این گفته مطلع شوند و آن را برای کائنات ارسال کنند.

افکار و احساسات شما، شخصیت اصلی شما را تشکیل میدهند.

پس اینکه در طول روز بیشتر به چه موضوعی فکر میکنید و بیشتر چه احساسی دارید بسیار حائز اهمیت است.

شما در واقع همان چیزی هستید که فکر میکنید هستید و تمامیه اعمالی که در زندگی انجام میدهید از تفکراتتون نشات میگیره.

در آخر تلاش کنید افکار و انرژی های منفی خود را پاکسازی کنید و احساسات خودتون رو به احساسات مثبت تغییر بدید. همین دو عمل کوچک باعث تغییر و دگرگون شدن زندگیتان خواهد شد.

راههایی برای دور کردن انرژی منفی انسان

انرژی منفی می تواند به راحتی روی هرکسی اثر بگذارد . افراد منفی اندیش افرادی هستند که دائما در مورد زندگی گله و شکایت می کنند، رفتارهای بدی از خود نشان می دهند و با حس منفی، ممکن است شما را از پای در بیاورند.

انرژی ای که این افراد منتشر می کنند روی افکار و اعمال ما اثر گذار است پس برای کسب موفقیت بیشتر باید از منابع انرژی منفی دوری کرد در مقابل افراد مثبت اندیش هستند که همیشه رفتار چشمگیری دارند و راه مقابله با انرژی منفی را یادگرفته اند. برای کسب موفقیت شما نیز لازم است کارهایی را که در این بخش از گزارش اول فارس آورده ایم و افراد مثبت نگر برای از بین بردن انرژی منفی بلدند را بکار برید .

روش های آسان و فوری برای دور کردن انرژی های منفی از خود و خانواده تان

دور کردن انرژی های منفی با این روش ها

گفتن کلمه نه

کلمه نه و بله دو کلمه قدرتمند هستند که نحوه استفاده از آنها در زندگی شما تعیین کننده است . پس سعی کنید «نه» و یا «بله» گفتن را به موقع به کار ببرید و بلافاصله بعد از یک درخواست،آنها را بکار نبرید .افراد مثبت نگر اولویت های خودشان از خشنودی دیگرانبرایشان با ارزش تر است . به همین علت گاهی نیز پاسخ منفی به درخواست دیگران می دهند.

اهمیت ندادن به تایید دیگران

اگر می خواهید احساس خوبی داشته باشید و فرد شادی باشید اجازه ندهید نظرات منفی دیگران شما را تحت تاثیر قرار دهد و فلج کند . افراد مثبت فکر کرده و اقدامی حتی معکوس نسبت به بقیه مردم را انجام می دهند.

آن ها از انتقاد دیگران نمی ترسند و عقاید خود را بر اساس نظر آنها شکل نمی دهند بلکه از منتقدان به عنوان یک شاخص معتبر و خوب استفاده می کنند. امور زیادی در فکر شما برای حرکت به سوی موفقیت وجود دارد که به تایید دیگران احتیاج ندارد.

 

خلق شادی درونی

انگیزه های بیرونی مبنای شادی افراد شاد نیستند زیرا اگر انگیزه های بیرونی، از بین بروند شادی آنها نیز زایل می گردد و حال خوبشان خراب خواهدشد. پس افراد شاد همیشه دنبال منابع درونی انرژی مثبت هستند و روی ذهن خود تمرکز می کنند.

تمرین مثبت نگری

این افکار شماست که می تواند اعمال تان را تحت تاثیر قرار دهد، بنابراین اگر منفی نگر باشید، آینده روشنی نخواهید داشت. افراد مثبت نگراعتقادی به بهانه هایی که به ذهن شان خطور می کنند، ندارند و چنانچه پیش از این در نمناک گفته شد آن ها موفقیت خود را از طریق مثبت نگری و پیدا کردن وجه مثبتی از هر مشکل، کسب می کنند.

