چاپ کد خبر: 133428
15 بهمن 1402

روش های کاربردی بسیار جالب برای استفاده از نان بیات و مانده

معمولا همه ما زمانی که نان بیات می شود و تازگی خود را از دست می دهد آن را دور می ریزیم فارغ از اینکه ار کاربردهای نان بیات غافل هستیم.باید بدانید که نان بیات شاید دیگر برای خوردن کاربردی نداشته باشد اما برای موارد بسیار دیگری می توان از آن استفاده کرد.با ما همراه باشید تا روش های کاربردی برای استفاده از نان بیات و مانده را یاد بگیرید.

کاربردهای نان بیات

۱-تهیه پودر سوخاری از نان بیات

اولین موردی که در استفاده از نان بیات به ذهن میرسد ، تهیه پودر سوخاری است . به جای دور ریختن نان باگت بیات خشک شده، آن ها را در هاون بکوبید تا تقریباً به صورت آرد در بیاید. سپس آنها را داخل یک ظرف شیشه ای نگه دارید و در پخت غذاهای روزانه مانند کتلت و … استفاده کنید.

۲-استفاده از نان بیات برای درمان جوش

از نان بیات به عنوان مرهمی برای جوش ها استفاده نمایید. برای این کار یک تکه نان را در شیر داغ بخیسانید، شیر را خارج کنید و وقتی نان سرد شد، آن را روی جوش های خود قرار دهید. سپس جوش ها را برای چند ساعت یا تمام شب با نوار یا ماسک پارچه ای بپوشانید.

۳-ممانعت از اشک ریختن در زمان برش زدن پیاز

به منظور این که در هنگام خرد کردن پیاز اشک از چشم هایتان چاری نشود یک قطعه از نان بیات را با چاقو برش بزنید و آن را در نزدیکی دسته چاقو بگذارید.

۴-پاک کردن اثرانگشت های روغنی روی عکس با نان بیات

یکی دیگر از کاربردهای نان بیات این است که گلوله ای از نان کهنه و مانده را برداشته و به آهستگی لکه های موجود بر روی عکس را تمیز کنید.

۵-استفاده از نان بیات برای تمیز کردن آسیاب

برای تمیز کردن دستگاه آسیاب چند تکه از نان مانده را ببرید و آن ها را آسیاب کنید. نان های خرد شده قطعات از قبل جا مانده در دستگاه را تمیز می کند.

کاربردهای نان بیات

۶-استفاده از نان بیات برای تهیه نان برشته

برای تهیه نان برشته و به قول فرنگی ها کروتون ، نان ها را با قطعات بزرگ و کوچک خرد کنید و آن ها را با افزودن کمی ادویه ی مورد دلخواهتان در روغن زیتون سرخ کنید و در کنار سوپ سرو کنید.

۷-استفاده از نان بیات برای تهیه نان دارچینی

برای تهیه نان دارچینی، نان خشک را برش دهید و نان ها را به شیردارچین آغشته کنید. سپس تخم مرغ را بزنید و دو طرف نان را در آن بغلتانید و نان ها را سرخ کنید تا طلایی شوند. در آخر کمی شکر و دارچین روی نان ها بپاشید و میل کنید.

۸-درست کردن نان برشته

برای درست کردن نان برشته و یا کروتون نان ها را به صورت تکه های بزرگ و کوچک خرد کرده و آن ها را با اضافه کردن مقداری ادویه دلخواه و مورد علاقه خود داخل روغن زیتون سرخ نمایید و بعد در کنار سوپ سرو کرده و میل کنید.

۹-استفاده از نان بیات برای تهیه نان سبزیجات

برای تهیه نان سبزیجات برای صبحانه نان ها را ورقه ورقه کنید و به کمی روغن آغشته کرده و فلفل بزنید و تست کنید. زمانی که نان ها طلایی شدند روی آن ها را با تکه های ماهی یا مرغ به همراه سبزیجاتی مانند گوجه فرنگی گیلاسی، سیر و کمی پنیر پر کنید و نان ها را داخل فر قرار دهید تا پنیر آب شود.

۱۰-استفاده از نان بیات برای تهیه نان با عطر و طعم سیر

برای تهیه نان با عطر و طعم سیر چاقو را تا نیمه داخل نان کرده و ببرید اما برش ها را از هم جدا نکنید. کره آب کرده و سیرهای کوبیده شده، جعفری خرد شده و کمی فلفل را با هم مخلوط کرده و مابین برش های نان قرار دهید. سپس نان را داخل کاغذ آلومینیومی پیچیده و داخل فر قرار دهید و به مدت ۶ دقیقه صبر کنید. بعد از در آوردن نان از فر و باز کردن کاغذ آن دوباره به مدت ۵ دقیقه ی دیگر آن را در فر قرار دهید تا کاملاً آماده شود.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار