• 15 / مهر 1402 / 7:01
  • شناسه خبر : 123114

روش های جدید ترخیص موتورسیکلت و خودرو توقیفی حتی با اقساطی کردن جرائم

رئیس پلیس راهور پایتخت از امکان تقسیط خلافی خودروهای توقیفی تا یک‌سال خبر داد.
سرهنگ سید ابوالفضل موسوی‌پور رئیس پلیس راهور پایتخت از امکان آسان‌تر شدن ترخیص خودروهای رسوبی به مناسب هفته نیروی انتظامی و همچنین از امکان تقسیط جرائم راهنمایی و رانندگی تا یکسال خبر داد.

ترخیص

سرهنگ موسوی‌پور گفت: با توجه به آغاز هفته نیروی انتظامی که از ۱۳ مهرماه آغاز شده است دستورالعملی از سوی پلیس راهور فراجا در خصوص ترخیص خودروهای رسوبی اعلام شده است.

وی افزود: در این دستورالعمل امکانی برای ترخیص خودروهای رسوبی از تاریخ ۱۵ تا ۲۷ مهرماه تدارک دیده شده است؛ در این طرح ستاد ترخیص هر روز تا ساعت ۱۸ به غیر از روزهای تعطیل فعالیت خواهد داشت و مالکانی که قبض خود را به هر دلیلی گم کرده‌اند می‌توانند به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه و در خصوص ترخیص خودروی خود اقدام کنند.

وی افزود: ممکن است برخی از موتورسواران و رانندگان فاقد گواهینامه رانندگی باشند و در این حالت با اخذ تعهدی مبنی بر گرفتن گواهینامه، خودرو تحویل فردی می‌شود که گواهینامه داشته و از سوی مالک معرفی می‌شود.

رئیس پلیس راهور پایتخت با بیان اینکه محاسبه و هزینه توقفگاه هم بر اساس نرخ تعیین شده هیات وزیران در سال ۱۳۹۴ است اظهار کرد: یعنی این نرخ در خصوص خودروهای رسوبی تا پایان سال ۱۳۹۹ و در خصوص موتورسواران تا پایان سال ۱۳۹۸ خواهد بود.

سرهنگ موسوی‌پور گفت: در خصوص گواهینامه آسان نیز موتورسیکلت سوارانی که موتورسیکلت آنان در پارکینگ متوقف است اولویت به آن‌ها داده شده است که بتوانند در این طرح شرکت کرده تا گواهینامه موتورسیکلت را اخذ و موتورسیکلت  خود را ترخیص کنند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اظهار کرد: در بحث خودروهایی که خلافی دارند برابر با دستورالعمل‌های ابلاغی که اعلام شده است این فرصت فراهم شده که ۵۰ درصد از جرائم رانندگی توسط مالک پرداخت و مابقی مبالغ جریمه تا یکسال تقسیط شده و خودرو برابر مقررات ترخیص شود.

۳ روش کاربردی و آسان برای تمیز کردن کیبورد کامپیوتر

با این ۶ نکته روابط اجتماعی موفق و قوی تری داشته باشید

دلیل تلخ شدن دهان در دوران بارداری چیست؟ +راه حل آن

مطالب مرتبط

دارندگان خودروهای پلاک گذر موقت منتظر جریمه و توقیف باشند

اگر کسی با این گواهینامه تصادف منجر به فوت کند قتل عمد محسوب می‌شود

استفاده از چراغ زنون و چراغ با رنگ تماما سفید در خودروها مطلقا ممنوع

نظرات