دلایلی برای خودباوری

افکار منفی همیشه مانعی بر سر راه موفقیت است پس هرگز اجازه ندهید افکار منفی شما را ناراحت کند. ممکن است گاهی اوقات افرادی به دنبال آسیب رساندن به شما باشند، اما تا زمانی که به خودباوری برسید این خود باوری برای شما مهم تر و اثرگذارتر از هر چیزی خواهد بود. دلایل زیادی برای خودباوری حتی زمانی که شما کاملا احساس ناتوانی و بی ارزش بودن می کنید، وجود دارد.

روش های آسان و فوری برای دور کردن انرژی های منفی از خود و خانواده تان

قطع رابطه با افراد منفی نگر

محیط اطراف بر شما تاثیر فراوانی می گذارد . اگر زمان خود را با افراد مثبت نگر بگذرانید مطمئن باشید دید مثبت آنها به شما سرایت می کند و اگر با افرادی که مدام در حال گله و شکایت هستند، معاشرت کنید خیلی سخت می توانید افکار منفی را از ذهن خود دور کنید.

مسئولیت پذیری

افراد مثبت نگر مسئولیت زندگی شان را خود بر عهده می گیرند و پیروزی و شکستی را که در زندگیشان اتفاق می افتد را تقصیر دیگران و عوامل خارجی نمی اندازند و این اتفاقات همواره اثری از افکار و اعمال خود آنها تلقی می شود. آنها برای بهبود شرایط همواره روی موارد قابل دسترسی تمرکز می کنند و به جای نا امیدی به خاطر عوامل خارجی به دنبال پیشرفت و کسب تجارب جدید می باشند.

کنترل افکار

ذهن انسان می تواند در اثرعوامل خارجی تمرکز خود را از دست بدهد. اگر افراد مثبت نگر افکارشان را کنترل نکنند، نمی توانند اعمال و رفتارشان را کنترل کنند ، این افراد به دنبال آموختن و تمرین روش های کنترل ذهن هستند.

اختصاص زمانی برای آسودگی خاطر

افراد مثبت نگر گاهی به جای تلاش برای عالی بودن، اهداف و جاه طلبی های خود را کاهش می دهندو آهسته تر به جلو حرکت می کنند . آن ها با این روش از انرژی ای که به ایجاد انرژی منفی می انجامد ، جلوگیری می کنند. این افراد برای حرکت بیشتر گاهی یک قدم به عقب بر می دارند.

تمرین به طور منظم

ورزش و تمرین های منظم سبب ترشح هورمون اندورفین در بدن و ایجاد «احساس خوب» در انسان می شود . پس به طور منظم ورزش کنید تا استرس شما کاهش و شادی شما افزایش بیابد. عواقب بدی در انتظار شماست ، اگر به نیازهای بدن تان توجه نکنید.

گذراندن اوقات در طبیعت

افراد شاد و مثبت زمانی از اوقات خود را در طبیعت سپری می کنند زیرا گذراندن وقت در طبیعت ذهن را پاک و بدن را آرام می سازد. برای جریان داشتن انرژی جدید در شما این راه بسیار موثر خواهدبود.

دوری از خرج های اضافی

زیاد خرید کردن یک رفتار ناسالم است که انسان های مثبت از آن دوری می کنند زیرا دوست دارند در عوض این کار وقت و هزینه خود را صرف کشفیات جدید در جهان و خلق خاطرات کنند.

هرچند، زیاد خرید کردن در ایجاد احساس خوب در شما ایجاد کند، اما در یک بازه طولانی مدت، این کار یک رفتار ناسالم است که انسان های مثبت از آن به هر قیمتی دوری می کنند. آن ها ترجیح می دهند وقت و هزینه خود را برای کشفیات جدید در جهان و خلق خاطراتی بسیار بزرگ صرف کنند.

روش های آسان و فوری برای دور کردن انرژی های منفی از خود و خانواده تان

پذیرفتن شکست

تنها راه برای یادگرفتن و رشد کردن افراد مثبت این است که شکست را می پذیرند آن ها به جای تسلیم شدن برای بالا رفتن و به دست آوردن دوباره جایگاه رفیع خود زمانی که سقوط می کنند کار می کنند. هنگام شکست و ایجاد احساسات منفی این باور را دارند که این امور گذرا هستند و به سرعت محو می شوند. آن ها افکار مثبت را برای سرعت بخشیدن به این روند، پرورش می دهند.

باور به وجود راه حل برای هر مشکلی

گاهی اوقات در زندگی ما به توانایی های خود برای حل مشکلات شک می کنیم . افراد مثبت نگر همیشه به این می اندیشند که یک راه برای غلبه بر مشکلات وجود دارد و این باور را حتی هنگام به اوج رسیدن مشکلات دائما در ذهن خود نگه می دارند و با این باور می توانند مشکلشان را حل کنند.

۶ تغییر کوچک برای داشتن انرژی مثبت تمام طول روز

از خواب که بیدار می شوید حس شما روزتان را رقم می زند ، احتمالا بد بودن وضعیت روحی خود را با عادت هایی که اول صبح شما را به داشتن انرژی مثبت هدایت می کند کنار بزنید.

 

۶ عادت صبحگاهی برای داشتن انرژی مثبت در طول روز

عادت های روزمره ای که صبح ها دارید چه مثبت و چه منفی اغلب روی بقیه روز تأثیر می گذارد. در مقایسه با عادت های منفی اغلب sub-parday معلوم میشود. خواب خوب شب یکی از مواردی است که کیفیت بقیه روز را رقم می زند. کیفیت خواب و عادت های خوب نشانه های خود مراقبتی است.در این مقاله به ۶ عادت مثبت که هنگام صبح باعث ایجاد و داشتن انرژی مثبت می شود می پردازیم.

داشتن انرژی مثبت

راههای داشتن انرژی مثبت در طول روز

۱. تلفن هوشمند خود را کنار بگذارید: به جای استفاده از تلفن همراه از روزنامه های به روز آن دسته که شامل اهداف و آرزوهاست، کنار رخت خواب تان بگذارید و بخوانید. این تمرین کارآمدی برای بالا بردن انرژی مثبت است.

۲. تفکر کردن : تمرین فکر کردن برای ذهن مثبت است. مطالعات نشان می دهد الگوهای تفکر، ذهن ما را بیشتر مولد و متفکر می سازد. متفکر تنفس کشیدن و تمرین نفس عمیق برای ذهن و جسم مناسب است.

۳. تمرین تجسم و تصور کردن : تصور، شکل ساده ای از تصویر ذهنی است، این کار احساس متقابلی را ایجاد می کند که این تمرین، قدرتی مثبت برای طول روز است.

۴. نوشیدن نوشیدنی های گرم : نوشیدن و خوردن غذاهای گرم عادت خوبی است و همچنین چکاندن آبلیمو در چای محرک مناسبی برای تقویت متابولیسم و تمیزی دندان و گلو است، همچنین هنگام بلعیدن تاثیراتی را روی بدن میگذارد.

۵. داشتن رختخواب در موقعیت مناسب :

بی شک می دانید که محل خواب روی کیفیت آن تاثیر مستقیم دارد از طرفی داشتن یک خواب با کیفیت علت اصلی آغاز صبحی پر از حس مثبت خواهد بود. تمام هدف این گزینه در این جمله خلاصه شده بود پس جای خواب خود را در موقعیتی قرار دهید که به شما حس آرامش می دهد و با دریافت این انرژی مثبت بعد از بیدار شدن از خواب روزی عالی شروع خواهید کرد.

۶. کیفیت غذا خوردن: صبحانه وعده اصلی در طول روز است، صبحانه سوخت بدن برای کل روز را فراهم می کند و انرژی را بالا می برد.

شما هم نظر بدهید

مطالب مرتبط

۱۵ جمله جادویی که تکرار آنها می تواند زندگی شما را متحول کند

۷ مهارت مهمی که برای مستقل بودن باید بلد باشید

تفاوت های بسیار مهم طرز تفکر و نگرش انسان های موفق در زندگی

نظرات

  • حسن

    تاریخ : ۱۵ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

    بادرودوسپاس بسیار عالی وسودمندبود